زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران

سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران

سازمان نظام صنفی رایانه ای وظیفه تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه‌ای را برعهده دارد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایران از تیر ماه سال 1384 براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزار (مصوب 4/10/1379 مجلس شورای اسلامی) و آیین‌نامه مصوب هیئت وزیران (مصوب 24/4/1383) فعالیت خود را آغاز کرد. برای آشنایی با سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران این بخش آسمونی را مطالعه نمایید.

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از تیرماه سال 1384 براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزار (مصوب 1379/10/4 مجلس شورای اسلامی) و آیین‌نامه مصوب هیات وزیران (مصوب 1383/4/24) فعالیت خود را آغاز کرده است.
هدف و ماموریت این سازمان، تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه‌ای است.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پیش از سال 1384، در قالب انجمن شرکت‌های انفورماتیک از سال 1373 فعال بوده است. تا به امروز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در 29 استان کشور تشکیل شده است.
در حال حاضر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان حافظ منافع بخش خصوصی، به عنوان بازوی مشورتی دولت و حاکمیت درسطوح کلان و سیاست‌گذار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نقش و جایگاه تعیین کننده‌ای دارد.
ارتباط مستمر و تنگاتنگ مدیران این سازمان از یک سو با فعالان خصوصی حوزه رایانه و از سوی دیگر با بدنه دولت طی سال های اخیر موجب شده، تا ضمن به روزآوری قوانین ICT، بخش خصوصی بتواند ضمن حل مشکلات تجاری خود، در اتخاذ تصمیم های دولت در حوزه فاوا تاثیرگذار باشد.

اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

طبق قانون مجلس و مصوبه هیات وزیران ،تمام اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل شرکت ها، فروشگاه ها، مشاوران و کارشناسان این حوزه باید عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای باشند.
در حال حاضر سازمان نظام صنفی رایانه ای تنها در استان تهران دارای 4600 عضو حقیقی و حقوقی است. بر طبق آخرین آمار، تعداد کل اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای در کل استان ها حدود 15 هزار نفر برآورد شده است.

فعالیت ها و اهداف سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

امروزه این سازمان تلاش دارد در جایگاه تنظیم گر مناسبات بخش خصوصی و دولت در حوزه فناوری اطلاعات ضمن دفاع از حیثیت و حقوق حرفه‌ای آحاد صنف، مشارکت در تصمیم‌سازی برای این حوزه و اشاعه آن به سطوح اجرایی، بازخورد لازم از محیط اجرا را جهت تصحیح مسیر به سطوح سیاست‌گذار و برنامه‌ریز منتقل نماید. در حال حاضر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در 25 استان کشور فعالیت مستمر دارد و بیش از 10هزار شرکت، فروشگاه و مشاور حقیقی، دارای پروانه عضویت از این تشکل هستند. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در پایتخت، دارای 2546 شرکت عضو، 123 فروشگاه و 1065 عضو حقیقی (کارشناس و مشاور) است.

آدرس و تلفن سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران

آدرس تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر (آپادانا)، خیابان شهید عربعلی (نوبخت)، کوچه نهم، شماره 13 ساختمان شادروان آزاده داننده
تلفن 02188734499
ایمیل info@tehrannsr.org
وب سایت https://tehran.irannsr.org/
ساعات کاری
شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 (ساعت 13 تا 13:30 زمان ناهار و نماز است)

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.