زمان مطالعه: 1 دقیقه
جام بین المللی وحدت- 1360

جام بین المللی وحدت- 1360

رقابتهای جام وحدت، مسابقاتی بود که در بهمن و اسفند ماه سال 1360 در کشورمان برگزار شد اما هرگز تداوم پیدا نکرد.

در اولین دوره جام بین المللی وحدت، هشت تیم در دو گروه رقابت های خود را از روز 26 بهمن آغاز کردند. در نیمه نهایی پرسپولیس و ارتش سوریه در حالی در نیمه نهایی مقابل هم قرار گرفتند که در این بازیها علی پروین مدافع وسط پرسپولیس بود. با این حال پرسپولیس با گل علی پروین برنده شد و در فینال مقابل ارتش الجزایر قرار گرفت.

قبل از این دیدار ملوان نیروی دریایی با 3 گل ارتش سوریه را شکست داد و سوم شد. این مسابقه از ساعت 14:30 در استادیوم امجدیه( شیرودی) آغاز شده بود و بلافاصله پس از این مسابقه، فینال آغاز شد. اما کشیده شدن بازی به وقت اضافی سبب شد که هوا تاریک شده و پروژکتورهای ورزشگاه روشن گردد. اما برق استادیوم در ادامه قطغ شد و به این ترتیب گل دقیقه 119 جواد حسن زاده در تاریکی به ثمر رسید تا پرسپولیس در تاریکی قهرمان مسابقات شود!

تصویر تیم قهرمان را مشاهده می کنید. ایستاده از راست: غفاری، حیدری، سیدعلیخانی، کاشی نژاد، نورایی و قلیچ.

نشسته از راست: حسن زاده، عربشاهی، درخشان، سبزی و پروین.

تورنمنت وحدت هم مثل تمامی رقابتها و ایده های ابتدای انقلاب، خلق الساعه و بدون برنامه بلند مدت بود و خیلی زود به تاریخ پیوست!

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جام بین المللی وحدت- 1360» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.