زمان مطالعه: 6 دقیقه
فناوری جدید اندرمولوژی در درمان سلولیت

فناوری جدید اندرمولوژی در درمان سلولیت

اگر شما نیز قصدر درمان بی درد سر سلولیت‌های خود را دارید تا انتهای این مقاله از آسمونی همراه ما باشید.

فناوری جدید اندرمولوژی در درمان سلولیت

با پیشرفت روزافزون فناوری‌های پزشکی و زیبایی، روش‌های جدیدی برای درمان مشکلات پوستی مختلف معرفی شده‌اند. یکی از این مشکلات که برای بسیاری از افراد موجب ناراحتی و کاهش از اعتماد به نفس می‌شود، سلولیت است. سلولیت یکی از مشکلات پوستی شایع است که به ویژه در زنان رخ می‌دهد و باعث ایجاد تغییرات ظاهری ناخواسته در پوست می‌شود. این تغییرات عمدتاً در مناطقی از بدن که چربی زیادی تجمع یافته است، مشاهده می‌شود، از جمله ناحیه ران، شکم، بازوها و سینه.

تا به امروز، روش‌های مختلفی برای درمان سلولیت ارائه شده است، اما با پیشرفت تکنولوژی، روش‌هایی بهینه‌تر و کارآمدتر برای این درمان پدید آمده است. یکی از این روش‌ها، اندرمولوژی است که به عنوان یک فناوری جدید در درمان سلولیت مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله، به معرفی و بررسی این فناوری جدید و نقش آن در مدیریت و درمان سلولیت خواهیم پرداخت.

اندرمولوژی چیست؟

فناوری اندرمولوژی و غلتک های آن

اندرمولوژی یک تکنیک لیپوماساژ است که بیشتر به عنوان LPG شناخته می شود. این فناوری یک تکنیک غیر تهاجمی و کاملاً ایمن است که برای کانتورکردن بدن، کاهش سلولیت و سفت‌کردن پوست استفاده می‌شود. در این روش از دستگاهی مجهز به غلتک‌های موتوری و فناوری مکش برای ماساژ و دستکاری پوست و بافت‌های زیرین پوست استفاده می‌شود. این درمان اغلب به دلیل توانایی در بهبود ظاهر سلولیت، کاهش رسوبات چربی موضعی و تخلیه لنفاوی مورد توجه قرار می‌گیرد و به‌طور خاص برای افرادی که مشکل احتباس مایعات یا گردش خون دارند  نشان داده شده است؛ البته به شرطی که هیچ مشکل اساسی در گردش خون ناشی از وریدهای واریسی یا فلبیت وجود نداشته باشد.

نحوه اثرگذاری فناوری اندرمولوژی

اندرمولوژی یک ماساژ درمانی عمیق با استفاده از مکانیزمی با دو غلتک است که روی پوست اعمال می‌شود و اثر مکش دارد. با این روش سلول‌های گیرنده بتا (مسئول سوزاندن چربی و از بین بردن سموم و مواد زائد) تحریک می‌شوند. تحریک این سلول‌ها به سم‌زدایی بدن از طریق ترشح اسیدهای چرب و سموم بدن کمک می‌کند و از آنجایی که ماساژ اندرمولوژی گردش خون و سیستم لنفاوی را تقویت می‌کند، با سوزاندن چربی به کاهش وزن و کاهش سلولیت نیز کمک می‌کند. در نهایت این کار ظاهر ناحیه تحت درمان را بهبود داده و باعث تحریک سیستم لنفاوی و گردش خون بیشتر می‌شود.

به یاد داشته باشید که این روش اغلب به عنوان یک درمان مکمل در کنار رژیم غذایی و ورزش برای کانتورینگ و تقویت بدن استفاده می‌شود. برای اثربخش بودن و ماندگاری آن باید یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید.

نحوه آماده شدن برای اندرمولوژی

قبل از هر جلسه باید مقدار زیادی آب بنوشید (حدود 8 لیوان) و از نوشیدنی های شیرین و الکل خودداری کنید. همچنین توصیه می‌شود حداقل یک ساعت در روز پیاده‌روی کنید تا با فعال کردن سیستم لنفاوی، سموم دفع شود و برای کمک به حرکت چربی، ماساژهای تخلیه لنفاوی انجام دهید. تمرینات قدرتی نیز برای بهبود عضلات توصیه می‌شود.

