زمان مطالعه: 2 دقیقه
نکاتی برای طراحان سایتهای اینترنتی

نکاتی برای طراحان سایتهای اینترنتی

اكنون داشتن ایستگاه اینترنتی به رویدادی همه گیر تبدیل شده است و كم كم هر كاربری دوست دارد در گستره ی...

طراحی سایت

اکنون داشتن سایت اینترنتی به رویدادی همه گیر تبدیل شده است و کم کم هر کاربری دوست دارد در گستره ی جهانگیر اینترنت برای خودش گوشه ای داشته باشد اداره ها وسازمان ها که جای خود دارد هم اکنون بسیاری از حوزه ها و معاونت ها در وزاتخانه های گوناگون به ایجاد سایت های اختصاصی در اینترنت روی آورده اند که رویداد خجسته ای است.

اما در طراحی سایت ها باید به نکاتی توجه داشت تا بازدید کاربران مختلف از این سایت ها، بازدید اول و آخرشان نباشد. طراحان این سایت ها از برخی کارها باید حتماً خودداری کنند.

نکاتی که در طراحی سایت باید به آن دقت کنیم

1- ناممکن ساختن گشت وگذار در سایت اینترنتی :

بازدید کنندگان از طراحی چیزی نمی دانند و هر گونه پیچ و خم زیادی در سایت اینترنتی آنها را فراری می دهد. بنابراین به طور مداوم باید سایت را از این نظر بهینه سازی کرد که سایت خوش دست و" آسان گشت" ارایه شود.

2 - بیشتر بودن تبلیغات از مطالب :

هیچ کس از پول درآوردن بدش نمی آید اما اگر تبلیغات در سایت اینترنتی بیش از مطالب و محتوا باشد، شست بازدید کنندگان خبردار می شود و دیگر به سراغ چنین سایت نمی آیند. بازدید کننده هم که نباشد پس تبلیغات، پشیزی نمی ارزد.

3 - کوتاهی در نگهداری ایستگاه:

سایت که اطلاعاتش بیات و منسوخ باشد یا خطاهایش مزمن باشد برای هیچ بازدید کننده ای گیرایی ندارد. اگر " به هنگام سازی" روزانه ممکن نیست، به طور هفتگی باید اطلاعات را نوسازی کرد.

4 - سؤال پیچ کردن بازدید کنندگان :

کسب اطلاعات درباره ی بازدید کنندگان ، فکر بسیار خوبی است ؛ اما اگر چنین کاری کلافه کننده باشد،بازدید کننده عطای سایت را به لقایش می بخشد.

5- پیشرفته سازی بیش از حد سایت:

استفاده از ابتکاری ترین و تازه ترین فناوری ها در سایت اینترنتی کار بسیار خوبی است ، اما افراط در آن سبب می شود که برای بازدید کنندگان دردسر ایجاد شود. برای مثال مرورگرشان قفل کند!! یا رایانه بازدید کنندگان از پس بازکردن صفحه ها برنیاید.

6- از کار انداختن مرورگر بازدید کنندگان :

هیچ چیز به این اندازه بازدید کنندگان را کلافه نمی کند و این اغلب به علت ضعف برنامه نویسی در طراحی سایت اینترنتی است.

7- استفاده از جلوه های صوتی :

در اکثرمواقع گذاشتن جلوه های صوتی روی سایت های جدی، کار اشتباهی است چون کاربران بسیاری در محل کارشان ممکن است به بازدید سایت بروند و پخش ناگهانی یک آهنگ باعث می شود که دیگران فکر کنند کاربر مربوطه دارد بازی می کند!!

8 - استفاده افراطی ازتصویر :

تصویر ، باعث کندی باراندازی صفحات می شود و اگر زیاد باشد سبب می شود سایت به جای آن که در عرض چند ثانیه پدیدار شود ، چند دقیقه ای کاربر را معطل کند. در این هنگام ممکن است کاربر با استفاده از جستجوگرها به سراغ ایستگاه های دیگربرود.

9- محل نگذاشتن به بازدید کنندگان :

اگر کاربری به موضوعی در سایت اینترنتی علاقه مند شد و با دست اندرکاران سایت هم تماس گرفت و پاسخی دریافت نکرد، صد در صد سرخورده می شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نکاتی برای طراحان سایتهای اینترنتی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.