زمان مطالعه: 2 دقیقه
مضرات ساندویچ همبرگر

مضرات ساندویچ همبرگر

همانطور که می دانید ساندویچ و کلا فست فودها عوارض و مضرات بسیار نگران کننده ای دارند. آسمونی در این بخش مضرات...

همانطور که می دانید ساندویچ همبرگر را شرح می دهد.مضرات ساندویچ همبرگر

بخش نگران کننده غذاهای فست فودی واقعیت ناشناخته ای نیست، تحقیقات متعددی نشان داده اند که فست فودها و غذاهای فرآوری شده، چاقی کودکان، بیماری قلبی و دیابت و سایر بیماری های مزمن را افزایش داده است. به تازگی دولت دهلی خواستار سرکوب فست فودی ها در مدارس و در 50 متری آنها شده است.

نه تنها اندازه دور کمرتان را خیلی زیاد می کنند، بلکه دانشمندان و محققان از طریق مطالعات مختلف نشان داده اند که فست فود در واقع می توانند باعث آسیب جدی به مغز شوند. کمی نگران کننده این است که بحث سالها خوردن این غذاها نیست، بلکه حتی مصرف چند روز منظمش ممکن است منجر به فروپاشی روحی روانی شود.

هرچه بیشتر فست فود بخورید، کمتر احتمال دارد که مواد مغذی ضروری را بگیرید که بدن شما به آنها متکی است. شما می دانید که غذاهای فست فودی می تواند به سلامتی شما آسیب برسانند، اما ممکن است در مورد اثرات این غذاها در مورد عملکرد مغز خود چیزی ندانید پس بهتر است این بخش از سلامت آسمونی را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

مضرات و عوارض خوردن همبرگر و فست فود  1. می تواند باعث مشکلات حافظه و مشکلات یادگیری شود.
  2. خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد.
  3. توانایی برای کنترل اشتها را کاهش می دهد.
  4. می تواند باعث تغییرات شیمیایی شود که منجر به افسردگی می شود.
  5. شما را بی قرار می کند و می تواند باعث اشتیاق غیر قابل کنترلی شود.

مضرات ساندویچ همبرگر
مضرات ساندویچ همبرگر

1 ساعت پس از خوردن همبرگر چه اتفاقی می افتد:

در فاصله 10 دقیقه ای، مصرف کنندگان درک می کنند که همبرگر چه چیزی را با بدن انجام می دهد - و ممکن است با آنچه که یک همبرگر بزرگ روی شما انجام میدهد و بر شما تاثیر می گذارد، تعجب کنید.

عوارض خوردن همبرگر پس از ده دقیقه:

احساس خوبی دارید، درست است؟ چون مواد شیمیایی 'احساس خوب' در مغز شما ترشح می شود، مانند دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است.

درست است که زمانی که غذای دوست داشتی مان را می خوریم، به خصوص آنهایی که چربی، قند و یا نمک زیادی دارند، باعث تحریک مرکز پاداش مغز برای تشویقمان به خوردن دوباره غذا می شود.

عوارض خوردن همبرگر پس از 20 دقیقه :

سطح بالای فروکتوز، سیروپ ذرت و سدین بدن شما را مشتاق به قند می کند.

پس از 30 دقیقه :

میزان سدیم بالا، بدن را کم آب بدن می کند، نشانه های مشابه گرسنگی را ایجاد می کنند (به همین دلیل است که شما مجبور می شوید که دوباره بخورید). علاوه بر این، کلیه شما باید برای از بین بردن نمک سخت تر کار انجام دهد، و ضربان قلب شما سریعتر از حد طبیعی می شود.

عوارض خوردن همبرگر پس از 40 دقیقه - گرسنگی بیشتر:

مصرف بالای کالری موجب افزایش انسولین می شود، که در نتیجه باعث افزایش قند خون و افزایش میل به غذا می شود.

عوارض خوردن همبرگر پس از 60 دقیقه:

فکر می کنید می توانید هنگامی که همبرگر خود را خوردید، فراموش کنید؟ کاملا نه ؛ یک همبرگر بزرگ می تواند برای مدت سه روز کامل برای هضم مناسب باشد، که به لطف مقدار زیاد چربی های ترانس دارش می باشد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مضرات ساندویچ همبرگر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.