زمان مطالعه: 1 دقیقه
اشکان دژآگه و کاپیتانی تیم ملی در برابر ترکمنستان

اشکان دژآگه و کاپیتانی تیم ملی در برابر ترکمنستان

اشکان دژآگه اولین بار در بازی با ترکمنستان بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو بست.

دژآگه اولین بار در دهم اسفند 1390 برای تیم ملی ایران به میدان رفت. در مرحله انتخابی جام جهانی در برابر قطر، بازیکن وقت باشگاه ولفسبورگ در حالی در ترکیب اصلی تیم کی روش قرار گرفت که با توجه به نحوه سیدبندی تیمها و احتمال صعود بحرین به مرحله بعد بازیها، ایران چندان علاقه مند به برد در این دیدار نبود و تساوی می توانست موجب صدرنشینی ایران، دومی قطر و حذف بحرین و متعاقب آن، شرایط بهتر ایران در گروه بندی مرحله بعد بازیها شود. اما ظاهرا دژآگه توجیه نبود و در اولین بازی ملی خود تمام تلاش خود را کرد تا بهترین عملکرد ممکن را به نمایش بگذارد و در این راه کاملا موفق بود.

زندگینامه: اشکان دژاگه (۱۳۶۵-) - همشهری آنلاین

دژآگه یک شروع رویایی با تیم ملی داشت و دو گل به ثمر رساند. یکی روی سانتر عادی مهرداد پولادی و با ضربه سر و دومی با دید مناسب و زدن ضربه ای ایستگاهی پشت سر دروازه بان قطر.

پس از آن داستان اشکان در تیم ملی ادامه پیدا کرد. در این مدت بارها باشگاه و لیگ خود را تغییر داد و ابتدا سر از انگلستان و آن گاه سر از حوزه خلیج فارس در آورد. در جام جهانی 2014 برای تیم ملی به میدان رفت و پس از آن نیز بازیکن فیکس تیم ملی در جام ملتهای آسیا 2015 بود.

مصاحبه کامل اشکان دژاگه با سایت رسمی‌ فیفا: مطمئنم که در مقابل بوسنی گل  خواهیم زد | طرفداری

کمتر از چهار سال از اولین بازی ملی دژآگه گذشت.در این مدت بازیکنان زیادی از آن تیم ملی رفتند و چند نفر از تیم انتخابی جام 2010 و بازی با قطر در ترکیب تیم ملی باقی ماندند. اشکان نیز یکی از آن نفرات بود که نه تنها ماند،  بلکه این فرصت را یافت است که کاپیتان تیم ملی باشد.

دیدار با ترکمستان اولین مسابقه ای بود که دژآگه کاپیتان تیم ملی شد و پس از آن نیز او گهگاه به عنوان کاپیتان تیم ملی وارد میدان شد و حتی رانندگی در حال مستی در آلمان هم سبب نشد تا بازوبند کاپیتانی از او گرفته شود. دژآگه در جام های جهانی 2018 و جام ملتهای آسیا 2019 نیز به میدان رفت؛ مدتی در تراکتور بود و سرانجام داستان او در تیم ملی با 57 مسابقه و 11 گل به پایان رسید.

نظر خود را درباره «اشکان دژآگه و کاپیتانی تیم ملی در برابر ترکمنستان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره اشکان دژآگه و کاپیتانی تیم ملی در برابر ترکمنستان فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.