درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
آری هان و ماجرای مربیگری در تیم ملی ایران

آری هان و ماجرای مربیگری در تیم ملی ایران

در اواخر فروردین ماه 1373 بود که یک هلندی بسیار مشهور برای هدایت تیم ملی ایران به تهران آمد.

آری هان یکی از اعضای تیم طلایی هلند در جام های جهانی 1974 و 1978 بود و در روزهایی که فدراسیون فوتبال به رهبری امیر عابدینی به شدت در تلاش بود تا یک مربی خارجی را به هدایت تیم ملی برگزیند، آری هان نامی دهان پرُکن بود.

اما تنها بعد از چند جلسه تمرین با تیم ملی، مشاهده امکانات بسیار ضعیف فوتبال ایران سبب شد تا آری هان به بهانه شکستگی دست پسرش از ایران برود و دیگر بار نگردد.

از امکانات ضعیف ایران همین بس که آری هان را با وانت تا ورزشگاه شیرودی بردند! بریده روزنامه اشاره ای به همین ماجرا دارد. علاوه بر این، مخالفت همسر آری هان با زندگی در ایران و کرایه 6 میلیون تومانی خانه ای که هان در تهران پسندیده بود، همه و همه سبب شد تا مرد هلندی از ایران برود در بازیهای آسیایی 1994 استانکو پوکله پوویچ سرمربی تیم ملی شود!

آری هان هم بعدها و در نیمه نهایی جام ملتهای آسیا 2004 با تیم ملی چین، ایران را شکست داد و انتقام وانت سواری در تهران را از فوتبال مان گرفت!

: برای دریافت مشاوره درباره آری هان و ماجرای مربیگری در تیم ملی ایران فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آری هان و ماجرای مربیگری در تیم ملی ایران» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.