درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
ورزش چهل سالگی

ورزش چهل سالگی

سن ۴۰ سالگی را باید جدی گرفت و جدای مصرف تغذیه درست به ورزش‌های این سن هم توجه ویژه‌ای داشت تا دوباره جوانی را به دست آورید.

چهل سالگی را باید جدی گرفت. بعد از گذشتن از سن ۴۰ سالگی بدن سخت‌تر می‌شود و انعطاف پذیری خود را تا حدودی از دست می‌دهد بنا‌بر‌این باید تغییراتی در برنامه ورزشی ایجاد کرد تا برای این سن مناسب‌تر باشد. آسمونی هم در همین رابطه مطلبی را فراهم آورده تا بیشتر با این مسئله آشنا شوید. در ادامه با ما باشید.

چهل سالگی را جدی بگیر
چهل سالگی


یک متخصص ارتوپد درباره چهل سالگی گفته است که بعد از ۴۰ سالگی باید به چهار طریق در فعالیت‌های ورزشی تغییر ایجاد کرد. و حالا این ورزش‌ها را بشناسید.

انعطاف پذیری بدن

- هر روز بر روی انعطاف پذیری بدن خود کار کنید

هر چقدر سن بالاتر می‌رود تاندون‌ها و عضلات سفت‌تر می‌شوند و احتمال آسیب‌دیدگی‌ بیشتر می‌شود. بنا‌بر‌این هر روز باید این عضلات و تاندون‌ها کشیده شوند تا سفتی کمتر شود. یکی از تکنیک‌های مناسب برای افزایش انعطاف پذیری استفاده از فوم است. استفاده از فوم رولر چسبندگی بافت‌ها را کمتر می‌کند و جریان خون را افزایش می‌دهد. استفاده از فوم رولر در اول صبح بهتر است. انجام حرکات آرام و کنترل شده بهتر از انجام حرکات کششی ایستاست. داشتن انعطاف پذیری برای فعال بودن لازم است.

استفاده از عضلات

-  از عضلات استفاده کنید

از ۲۵ سالگی تا ۵۰ سالگی ۱۰ درصد از حجم عضلات از دست می‌رود. سپس بین ۵۰ تا ۸۰ سالگی ۴۵ درصد از حجم عضلات از بین می‌رود. عضلات از دست رفته با چربی جایگزن می‌شوند. این چربی باعث چاق‌تر شدن ما می‌شود، زیرا نیم کیلو چربی ۱۸ درصد بیشتر از نیم کیلو عضله جای می‌گیرد. می‌توان با انجام ورزش از این پروسه به میزبان قابل توجهی جلوگیری کرد. هر چقدر سن بالاتر می‌رود انجام ورزش‌های قدرتی مهم‌تر‌ می‌شود.

فاصله از دستگاه‌های سنگین

-  از دستگاه‌های سنگین فاصله بگیرید

ما در عصری زندگی می‌کنیم که بسیاری از افراد برای قدرتمند کردن عضلات خود از دستگاه‌های سنگین استفاده می‌کنند. این روش سنگین است و با زندگی عادی سازگاری ندارد. ما هیچ وقت در زندگی عادی چنین وزنی را با پاهای خود بلند نمی‌کنیم. بنا‌بر‌این به جای انجام پرس پا، حرکت اسکات و لانژ انجام دهید.

حرکات تعادلی

-  حرکات تعادلی انجام دهید

بر روی یک پا بایستید. این کار تعادل شما را افزایش می‌دهد. با افزایش سن ارتباط عصبی – عضلانی کمتر می‌شود و این امر باعث کاهش تعادل می‌شود. انجام ورزش‌هایی همچون تایچی، پیلاتس و یوگا می‌تواند به افزایش تعادل کمک کند. می‌توانید حرکات تعادلی را حتی به هنگام مسواک زدن نیز انجام دهید.

نکته آخر برای چهل ساله‌ها

پیاده‌روی روزانه را هیچوقت فراموش نکنید. پیاده روی در دریا، پیاده روی روی چمن، پیاده روی در خانه، پیاده روی برای مدت کوتاهی در محیط کار و پیاده روی تحت هر شرایطی نکته مهم سلامتی برای چهل ساله‌ها است.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «ورزش چهل سالگی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.