درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
فرانسه در یورو 2024

فرانسه در یورو 2024

فرانسوی ها باز هم در گلزنی ناکام بودند اما در عوض گلی هم نخوردند و با برتری در ضربات پنالتی مقابل پرتغال، راهی نیمه نهایی یورو شدند.

فرانسه صفر- پرتغال صفر( در ضربات پنالتی 5 بر 3 به سود فرانسه)

در سومین نبرد پیاپی فرانسه و پرتغال در رقابتهای یورو، باز هم دو تیم در وقت 90 دقیقه قانونی با تساوی به کار خود خاتمه دادند. اما این بار برخلاف مسابقه دو تیم در فینال یورو 2016 گلی رد و بدل نشد تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. جایی که هر 5 ضربه پنالتی فرانسه گل شد و به این ترتیب این تیم 5 بر 3 به برتری دست یافت و حریف اسپانیا در نیمه نهایی شد. آمار و تصاویر ضربات پنالتی را با هم می بینیم.

فرانسه یک- بلژیک صفر

تیم ملی فرانسه باز هم به کمک گل به خودی حریف، یک بازی دیگر در یورو را با برد پشت سر نهاد. فرانسوی ها در مصاف با بلژیک بارها و بارها ایجاد موقعیت کردند اما هرگز به گل دست پیدا نکردند و دلیل این امر ساده بود؛ هیچ یک از شوتهای بازیکنان فرانسه در چهارچوب دروازه حریف نبود! آمار نشان می دهد که فرانسه تیمی است که زیاد حمله می کند اما کمترین درصد شوت داخل چهارچوب را دارد.

بلژیک هم مثل تمام بازیهای قبلی خود یک تیم پیر، کُند و ضعیف بود که در نیمه اول هرگز به دروازه حریف نزدیک هم نشد و در نیمه دوم هم اندک فرصت هایش از دست رفت. سرانجام فرانسه در دقیقه 85 به گل رسید. اما این گل را هم بازیکنان فرانسه نزدند و این یان فرتونگن بود که به اشتباه دروازه خودی را گشود تا فرانسه به جمع هشت تیم برتر جام برسد. در حالی که حتی یک گل هم در جریان بازی به ثمر نرسانده است!

فرانسه یک- لهستان یک

تیم فوتبال فرانسه در برابر لهستان (1-1) متوقف شد تا از رسیدن به صدر جدول گروه چهارم باز ماند. فرانسوی ها یک بار دیگر در رسیدن به گل در جریان بازی بازماندند و تنها باری که توانستند گلزنی کنند، در دقیقه 56 بود که کیلین امباپه از روی نقطه پنالتی دروازه لهستان را گشود. با این حال در دقیقه 79 لهستان هم صاحب یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را رابرت لواندوفسکی با ضربه ای ضعیف هدر داد. اما داور پس از بازبینی دستور به تکرار ضربه داد و لواندوفسکی این بار موفق به گلزنی شد تا مسابقه(1-1) شود. این نتیجه لهستان را یک امتیازی کرد و فرانسه را 5 امتیازی. از نکات عجیب این که فرانسه طی 270 دقیقه مسابقه در این جام در جریان بازی گل نزده و یک گل این تیم را مدافعان حریف زده اند و گل دیگر از روی نقطه پنالتی زده شده است! 

فرانسه صفر- هلند صفر

در دیدار دو تیم هلند و فرانسه به جز موقعیت هایی که آنتوآن گریزمان از دست داد، مهمترین واقعه گل ژاوی سیمونز در دقیقه 69 بود که بعد از بازبینی مردود اعلام شد تا فرانسه از شکستی حتمی بگریزد. به این ترتیب هر دو تیم 4 امتیازی شدند و هلند به دلیل گل زده بیشتر در رده اول و فرانسه در جایگاه دوم گروه قرار گرفتند.

آمار و تصاویر این مسابقه را با هم می بینیم.

 

فرانسه یک- اتریش صفر

فرانسه در نخستین دیدار خود در یورو 2024 برابر اتریش کار آسانی پیش رو نداشت و برای زدن گل برتری تا دقیقه 38 انتظار کشید. در این لحظه هم این ماکسیمیلین وبر مدافع اتریش بود که با ضربه سر دروازه خودی را گشود. در نیمه دوم کیلین امباپه یک تک به تک را از دست داد و همین بازیکن در اواخر مسابقه دچار مصدممیت از ناحیه بینی شد که منجر به ورود اولیویه ژیرو به زمین گردید. سرانجام فرانسه با تک گل خود به برتری دست یافت و در رده دوم گروه قرار گرفت. آمار و تصاویر مسابقه را با هم می بینیم.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «فرانسه در یورو 2024» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.