درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
نامه درخواست بخشودگی جریمه‌ های مالیاتی

نامه درخواست بخشودگی جریمه‌ های مالیاتی

یکی از راه‌های کاهش یا بخشودگی تخلفات مالیات درخواست بخشودگی به لایحه مالیاتی است که طی مراحل دادرسی مالیاتی، میزان مالیات را تخفیف می‌دهد تا بر اساس همان میزان، جریمه کم‌تر محاسبه شود

یکی از راه‌های کاهش یا بخشودگی تخلفات مالیات درخواست بخشودگی به لایحه مالیاتی است که طی مراحل دادرسی مالیاتی، میزان مالیات را تخفیف می‌دهد تا بر اساس همان میزان، جریمه کم‌تر محاسبه شود. با آسمونی همراه باشید.

نمونه متن نامه درخواست بخشودگی جرایم مالیاتی

اداره کل امور مالیاتی …………..

موضوع: درخواست بخشودگی جرائم………

با سلام

احتراما ، عطف به برگ مالیات قطعی عملکرد شماره ……….مورخ…………..موارد زیر را به استحضار می‌رساند:

فعالیت این شرکت از جمله مشاغل …………است که طرف معامله آن مصرف‌کننده نهایی (عموم مردم ) و مشتری مستقیم تولید کننده ……….می باشد ،با در نظر گرفتن سوابق خوش حسابی این شرکت از آن سازمان محترم استدعا دارد، پیرو بخشنامه 200/51/51 د  بنا به اختیار حاصل از مفاد ماده 191 ق.م.م و تفویض اختیار صورت گرفته از طرف ریاست محترم سازمان امور مالیاتی کشور، دستور فرمایند نسبت به اصلاح مأخذ و بخشودگی جرائم اعلام شده اقدام مقتضی معمول نمایند. پیشاپیش از بذل توجه و مساعدتی که خواهید فرمود نهایت سپاس را دارد.

روش های درخواست بخشودگی جرائم مالیاتی

درخواست بخشودگی به صورت آنلاین

در این روش، می‌توانید از طریق سامانه‌ی الکترونیکی سازمان امور مالیاتی و عوارض دولتی، درخواست بخشودگی جرائم مالیاتی خود را ثبت کنید. برای این کار، باید به سایت سازمان مالیاتی مراجعه کرده و فرم درخواست بخشودگی را پر کنید.

درخواست بخشودگی به صورت حضوری

در این روش، باید به دفتر سازمان امور مالیاتی و عوارض دولتی مراجعه کرده و درخواست بخشودگی جرائم مالیاتی خود را تقدیم کنید. در این حالت، باید مدارک مورد نیاز را نیز به همراه داشته باشید.

درخواست بخشودگی از طریق وکیل

در صورتی که نمی‌توانید به صورت شخصی به دفتر سازمان امور مالیاتی و عوارض دولتی مراجعه کنید، می‌توانید از طریق وکیل خود درخواست بخشودگی جرائم مالیاتی خود را ثبت کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نامه درخواست بخشودگی جریمه‌ های مالیاتی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.