زمان مطالعه: 1 دقیقه
مدیریت انگیزشی!

مدیریت انگیزشی!

سلام به بازدیدکنندگان گرامی پورتال آسمونیاین سومین موضوع از سری موضوعات برندینگ در پورتال آسمونی می باشد،...

سلام به بازدیدکنندگان گرامی پورتال آسمونی

این سومین موضوع از سری موضوعات برندینگ در پورتال آسمونی می باشد، امیدواریم با خواندن این مطلب نیز به نکات مهم و کلیدی در مدیریت تحول گرا و انگیزشی در حرفه خود دست یابید.

effective-management
effective-management

تحقیقات نشان داده که اتفاقا حقوق بالا هم موجب ماندگاری و وفادار سازی پرسنل نخواهد شد!
معتقدیم آنچه که موجب وفاداری پرسنل می شود ارزش گذاری و تامین منافع پرسنل است. یادتون باشه کمتر از 40% این منافع صرفا مالی است.
بر این اساس شاید پرسنل به آن اندازه که نیاز به تشکر و همراهی شما مدیران در کنار خودشون دارند به پاداش های مالی و افزایش حقوق ندارند. در اینجا میخوایم چند مورد پیشنهادی در راستای وفادار سازی پرسنل و ایجاد انگیزه در ایشان را خدمتتون عرض کنیم.

. مدیر باید شخصا از پرسنلش برای انجام خوب کارها تشکر کند، این تشکر می تواند از طریق ملاقات حضوری و یا به صورت مکتوب باشد. یادتون باشه این کار حتما باید به موقع، صمیمانه و به دفعات تکرار شود.
. برای ایشان وقت بگذارید و با حوصله و صبر به سخنان و پیشنهاد هایشان گوش دهید.
. عملکرد و بازخورد آن را مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهید و از او بخواهید.
. آنها به دنبال محیطی باز، قابل اعتماد و جذاب هستند تا بتوانند افکار و ایده های جدید خود را بیان کنند. مسئول فراهم ساختن این محیط شما هستید دوستان.
. پرسنل را با توجه به دانش و مهارتشان حتما در تصمیم گیری ها شرکت دهید و از آنها هم نظر بخواهید. آنها مدیر خودخواه و خود رأی نمی خواهند.
. به نظر میاد شما باید در رفتار نیز حس مالکیت و تسلط بر کار و محیط کارشون (با توجه به سمتشون) را به آنها انتقال دهید.
. موفقیتتان را با پرسنل شریک شوید. به آنها اجازه ی یادگیری، حرکت و پویایی بدهید و آنها را در راستای پیشرفت شخصی در شغلشان همراهی کنید. این کار 100% به رشد و پیشرفت سازمان نیز کمک خواهد کرد.
. موفقیت های فردی و گروهی را جشن بگیرید، بگذارید آنها هم بفهمند که شما به ارزش کارشان پی بردید. برای جلسات جهت دار و هدفمند وقت بگذارید.
. ارزش پرسنل به میزان کارایی آنهاست، شما نیز پایه و معیارتان کارایی ایشان باشد. همواره با پرسنل طوری رفتار کنید که اگر کارآمد هستند در مجموعه بمانند و خود را ارتقا دهند و اگر اساسا کارایی ندارند مجموعه را ترک کنند.

مدیران موفق سعی در به کارگیری مهارتهای مدیریتی فوق العاده در جهت پیشرفت دارند و مدیران سنتی پس از مطالعه مطالب این چنینی مدعی هستند که همه چیز میدانند و خیلی هم نیاز به این کارها نیست...
انتخاب با شماست دوستان!

مشاهده موضوعات پیشین

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مدیریت انگیزشی!» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.