زمان مطالعه: 1 دقیقه
زندگینامه اولین شهید محراب ، آیت الله قاضی طباطبایی

زندگینامه اولین شهید محراب ، آیت الله قاضی طباطبایی

سید محمدعلی قاضی طباطبائی زادهٔ 1293 تبریز و یکی از مبارزان شیعه در دوران پهلوی بود. وی پس از انقلاب اولین امام...

سید محمدعلی قاضی طباطبائی زادهٔ 1293 تبریز و یکی از مبارزان شیعه در دوران پهلوی بود. وی پس از انقلاب اولین امام جمعه تبریز بود. آسمونی در این بخش زندگینامه اولین شهید محراب ، آیت الله قاضی طباطبایی را منتشر می کند.زندگینامه اولین شهید محراب ، آیت الله قاضی طباطبایی

تحصیلات آیت الله قاضی طباطبایی

تحصیلات مقدماتی را تحت نظر میرزا محمدحسین و میرزا اسدالله قاضی طباطبائی گذراند و تحصیلات تکمیلی را از 1359 (قمری) در قم آغاز نمود و از سال 1369 (قمری) به نجف رفت.

زندگینامه اولین شهید محراب ، آیت الله قاضی طباطبایی
زندگینامه اولین شهید محراب ، آیت الله قاضی طباطبایی

درگذشت آیت الله قاضی طباطبایی

نماز عید قربان سال 1358 به امامت او اقامه شد. وی پس از اقامهٔ نماز مغرب و عشا در مسجد در راه بازگشت به منزل توسط گروهک فرقان ترور شد. در تاریخ 11 آبان همان سال، آیت‌الله خمینی در پیامی شهادت وی را تسلیت گفت. او در جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین «شهید محراب» شناخته می‌شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «زندگینامه اولین شهید محراب ، آیت الله قاضی طباطبایی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.