زمان مطالعه: 1 دقیقه
راهی که برای همیشه از شر پشه‌ راحت می‌ شوید !

راهی که برای همیشه از شر پشه‌ راحت می‌ شوید !

پشه‌ها اين بيماری‌های مرگبار را سالانه به بيش از نيم ميليون انسان منتقل كرده و باعث مرگ ميليون‌ها تن در...

پشه‌ها این بیماری‌های مرگبار را سالانه به بیش از نیم میلیون انسان منتقل کرده و باعث مرگ میلیون‌ها تن در سراسر جهان می‌شوند.

ایسنا:محققان آمریکایی موفق به ساخت نوعی گاز شده‌اند که پشه‌ها را بدون نیش‌زدگی از انسان دور می‌کند.

این گاز که حس‌های پشه‌ها را دچار اختلال کرده و از این رو آنها دیگر قادر به بوئیدن خون انسان نخواهند بود،‌ می‌تواند منشاء تحولی بزرگ در تولید لوسیون‌ها و افشانه‌هایی باشد که برای راحتی زندگی انسان ساخته شده‌اند.

همچنین می‌توان از این کشف برای محدود کردن بیماری مالاریا و سایر بیماری‌های گرمسیری مانند تب زرد و تب دنگ استفاده کرد.

پشه‌ها این بیماری‌های مرگبار را سالانه به بیش از نیم میلیون انسان منتقل کرده و باعث مرگ میلیون‌ها تن در سراسر جهان می‌شوند.

بیماری مالاریا هر 30 ثانیه جان یک انسان را در جهان می‌گیرد.

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در مجله نیچر چگونگی ساخت ترکیبی از مواد شیمیایی را شرح داده‌اند که حسگرهای ریز پشه‌ها را که از آنها برای ردیابی دی‌اکسید کربن در هوا استفاده می‌کنند فریب می‌دهد.

یکی از مواد شیمیایی این ترکیب باعث اختلال در حسگرهای بویایی پشه برای ردیابی دی‌اکسید کربن تنفسی انسان می‌شود.

این در حالی است که یک دانشمند آمریکایی دیگر نیز در مقاله‌ای اعلام کرده که پشه‌ها نه تنها به تنفس بلکه به بوی عرق و ‌پوست انسان نیز جذب می‌شوند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «راهی که برای همیشه از شر پشه‌ راحت می‌ شوید !» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.