درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خاطرات یورو؛ پیراهن های پاره پوما در یورو 2016

خاطرات یورو؛ پیراهن های پاره پوما در یورو 2016

پیراهن های نازک و چسبان تولید شرکت پوما ابتکاری بود که بعد از16 سال سوژه خنده شد.

پیش از بازی های یورو 2000 بود که شرکت کاپا در تولید پیراهن های ورزشی دست به ابتکار زد. کاپا در آن روزها اسپانسر تیم ملی ایتالیا بود و برای بازی های یورو پیراهن هایی نازک و به تن چسبیده را برای آتزوری طراحی کرد. تولید کنندگان پیراهن ایتالیا اعلام کردند لباس های به تن چسبیده و تنگ سبب می شود که در هنگام درگیری ها کشیده شدن پیراهن ها کاملا به چشم داور آمده و خطاها راحت تر مشخص شوند. چنین بود که پوما لباس های جدید خود را به سبک پیراهن های دهه 70 میلادی طراحی کرد.

اندکی بعد و مطابق با تغییر مدل لباس در تمام دنیا، پیراهن ها روز به روز تنگ تر و کوتاه تر شدند و اکثر برندهای تولید لباس، از چنین ایده ای پیروی کردند. در این میان پوما همیشه تلاش داشت بیش از حد پیشرو باشد.

 پیراهن های این تیم برای کامرونی ها که در رقابت های جام ملت های آفریقا آماده شد، چنان خشم فیفا را برانگیخت که کامرون را یک دوره از حضور در جام ملت های آفریقا بازداشت.  در یورو 2016 و  پس از گذشت 16 سال پس از ابتکار پوما، پیراهن های این تیم بیش از حد نازک و تنگ شدند. به طوری که طی 90 دقیقه مسابقه دو تیم فرانسه و سوییس در دور گروهی رقابتها، 4 پیراهن سوییسی ها پاره شد. گری لینه کر در کنایه به این اتفاق گفت:

لباس پومای تیم ملی سوییس و توپ آدیداس بازی همانند کاغذ پاره شدند؛ شما هرگز نمی توانید به کیفیت آلمانی اعتماد کنید!

ژردان شقیری هم کنایه ای تندتر نثار تولید کنندگان پوما کرد و آرزو نمود که پوما به همین تولید پیراهن بسنده کند. شقیری گفت:

امیدوارم پوما هیچ وقت به فکر تولید کاندوم نیفتد!

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خاطرات یورو؛ پیراهن های پاره پوما در یورو 2016» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.