زمان مطالعه: 1 دقیقه
اختلال شخصیت انزوا گزین

اختلال شخصیت انزوا گزین

این نوع شخصیتها جمع گریز هستند و تنهایی و خلوت خود را همیشه ترجیح می دهند.از نظر روابط عاطفی بین فردی ضعیف هستند .

این نوع شخصیتها جمع گریز هستند و تنهایی و خلوت خود را همیشه ترجیح می دهند.از نظر روابط عاطفی بین فردی ضعیف هستند . این اختلال شخصیت نمی تواند خیالپردازی کند و یا هیجانات خودرا شناسایی کند و حتی بیان کند . انرژی روانی پایین وازتنوع وتجربه های جدید استقبالی نمی کند.احساسات منفی خودرا سرکوب کرده واحساس های مثبت را بصورت رفتار نمایان می کند.این نوع اختلال شخصیتی در کودکی چنین تجاربی را کسب کرده اند.

بطور مثال: بسته بودن مرزهای خانواده و یا حتی الگو برداری از والدین وحتی داشتن والدینی سرد و بی روح و یا حتی تک فرزند بودن و تشویق شدن در مورد رفتارهای انزواگزین مانند ساکت نشستن و یا بی صدا فقط با گوشی بازی کردن .گاهی اوقات فاصله سنی زیاد بین والد وفرزند موجب بروز چنین اختلال شخصیتی می گردد.در نتیجه آن ارتباط ایمن مناسب ناکام می شود .

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «اختلال شخصیت انزوا گزین» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.