زمان مطالعه: 3 دقیقه
چاکرا

چاکرا

چاکرا به معنای چرخ است و به نقاط انرژی در بدن اشاره دارد چاکراه ها یک سیستم انرژی بدن میباشد که از هند سرچشمه گرفته اند و اولین بار در متون مقدس باستانی دانش معنوی که مربوط به 1500 تا 1000 سال قبل از میلاد مسیح ذکر شده اند

1) چاکرا ریشه (مولادهارا)

این چاکرا با بقا سروکار دارد وترس مانع از آن میشود به طور کلی نگرانی در مورد بقا در انسان ایجاد ترس میکند، در صورت مسدود شدن  میتواند به صورت مسائل فیزیکی مانند آرتریت، یوبوست و مشکلات مثانه یا روده بزرگ ، یا از نظر احساسی همانند حس ناامنی در مورد مسائل مالی یا نیاز های اولیه و رفاه ظاهر شود و هنگامی که در یک راستا باز شود چه از نظر فیزیکی و چه از نظر احساسی احساس امنیت میکنیم رنگ این هاله در بعد متافیزیکی انسان به رنگ قرمز است.

2) چاکرا خاجی (سوادهیستانا)

 این چاکرا بین ناف و استخوان لگن ودرست بالای چاکرای ریشه قرار دارد؛ این چاکرا با لذت سرو کار دارد و با احساس گناه مسدود میشود همچنین احساس گناه در بسته شدن این چاکرا نقش مهمی دارد بهترین راه برای جلوگیری از سرزنش این است که واقعیت را بپذیریم در صورتی که انسان خود را ببخشد میتواند تاثیر مثبتی بر جهان بگذارد قابل ذکر است که رنگ مرتبط با آن قرمز ونارنجی میباشد و عنصر این چاکرا آب میباشد مشکلات مربوط به این چاکرا را میتوان از طریق مشکلات اورگان های مرتبط مانند عفونت های دستگاه ادراری، کمر درد و ناتوانی جنسی مشاهده کرد، از نظر عاطفی، این چاکرا با احساس ارزشمندی ما، اعتماد به نفس و تمایلات جنسی مرتبط است.

3) چاکرا خورشیدی (مانی پررا)

این چکرا بالای معده وقسمت های بالای شکم در امتداد ناف بالای چاکرای خاجی قرار گرفته است و شامل اندام های داخلی و دستگاه گوارشی میشود رنگ مرتبط  با این چاکرا نارنجی کمرنگ، زرد و سبز روشن است و ارتباط نزدیکی با عنصر آتش دارد و نماد اعتماد به نفس میباشد. انسداد در چاکرای سوم اغلب از طریق مشکلات گوارشی مانند زخم معده، سوزش سردل، اختلالات غذا خوردن و سوء هاضمه تجربه میشود. این چاکرا  قدرت شخصی ماست ، یعنی با عزت نفس و اعتماد به نفس ما مرتبط است. ( این چاکرا با اراده سروکار دارد و شرم آن را مسدود میکند از چه چیزی خجالت میکشیم بزرگترین ناامیدی ما از خودمان است.

4) چاکرای قلب (آناهاتا)

چهارمین چاک راه بدن بوده و وسط سینه و در اطراف گلو قرار گرفته رنگ مرتبط با این چاکرا سبز و صورتی است چاکراه قلب نماد، عشق، شفقت، بخشش است. این چاکراه با عشق سر و کار دارد وغم آن را مسدود میکند به تعبیر بزرگان عرفان عشق نوعی انرژی است که در اطراف ما در گردش است بلوک های موجود در چاکرای قلب ما میتواننند از طریق مشکلات قلبی، آسم، مشکلات وزن در سلامت جسمانی ما ظاهر شوند. افراد مبتلا به بلوک چاکرای قلب اغلب دیگران را در الویت قرار میدهند حتی اگر به ضررشان باشد همچنین نشان دهنده توانایی ما برای دوست داشتن و ارتباط با دیگران است.

5) چاکرای گلو (وسئود ها، چاکرای هوا)

در قسمت گلو قرار دارد و با گفتار مرتبط است و با رنگ های فیروزه ای و آبی مرتبط است. همانطور که انتظار میرود، این چاکرا، با توانایی ما در برقراری ارتباط کلامی مرتبط است. مشکلات صدا و گلو و همچنین هرگونه مشکلی در اطراف آن ناحیه، مانند دندان ها، لثه ها دهان میتواند نشان دهنده انسداد این چاکرا میباشد، این چاکرا با حقیقت سرو کار دارد و با دروغ مسدود میشود.

6) چاکرای چشم سوم (چاکرا پیشانی آجنا)

در پیشانی و در محلی بین دو ابرو قرار دارد و رنگ های مرتبط با این هاله نیلی و بنفش روشن میباشد. از آنجایی ک این چاکرا از نظر فیزیکی روی سر قرار دارد. انسداد آن میتواند به صورت سر درد، مشکلات بینایی یا تمرکز، مشکلات شنوایی ظاهر شود در صورت تعادل این چاکرا، تله پاتی و مثبت اندیشی شما افزایش پیدا خواهد کرد در صورت بروز اختلال این چاکرا، باور های خرافی ، ساده دلی و قبول تحمیل عقاید دیگران منجر خواهد شد. این چاکرا با بصیرت سرو کار داد و با توهم مسدود میشود بزرگترین توهم در این دنیا توهم منفعل  بودن یا جدا شدن است.

7) چاکرای تاج (ساهاسرارا)

این چاکرادر بالای فرق سر قرار دارد این مرکز انرژی نشان دهنده خود معنوی شما، تصورات ذهنی، خرد وهوشمندی میباشد. رنگ مرتبط با این چاکرا بنفش پررنگ، سفید درخشان و طلایی میباشد.کسانی که چاکرای تاج مسدود شده دارند ممکن است شکاک، کوته فکر، سرسخت به نظر برسند باز شدن این چاکراه کمک میکند به حالت  آواتار وارد شویم و کنترل  آگاهی کامل بر تمام اعمال خود را خواهیم داشت. چاکرای تاج با انرژی خالص کیهانی سر و کار دارد و توسط وابستگی زمینی مسدود میشود هرچیزی که باعث ایجاد وابستگی به احساسات زمین شود موجب بسته شدن این چاکرا میشود و یکی از مهم ترین این دلایل علاقه یا دوست داشتن میباشد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «چاکرا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.