چگونگی انجام عمل

فناوری اندرمولوژی

در طول یک جلسه اندرمولوژی، دستگاه روی نواحی مورد نظر بدن مانند ران، باسن، شکم یا بازوها اعمال می‌شود. غلتک‌ها به آرامی پوست را ورز می‌دهند. در این حالت مکانیسم مکش، بافت‌ها را بلند کرده و می‌کشند که این کار به شکستن سلول‌های چربی سرسخت، بهبود گردش خون و تحریک تولید کلاژن کمک می‌کند.

مراقبت های بعد از درمان

روش درمانی اندرمولوژی، مانند هر روش درمانی دیگری، ممکن است با برخی عوارض رایج همراه باشد. این عوارض معمولاً ملایم و موقت هستند و با پایان درمان تسکین می‌یابند. برخی از عوارض رایج این روش درمانی عبارتند از:

 • قرمزی و تورم: پس از جلسات درمانی، ممکن است در منطقه‌های تحت درمان قرمزی و تورم ایجاد شود که معمولاً پس از چند روز بهبود می‌یابد.
 • درد و ناراحتی: بعضی از افراد ممکن است پس از جلسات احساس درد، ناراحتی یا احساس سوزش در منطقه‌های تحت درمان کنند که معمولاً به صورت موقت است و به تدریج کاهش می‌یابد.
 • کبودی: در برخی موارد، ممکن است در اثر فشار و ماساژها، کبودی در مناطق پوستی که تحت درمان قرار گرفته‌اند، ایجاد شود. این کبودی نیز معمولاً به صورت موقت است و بعد از چند روز بهبود می‌یابد.
 • خشکی و ترک‌های پوستی: در برخی موارد، استفاده از دستگاه‌های اندرمولوژی می‌تواند باعث خشکی و ترک‌های پوستی شود. این عارضه نیز معمولاً با استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و مراقبت مناسب از پوست درمان می‌شود.
 • حساسیت و التهاب: برخی از افراد ممکن است به دستگاه‌ها حساسیت نشان دهند و با التهاب و حساسیت در منطقه‌های تحت درمان مواجه شوند. در این موارد، پزشک معالج ممکن است داروهای ضد التهابی یا مراقبت‌های دیگر را تجویز کند.

توجه به نکات احتیاطی و مشاوره با پزشک متخصص، می‌تواند به کاهش احتمال عوارض و افزایش اثربخشی درمان کمک کند.

تعداد جلسات درمانی اندرمولوژی

نتایج اندرمولوژی در درمان سلولیت

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای درمان، بسته به عوامل فردی مانند شدت سلولیت، وضعیت پوست و نتایج مورد نظر متفاوت است و برخی از افراد ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود به جلسات بیشتر یا کمتری نیاز داشته باشند. بنابر یک توصیه رایج، 10 تا 12 جلسه درمانی را با فاصله یک تا دو بار در هفته انجام دهید. هر جلسه معمولاً حدود 35 تا 45 دقیقه طول می کشد و در طی آن نواحی تحت مورد نظر با دستگاه اندرمولب درمان می‌شوند. علاوه بر جلسات درمانی اصلی ممکن است جلساتی برای حفظ نتایج در طول زمان توصیه شود. بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید که بتواند نیازهای خاص شما را ارزیابی کند و یک برنامه درمانی شخصی را بر اساس اهداف و انتظارات شما توصیه کند.

