زمان مطالعه: 1 دقیقه
طولانی ترین نیمه نهایی لیورپول؛ دیداری که چهار بار تکرار شد!

طولانی ترین نیمه نهایی لیورپول؛ دیداری که چهار بار تکرار شد!

در فصل 99-1898 جام حذفی انگلستان، شفیلد یونایتد عجیب‌ترین نتایج را برای یک فینالیست تاریخ بازی‌ها برجای نهاد.

مهدی زارعی- تیم داربی كانتی در فصل 99-1898 با برتری مقابل وولویچ آرسنال(6-0)، ولوور همپتون(2-1)، ساوتهمپتون(2-1) و استوک(3-1) به فینال رسید تا در برابر شفیلد یونایتد قرار گیرد: تیمی بود كه در سه مسابقه جام حذفی ناچار به برگزاری دیدار تكراری شد! این تیم تا قبیل از فینال 16 گل زده بود و 12 گل خورده داشت و این نشان دهنده آن بود كه شفیلدی‌ها تمام بازیهای خود را با اختلاف یك گل به پیروزی رسیدند.

شفیلد در اولین مسابقه خود در روز 8 ژانویه در استادیوم ترف مور مقابل برنلی به میدان رفت. پس از تساوی(2-2) دو تیم، کار به مسابقه تکراری کشید و شفیلد با برتری(2-1) راهی دور دوم شد. نتایج دور اول این تیم در این مرحله مقابل پرستون نورث اند نیز تکرار شد. یک تساوی(2-2) و برد(2-1) در بازی تکراری. ناتینگهام فارست تنها تیمی بود که مقابل شفیلد در همان دیدار نخست مغلوب شد؛ با حداقل اختلاف و نتیجه (1-0). اما شفیلد و لیورپول برای صعود به فینال چهار بار مقابل هم قرار گرفتند. اولین دیدار در برندن پارک( بولتون) با تساوی(2-2) خاتمه یافت. در دومین مسابقه دو تیم(4-4) مساوی کردند و کار به نبرد سوم در فالوفیلد کشید. استقبال جمعیت به اندازه ای بود که در نیمه دوم امکان ادامه مسابقه از بین رفت و قرار شد مسابقه در روزی دیگر برگزار شود. یک بار دیگر شفیلد با حداقل گل برنده شد. برد (1-0) مقابل لیورپول، شفیلد را به فینال رساند. جایی که به نظر می رسید در مسابقه روز 15 آوریل، این تیم شانس کمتری برای پیروزی مقابل داربی داشته باشد. دربی خیلی زود و در دقیقه 12 توسط جان بوگ اسکاتلندی به گل دست یافت و نیمه اول با همین نتیجه به سود دربی تمام شد؛ تیمی با شش بازیکن انگلیسی و پنج اسکاتلندی.  اما 73833 تماشاگر دیدار فینال، در سی دقیقه پایانی، شفیلدی متفاوت از همیشه دیدند؛ والتر بِنِت در دقیقه 60 کار را به تساوی کشاند، بیلی بیر پنج دقیقه بعد شفیلد را پیش انداخت و جک آلموند اختلاف را بیشتر کرد. در دقیقه 89 فرد پریِست آخرین گل شفیلد را وارد دروازه داربی کرد و این تیم با پیروزی (4ـ1) قهرمان جام گردید.

این اولین جام حذفی بود که ارنست نیدهام کاپیتان 26 ساله شفیلد یونایتد بالای سر می برد. او یکی از باقیماندگان تیمی بود که در سال 1893 نایب قهرمان دسته دوم شدند، در 1897 در دسته اول نایب قهرمان شدند و یک سال بعد قهرمانی این رقابتها را جشن گرفتند. نایب قهرمانی لیگ در سال 1900 و رسیدن به دو فینال پیاپی جام حذفی در سالهای 1901 و 1902 دیگر افتخارات نیدهام و نسل طلایی شفیلد یونایتد در ابتدای قرن بیستم بود.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طولانی ترین نیمه نهایی لیورپول؛ دیداری که چهار بار تکرار شد!» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.