زمان مطالعه: 2 دقیقه
مقاله مهمی از توصیه های پزشکی درباره ویروس کرونا

مقاله مهمی از توصیه های پزشکی درباره ویروس کرونا

رایج ترین روش ابتلا به عفونت لمس اجسام عمومی است، پس شما باید به طور مکرر دستان خود را بشویید. این ویروس فقط برای 5-10 دقیقه روی دست شما زنده می ماند، اما در این 5-10 دقیقه ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد (شما می توانید چشمان خود را بمالید یا سهوا به بینی خود دست بزنید.)
مقاله مهمی از توصیه های پزشکی درباره ویروس کرونا-An important article of medical advice about coronavirus
مقاله مهمی از توصیه های پزشکی درباره ویروس کرونا-An important article of medical advice about coronavirus
مقاله مهمی از توصیه های پزشکی درباره ویروس کرونا-An important article of medical advice about coronavirus

مقاله ی مورد نظر به اینصورت شروع می شود...

عمو و برادرزاده ی همکلاسی من، با مدرک فوق لیسانس فارغ التحصیل شده، و در بیمارستان شنژن کار می کنند. او برای مطالعه ی ویروس پنومونیای ووهان نقل مکان کرد. او با من تماس گرفت و از من خواست که به دوستانم بگویم: اگر در حین سرماخوردگی آبریزش بینی و خلط دارید، نمی توانید مبتلا به نوع جدید پنومونیای کروناویروس باشید، زیرا پنومونیای کروناویروس سرفه ی خشک بدون آبریزش بینی است. این ساده ترین روش برای شناسایی می باشد. لطفا به دوستان خود بگویید که اگر اطلاعات بیشتری درباره ی دانش پزشکی داشته باشید، می توانید از شناسایی و پیشگیری آن آگاهتر باشید. (مرجع رییس دانشکده)

این بار، ویروس ووهان مقاوم به حرارت نیست و در دمای 26-27 درجه از بین می رود. بنابراین، آب داغ زیادی بنوشید. شما می توانید به دوستان و خویشاوندان خود توصیه کنید که برای پیشگیری از آن آب داغ بنوشند. زیر نور خورشید بروید. اخیرا هوا سرد بوده، و نوشیدن آب داغ بسیار راحت بوده است. این یک درمان نبوده و فقط برای بدن خوب است. نوشیدن آب گرم برای همه ی ویروس ها موثر است. به خاطر داشته باشید که باید تلاش کنید آب یخ ننوشید!

توصیه ی پزشک درباره ی کروناویروس:

1- ابعاد آن کاملا بزرگ است (قطر سلول در ابعاد 400-500 نانومتر است)، و بنابراین هر ماسک نرمال (نه فقط از نوع N95) قادر به فیلتر کردن آن خواهد بود. اما وقتی شخص مبتلا به عفونت در مقابل شما عطسه می کند، 3 متر (در حدود 10 فوت) تا زمین فاصله دارد و بنابراین دیگر هوابرد نیست.

2- وقتی ویروس روی سطح فلز می افتد، حداقل 12 ساعت زنده می-ماند. بنابراین به خاطر داشته باشید که اگر در تماس با هر سطح فلزی قرار می گیرید، دستان خود را به طور کامل با صابون بپوشانید.

3- این ویروس می تواند 6-12ساعت روی پارچه فعال باقی بماند. شوینده ی نرمال لباس می تواند این ویروس را از بین ببرید. برای لباس های زمستانی که نیازمند شستشوی روزانه نیستند، می توانید آن را در زیر نور خورشید قرار دهید تا ویروس از بین برود.

هر گونه نشانه ی پنومونیای ایجاد شده با کروناویروس عبارتند از:

1- این ویروس در ابتدا گلو را عفونی می کند، بنابراین ممکن است حس خشکی گلو وجود داشته باشد که برای حداقل 3 تا 4 روز طول می کشد.

2- سپس این ویروس وارد جریان بینی شده به نای می رسد و وارد ریه ها می شود، که سبب بروز پنومونی می شود. این فرآیند 5 تا 6 روز به طول می انجامد.

3- با پنومونی، تب و دشواری در تنفس رخ می دهد. گرفتگی بینی مانند حالت نرمال نیست. شما احساس غرق شدن در آب می کنید. اگر چنین احساسی داشتید می توانید سریعا به دنبال توجه پزشک باشید.

درباره ی پیشگیری:

1- رایج ترین روش ابتلا به عفونت لمس اجسام عمومی است، پس شما باید به طور مکرر دستان خود را بشویید. این ویروس فقط برای 5-10 دقیقه روی دست شما زنده می ماند، اما در این 5-10 دقیقه ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد (شما می توانید چشمان خود را بمالید یا سهوا به بینی خود دست بزنید.)

2- علاوه بر شستشوی مکرر دست ها، شما می توانید در صورت گلودرد گلوی خود را بشویید تا جرم ها را از بین برده و یا به حداقل برسانید (قبل از رسیدن به ریه ها).

مراقبت بیشتری انجام داده و مقدار زیادی آب بنوشید.

نکته : آب گرم بنوشید نه آب سرد یخچالی
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مقاله مهمی از توصیه های پزشکی درباره ویروس کرونا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.