درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خاطرات یورو؛ دیدار ایتالیا و سوئد(2004)

خاطرات یورو؛ دیدار ایتالیا و سوئد(2004)

در یورو 2016 تیم فوتبال ایتالیا با گل دقیقه 88 ادر موفق شد سوئد را از پیش رو بردارد.

اما پیش از مسابقه دو تیم ایتالیا و سوئد در یورو 2016، آخرین باری که ایتالیا و سوئد در یک تورنمنت باهم روبرو شدند به یورو 2004 باز می گشت. در روز 18 ژوئن 2004 و در حضور 44926 هوادار حاضر در استادیو دو دراگائو شهر پورتو، تیم های ایتالیا و سوئد در حالی مقابل هم قرار می گرفتند که ایتالیا در روز نخست مقابل دانمارک به تساوی(0-0) دست یافته بود و سوئد با 5 گل مقابل بلغارستان به برتری. یک تساوی هم به سود زردپوشان بود اما آتزوری برای این که کارش در روز پایانی به اما و اگر کشیده نشود باید پیروز می شد. دروازه بان آن روز ایتالیا جیان لوییجی بوفون در این باره گفت:

 

تاریخ نشان داده ایتالیا همیشه در بازی دومش طی تورنمنت ها دچار مشکل می شود. از بازی با سوئد خاطره خوبی ندارم.

 

در آن مسابقه آنتونیو کاسانو در دقیقه 37 ایتالیا را پیش انداخت. در نیمه دوم شرایط بازی تغییر کرد و حتی ورود فیوره، فاوالی و کامورانزی به جای گتوزو، کاسانو و دل پیرو هم کفه بازی را به سود آتزوری سنگین نکرد. سوئد در نیمه دوم برخلاف نیمه اول شرایط بهتری داشت و کالستروم، یانسون و آلباک را هم به جای ادمن، ویلهلمسون و اسونسون به میدان فرستاد. اما سرنوشت را کسی تغییر داد که پیش از این نیز از او انتظار می رفت. در دقیقه 85 یک کرنر روی دروازه ایتالیا فرستاده شد. چندین بازیکن با هم درگیر شدند و تقریبا همه آن ها سرنگون شدند.

اما در این لحظه توپ به زلاتان رسید و او به شکلی شگفت انگیز با بیرون پای خود توپ را به سمت دروازه ایتالیا فرستاد. توپ دقیقا از بالای سر کریستین ویری به تور رسید و بازی(1-1) خاتمه یافت. چهار روز بعد که ایتالیا با وجود برد(2-1) مقابل بلغارستان، به دلیل تساوی(2-2) دانمارک و سوئد از جام کنار رفت، ارزش این گل بیش از پیش نمایان گشت؛ گلی که به عنوان بهترین گل یورو 2004 برگزیده شد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خاطرات یورو؛ دیدار ایتالیا و سوئد(2004)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.