زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش چهارم)

خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش چهارم)

در المپیک 1908 لندن، آمریكا صاحب 13 طلا از 24 طلای دو و میدانی شد. اما اتفاقات مهم دیگری نیز در بازیها رخ داد.

در این دوره برای نخستین بار ركورد ورزشكاران تا زمان صدم‌ثانیه نیز اندازه‌گیری شد. اما اتفاقات مهم دیگری نیز در سایر رقابتها رقم خورد که با هم مشاهده می کنیم.

در چوگان یك مسابقه سرنوشت قهرمان المپیك را تعیین كرد و تیم «روئه همپتون» بریتانیا با شكست دادن تیم مختلط ایرلند و «هرلینگهام» مدال طلا را از آن خود كرد.

مدال «هنری بلك استاف» مقتدرانه قهرمان مسابقه انفرادی قایقرانی شد. ركورد او برای رسیدن به مدال طلا 0ـ26: 9 دقیقه بود.

« مل شپارد» با نام كامل، ملوین شپارد در رقابتی پایاپای و تنها با اختلاف دو دهم ثانیه «هارولد ویلسون» بریتانیایی را پشت سر نهاده‌است و فاتح دوی 1500 متر لقب گرفته‌است.
یك نقاشی از «ملوین دبلیو‌ـ شپارد»كسی كه علاوه بر دوی 1500 متر، در دوی 800 متر نیز ركورد 8ـ52: 1دقیقه را بر جای نهاد و آن گاه به عنوان عضوی  از تیم400×4 متر آمریكا به مدال طلا دست یافت
«پیاده‌روی» برای اولین بار در لندن به برنامه مسابقات دو و میدانی اضافه شد و پس از آن نیز همواره جزئی لاینفك از مسابقات دو و میدانی بوده است.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش چهارم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.