زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته خوشنویسی

هفته خوشنویسی

امروزه هنر خوشنویسی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است به گونه‌ای که در حرفه و صنعت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه هنر خوشنویسی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است به گونه‌ای که در حرفه و صنعت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. آثار هنری، تابلوهای خطاطی شده همگی از هنر خوشنویسی بهره‌مند شده‌اند. آشنایی با انواع خط در هنر، زیبانویسی و داشتن خط خوش ضمن آنکه از نظر بصری جذابیت بالایی دارد، نفوذ مفهوم و پیام نوشته چندین برابر می‌کند.بیست و یکم مهرماه روزی است که از سال ۱۳۹۶ توسط انجمن خوشنویسان ایران به نام روز ملی خوشنویسی نام‌گذاری شده است.

به گفته استاد غلام‌حسین امیرخانی رئیس انجمن خوشنویسان ایرانی در تاریخ 21 مهرماه سال 1329 شمسی بود که مرحوم دکتر بیانی، بنیان‌گذار کتابخانه ملی ایران و کارشناس نسخه‌های خطی فارسی، شروع به برگزاری کلاس‌های آموزش خوشنویسی کردند.

 

اگرچه در آن زمان انجمنی وجود نداشت؛ اما این کلاس‌ها پایه‌گذار انجمن خوشنویسی ایران بوده است. به همین علت بیست و یکم مهرماه در تقویم ملی ایران به‌عنوان روز ملی خوشنویسی ثبت شد.

همچنین از تاریخ 21 تا 28 مهرماه نیز به‌عنوان هفته خوشنویسی گرامی داشته می‌شود.

معمولا در این هفته، نمایشگاه‌های استادان خوشنویسی، نشست‌های تخصصی و همایش‌های گوناگون با حضور هنرمندان و فعالان عرصه خوشنویسی برگزار می‌شود.

نظر خود را درباره «هفته خوشنویسی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره هفته خوشنویسی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.