زمان مطالعه: 1 دقیقه
نکات ریز و مهم خانه‌داری

نکات ریز و مهم خانه‌داری

خانه‌تکانی عید را اگر بخواهید به صورت اصولی انجام دهید این پست آسمونی به شما کمک خواهد کرد تا به نکات ریز آن توجه کنید.

نکات ریز و مهم خانه‌داری برای خانه‌تکانی عید را در این بخش از آسمونی ببینید که مطالب قابل توجهی را برای شما عزیزان گردآوری نموده‌ایم امیدواریم با به کار بردن این نکات بتوانید منزل خود را تمیزتر و مرتب‌تر از قبل نگه دارید.

خانه تکانی عید

نکاتی برای خانه‌تکانی عید

 • هنگام نظافت خانه به همه وسایل توجه داشته باشید، بخصوص وسایلی را تمیز کنید که فکر نمی‌کنید نیاز به تمیز کردن داشته باشند. مثلا گلدان مصنوعی‌ای که به نظر شما تمیز است، می‌تواند آنقدر گرد و خاک در خودش ذخیره کرده باشد که برایتان ایجاد حساسیت کند.
 • تمیز کردن تلفن را از یاد نبرید چراکه محققان دریافته‌اند گوشی تلفن می تواند باعث انتقال ویروس یا باکتری شود. و همین عوامل بیماری زا با لب های شما برخورد می کنند و در نهایت به دهانتان راه می یابند.
 • نظافت سطل زباله بخصوص سطل های آشپزخانه و دستشویی نیز اهمیت بسیاری دارند. به این نکته توجه داشته باشید خالی کردن زباله به معنای تمیز شدن سطل آن نیست پس نیاز است تا خود سطل نیز هر از گاهی کاملا شسته و عاری از آلودگی شود.
 • پرده حمام نیز احتیاج به نظافت دارد. این به دلیل آن است که پرده ها در فضای مرطوب قرار دارند و بیشتر اوقات نمناک هستند، از این رو می توانند به محل خوبی برای رشد میکروب بدل شوند.
 • اگر در خانه تان ماشین ظرفشویی دارید، نظافت آن را از یاد نبرید. این وسیله نیاز دارد که هر از گاهی کاملا شسته، جرم زدایی شده و ضد عفونی گردد.
 • نظافت شومینه را فراموش نکنید. شومینه و دریچه خروج هوای آن را خوب تمیز کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر لوله خروج هوای شومینه گرفته باشد، گازهای مضر نمی توانند خارج بشوند و در نتیجه در فضای خانه باقی مانده و برایمان خطرآفرین می شوند.
 • مبلمان خانه را حتما گردگیری کنید چراکه یک ضربه آهسته به مبل می تواند ذرات گرد و غبار را به هوای خانه انتقال دهد و برای تنفس مشکل ساز شود.
 • از بالش و لحاف خانه هم غافل نشوید. هر چند وقت یکبار آنها را بشویید و در صورت امکان در معرض نور خورشید و هوای آزاد قرار دهید.
 • ظروف دکور را گردگیری کنید تا از انباشته شدن گرد و خاک که می تواند تولید حساسیت کند پیشگیری نمایید.
 • برای ضدعفونی کردن سینک ظرفشویی، ازمحلول های شیمیایی استفاده نکنید به جای آنها از محلول نمک استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن ظروف آشپزخانه مانند استکان، فنجان، بشقاب و غیره آن را در محلول آب گرم و پودر لباسشویی به مدت ده دقیقه قرار دهید و بعد با اسکاچ دستی بکشید و بشویید.
 • برای تمیز کردن هود آشپزخانه با اسکاچ خیس نیمه گرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نکات ریز و مهم خانه‌داری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.