مزایا و معایب اندرمولوژی

اندرمولوژی مانند هر عمل زیبایی، مزایا و معایب خود را دارد که ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مزایا:

 1. غیر تهاجمی: اندرمولوژی یک روش غیرجراحی است، به این معنی که شامل برش، بیهوشی یا زمان توقف مرتبط با درمان‌های جراحی نمی‌شود. این مزیت، آن را برای کسانی که روش‌های غیر تهاجمی را ترجیح می‌دهند گزینه مناسب و ایمن‌تری می‌کند.
 2. کاهش سلولیت: اندرمولوژی با هدف قرار دادن بافت های همبند زیرین و تحریک گردش خون و تخلیه لنفاوی در کاهش ظاهر سلولیت موثر است. می تواند به صاف شدن پوست و بهبود بافت آن کمک کند.
 3. کانتورینگ بدن: این درمان با کاهش رسوبات چربی موضعی، به ویژه در نواحی مانند ران، باسن و شکم، به کانتورینگ بدن (بهبود ظاهر بدن)کمک می‌کند.
 4. گردش خون بهبود یافته: Endermologie گردش خون و جریان لنفاوی بهتر را تقویت می‌کند، که به کاهش احتباس مایعات، کاهش تنش عضلانی و بهبود سلامت کلی پوست کمک می‌کند.
 5. بدون دوران نقاهت: از آنجایی که این یک روش غیر تهاجمی است، معمولاً هیچ دوران نقاهتی ندارد. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود ادامه دهند.

معایب:

 1. تعداد جلسه مورد نیاز: برای این روش، معمولا جلسات درمانی متعددی برای دستیابی به نتایج مطلوب مورد نیاز است. این ممکن است به تعهد زمانی قابل توجهی از جانب بیمار نیاز داشته باشد.
 2. نتایج موقت: نتایج اندرمولوژی دائمی نیستند و ممکن است برای حفظ اثرات در طول زمان نیاز به جلسات دیگری نیاز داشته باشید. بدون داشتن سبک زندگی سالم، ممکن است سلولیت و بهبود کانتورینگ بدن کاهش یابد.
 3. هزینه: هزینه چندین جلسه اندرمولوژی می‌تواند در طول زمان افزایش یابد و آن را به یک گزینه درمانی گران برای برخی افراد تبدیل کند، به خصوص اگر جلساتی برای ثبات نتایج نیاز باشد.
 4. برای همه مناسب نیست: این درمان ممکن است برای افرادی با شرایط خاص پزشکی یا شرایط پوستی مناسب نباشد. برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای درمان هستید یا خیر، مشورت با یک پزشک متخصص ضروری است.
 5. کارایی محدود: در حالی که اندرمولوژی می‌تواند بهبودهای قابل مشاهده‌ای در سلولیت و فرم‌دهی بدن ایجاد کند، میزان بهبود ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است نتایج بهتری را نسبت به دیگران داشته باشند.

به طور کلی، این روش می‌تواند یک گزینه موثر برای کاهش سلولیت و بهبود خطوط بدن باشد، اما ضروری است که مزایا و معایب را به دقت بسنجید و با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر.

جمع بندی

اندرمولوژی به عنوان یکی از روش‌های نوین در درمان سلولیت، توانسته است با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و روش‌های غیرتهاجمی، بهبود قابل ملاحظه‌ای در ظاهر و سلامتی پوست افراد مبتلا به این مشکل بخشیده و رضایت بسیاری از بیماران را به دنبال داشته باشد.

از مزایای اصلی این درمان، عدم نیاز به جراحی یا استفاده از داروهای دخیل درمانی است، که این امر به افراد کمک می‌کند که بدون خطر و عوارض جانبی، ظاهر خود را بهبود. همچنین، این روش به طور مؤثری روی ساختارهای عمیق پوست اثر می‌گذارد و با استفاده از تکنولوژی مدرن، در نحوه فعالیت سلول‌های چربی و عملکرد طبیعی بدن خللی ایجاد نمی‌کند.

با این وجود، برای دستیابی به نتایج مطلوب، ممکن است به تعداد جلسات زیادی نیاز باشد؛ به همین دلیل باید هزینه‌های مرتبط با این روش نیز باید در نظر گرفته شود. قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده از این فناوری، مشاوره با پزشک متخصص و بررسی دقیق وضعیت شخصی و نیازهای پوستی فرد ضروری است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «فناوری جدید اندرمولوژی در درمان سلولیت» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره فناوری جدید اندرمولوژی در درمان سلولیت فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.