درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
روابط خانوادگی سالم

روابط خانوادگی سالم

روابط خانوادگی سالم را چگونه می‌توان به دست آورد؟ در این پست روانشناسی آسمونی با ما همراه باشید و از راهنمایی‌ها استفاده کنید.

خانواده اساسی‌ترین بنیان جامعه است. ایجاد روابط سالم خانوادگی بسیار اهمیت دارد. این روابط که برای بقا و موفقیت هر یک از اعضا ضروری و بسیار مهم است، رشدعاطفی، معنوی، رفتاری و روانی کودکان و رسیدن به هر نوع بلوغ فکری، عاطفی به دلیل رشد در خانواده‌ای سرشار از عشق است. زیرا اینگونه خانواده‌ها امنیت را به فرزند خود هدیه خواهند داد. فرزندان رفتار و گفتار و نگرش اجتماعی را از والدین خود می‌آموزند.

آموزش مسئولیت‌پذیری، پای‌بندی به آن، اهمیت انجام وظایف و قدرت حل مسئله به دلیل ایجاد پیوند عمیق و درست بین اعضای خانواده شکل می‌گیرد و تمام آنها از طریق آموزش و الگوگیری از والدین صورت می‌پذیرد. وجود احترام متقابل، ارزش داشتن خانواده در خانواده شکل می‌گیرد. والدین اگر به جای گفتار از رفتار و به جای تربیت فرزند خود را تربیت کنند راحت‌تر در مسیر روابط سالم قدم می‌گذارند. به یاد داشته باشید شما الگوی فرزندان‌تان هستید هر چند آنها در ابتدا رفتاری از رفتارهای شما را تقلید و تکرار نکنند اما در زندگی خود همان چیزی که از شما درک و مشاهده کرده‌اند را اجرا خواهند کرد. والدینی که با هم اختلاف دارند تاثیر این اختلاف در روابط خانوادگی و روابط والد فرزندی کاملا قابل رویت خواهد بود.

سارا فلاحی

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «روابط خانوادگی سالم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.