درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
تصاویر ماندگار یورو در دهه 90

تصاویر ماندگار یورو در دهه 90

فرانسوی ها تنها تیم تاریخ یورو هستند که بلافاصله پس از فتح جام جهانی، رقابتهای ملتهای اروپا را هم از آن خود کردند.

هلندی ها برای دفاع از عنوان قهرمانی خود، یک پدیده رو کردند: دنیس برگ کمپ در برابر اسکاتلند، گل برتری را زد و آن گاه در برابر آلمان نیز موفق ظاهر شد.

ضربه توماس هسلر تا ثانیه هایی دیگر دروازه سوئد میزبان را باز می کند.آلمان یک بار دیگر به فینال یورو می رسد.این بار با پیروزی (3-2) در برابر سوئد.

دانمارکی ها پس از اخراج یوگسلاوی راهی یورو92 شدند و ناباورانه اوج گرفتند.پیروزی (2-0) در برابر آلمان قهرمان جهان در سال 1990، آنها را برای نخستین بار فاتح اروپا ساخت.

 پل گاسکوین هافبک انگلستان در یورو96 پس از زدن گل به رقیب سنتی انگلستان، از شادی روی زمین دراز کشیده است.سه شیرها در برابر اسکاتلند(2-0) پیروز شدند.

- فوتبال کشور تازه استقلال یافته جمهوری پک با این ضربه در جهان شهرت یافت.کارل پوبورسکی با ضربه ای نرم که به "لوب" شهرت یافت، گل پیرزی بخش در برابر پرتغال را به ثمر رساند و چکها مسیر خود به  فینال یورو هموار دیدند.

 آلمانها برای سومی بار قهرمان اروپا شدند تا یورگن کلینزمن، کاپیتان تیم فاتح، این بار در انگلسان و در ورزشگاه ومبلی، جام هنری دولونای را بالای سر ببرد.
بازی های یورو 2000 عموما جذاب و پر گل بودند. نمونه بارز آن دو گلی بود که اسپانیا در وقت های تلف شده وارد دروازه یوگسلاوی کرد و با تبدیل باخت به پیروزی(3-4) صدرنشین گروه خود شد.
فرانچسکو تولدو دروازه بان ایتالیا پنالتی پل بوسولت را مهار می کند. هلندی ها برای شکست در نیمه نهایی یورو، 5 پنالتی را در برابر ایتالیا خراب کردند!

زین الدین زیدان پس از قهرمانی در جام جهانی و کسب عنوان بهترین بازیکن، این افتخار را در یورو 2000هم تکرار کرد.خروسهای فرانسوی نیز به اولین تیمی بدل گشتند که دو سال پس از قهرمانی در جام جهانی، یورو را هم فتح نمودند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تصاویر ماندگار یورو در دهه 90» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.