زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی فلورنس گریفیث- جوینر

بیوگرافی فلورنس گریفیث- جوینر

فلورنس گریفیث- جوینر ملقب به فلو-جو طی دو المپیک موفق به کسب 3 طلا و 2 نقره در دوومیدانی شد.

در رقابتهای دوومیدانی المپیک 1988 سئول فلورنس گریفیث- جوینر به اندام کشیده، موهای بلند و لاکهای ناخن خود پیش از رقابتها نیز به شخصیتی رسانه ای و محبوب بدل شده بود. نام اصلی اش فلورنس گریفیث بود اما نام خانوادگی همسر آینده اش( جوینر) را هم به نام فامیل خود اضافه کرده بود.

How Flo-Jo's Nails And Style Changed Sports (And The Culture) Forever -  Blavity

فلورنس در 1979 و زمانی که بیست ساله بود، وارد نورث ریج کالیفرنیا شد و با هدایت مربی خود باب کِرسی آماده حضور در تیم  UCLA برای رقابتهای دانشگاهی شد. در 1982 عنوان قهرمانی 200 متر سرعت را در مسابقات NCAA کسب کرد و یک سال بعد در 400 متر این رقابتها به مقام سوم دست یافت. او با قامتی 169 سانتی متری و وزنی 59 کیلوگرمی برای بازیهای المپیک به اوج آمادگی رسید. رشد او چنان بود که بسیاری را بدگمان کرد که از استروئیدهای آنابولیک استفاده و به لطف دوپینگ چنین پیشرفتی کرده است.

با این حال عملکرد درخشان او در بازیها و کسب طلای صد متر، 200 متر و سرانجام 100×4 متر زنان سبب شد تا فلو- جو به عنوان ستاره بازیهای 1988 شناخته شود. او در تلاش برای کسب چهارمین طلای خود در این بازیها عضوی از تیم 400×4 متر آمریکا شد اما تیم ایالات متحده بعد از شوروی به مدال نقره رسید تا فلو-جو با سه طلا و یک نقره به کار خود در بازیهای سئول خاتمه دهد. در حالی که در این بازیها سه بار موفق به شکستن رکورد جهان شد. او در 100 متر به رکورد 10.49 ثانیه رسید و در 200 متر هم رکورد 21.77 خود را که در مسابقات داخلی آمریکا به جای نهاده بود، به 21.34 ثانیه بهبود داد.

Florence Griffith-Joyner

او که متولد 21 دسامبر 1959 در لس آنجلس بود، اندکی بعد از المپیک با قهرمان پرش سه گام المپیک، آل جوینر ازدواج کرد. خواهر شوهر او جکی جوینر هم یکی دیگر از مدال آوران آمریکا در بازیها سئول بود. به هر شکل فلورنس پس از المپیک تصمیم به بازنشستگی گرفت در حالی که به پاس درخشش در بازیهای المپیک، توسط انجمن مطبوعات به عنوان ورزشکار برتر سال انتخاب شد و جایزه سالیوان را از آن خود ساخت؛ جایزه ای که به بهترین ورزشکار آماتور آمریکا در هر سال اعطا می شود.

From the Archives: She overcame an insecure childhood to become an Olympic  champion and world-record holder. - Los Angeles Times

بعدها فلو-جو به طراحی و مدلینگ لباس روی آورد با این حال، مدال ها و سیمای ظاهری او، سبب شد که هرگز از خاطره ورزشدوستان  فراموش نشود. تنها یک دهه بعد از المپیک، فلو-جو در روز 21 سپتامبر 1998 به شکلی ناگهانی از دنیا رفت. علت مرگ تشنجی بود که در خواب به او دست داد تا ورزشکار نام آور ایالات متحده کمتر از 39 سال زندگی کند.

نظر خود را درباره «بیوگرافی فلورنس گریفیث- جوینر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی فلورنس گریفیث- جوینر فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.