زمان مطالعه: 1 دقیقه
اولین دوره جام دوستی(1347)

اولین دوره جام دوستی(1347)

اولین دوره رقابتهای جام دوستی طی روزهای 14 تا 23 اسفند 1347 در تهران برگزار شد.

در روزهایی که تمامی بازیکنان تیم ملی از تیمهای تهرانی انتخاب می شدند، تیم ملی بعد از قهرمانی در جام ملتهای آسیا با نام منتخب تهران در اولین دوره جام دوستی شرکت کرد. حتی روی پیراهن تیم ملی نیز به جای ایران، عبارت TEHRAN خودنمایی می کرد. چرا؟ شاید مسوولان نگران بودند که قهرمان آسیا در خانه برنده این جام نشود، پس ترجیح دادند تیمی نماینده ایران باشد که اگر باخت، روی کاغذ، تیم ملی نباشد!

منختب تهران در سه مسابقه نخست خود نتایج زیر را به دست آورد:

16 اسفند: ایران(2-1) عراق

18 اسفند: ایران(2-1) نماینده ترکیه( مرسی ایدمانیوردو)

21 اسفند: ایران(9-1)پاکستان

حریف ایران در آخرین دیدار، اسپارتاک مسکو بود که مسابقات خود را در روزهای 14، 17 و 20 اسفند برگزار کرده و عملا استراحت بیشتری کرده بود؛ گویا برنامه بازیها مطابق ایده آلهای این تیم تنظیم شده بود و نه ایران میزبان!

اسپارتاک هم به ترتیب در برابر عراق(2-0)، پاکستان(5-0) و نماینده ترکیه(2-0) پیروز شد تا منتخب تهران برای قهرمانی نیاز به یک تساوی در روز پایانی مقابل این تیم داشته باشد. اما اسپارتاک با گلهای دقایق 15 و 66 خود در برابر 25 هزار تماشاگر حاضر در امجدیه پیروز شد و جام دوستی را با خود به شوروی برد. پس از ایران، تیمهای ترکیه، پاکستان و عراق سوم تا پنجم شدند.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «اولین دوره جام دوستی(1347)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره اولین دوره جام دوستی(1347) فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.