زمان مطالعه: 3 دقیقه
بزرگترین شرکت ‌های فناوری جهان را بشناسید

بزرگترین شرکت ‌های فناوری جهان را بشناسید

شرکت‌های حوزه فناوری در تحقیقات و توسعه و تولید کالاها و خدمات مبتنی بر فناوری فعالیت دارند.

بزرگترین شرکت های فناوری جهان

تقریبا همه مردم جهان، شرکت های بزرگ فناوری را تا حدودی می شناسند شرکت‌های فناوری در سالهای اخیر به یک پیشران برتر در رشد اقتصادی، ذائقه مصرف کننده و بازارهای مالی تبدیل شده‌اند.شرکت‌های حوزه فناوری در تحقیقات و توسعه و تولید کالاها و خدمات مبتنی بر فناوری فعالیت دارند. این شرکت‌ها نرم افزار ساخته و رایانه‌ها و دستگاه‌های موبایل و دستگاه‌های خانگی را طراحی و تولید می‌کنند. همچنین محصولات و خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات را فراهم می‌کنند.

معرفی برترین شرکت های فناوری در جهان

بزرگترین شرکت ‌های فناوری جهان را بشناسید
بزرگترین شرکت ‌های فناوری جهان را بشناسید

وب سایت اینوستوپدیا در گزارشی به بررسی 10 شرکت برتر در حوزه فناوری بر اساس درآمد آنها در 12 ماه گذشته پرداخته است. این شرکت‌ها محدود به شرکت‌هایی هستند که سهامشان در آمریکا یا کانادا معامله می‌شود. تنها استثنای این فهرست سامسونگ است که اهمیت بیش از حدش باعث شد نتوان آن را نادیده گرفت.

1- اپل
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 268 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 57.2 میلیارد دلار
ارزش بازار: 1.4 تریلیون دلار
شرکت اپل محصولات فناوری مصرفی متنوعی شامل تلفنهای هوشمند، رایانه‌های شخصی، تبلتها، دستگاه‌های پوشیدنی، دستگاه‌های سرگرمی خانگی و موارد دیگر را طراحی، تولید و به بازار عرضه می‌کند.

2- سامسونگ الکترونیکس
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 197.5 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 18.4 میلیارد دلار
ارزش بازار: 325.4 میلیارد دلار
شرکت سامسونگ الکترونیکس با اپل و سایر شرکت‌های فناوری بزرگ جهان در حوزه های کلیدی رقابت می‌کند. این شرکت در کسب و کارهای گسترده شامل محصولات الکترونیکی مصرف کننده و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارد. این شرکت کره ای تلفن همراه، تبلت دستگاه‌های پوشیدنی، محصولات واقعیت مجازی، تلویزیون تئاتر خانگی، رایانه، چاپگر، دستگاه‌های خانگی و محصولات دیگر را می‌فروشد. سامسونگ بیشتر برای تلفنهای هوشمند گلکسی محبوب خود شناخته شده است.

3- هون های پریسیژن اینداستری (فاکسکان)
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 173.1 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 3.7 میلیارد دلار
ارزش بازار: 36 میلیارد دلار
یک شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی چند ملیتی مستقر در تایوان است. این شرکت محصولات الکترونیکی و قطعات الکترونیکی را برای استفاده در تجهیزات، خودرو، فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع محصولات الکترونیکی مصرفی تولید می‌کند. فاکسکان تولیدکننده قراردادی محصولات اپل بوده و بخش اعظمی از گوشیهای آیفون این شرکت را تولید می‌کند.

4- مایکروسافت
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 138.7 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 46.3 میلیارد دلار
ارزش بازار: 1.4 تریلیون دلار
مایکروسافت یک سازنده و مجوز دهنده نرم افزار، دستگاهها و راهکارها بوده و برای نرم افزار ویندوز و مجموعه آفیس خود شناخته شده است. مایکروسافت سهم رو به رشدی از سود و درآمد خود را از رایانش ابری به دست می‌آورد و پلتفرم ابری به نام آزور را طراحی کرده است. مایکروسافت همچنین مالک سایت شبکه اجتماعی محبوب لینکدین برای جویندگان کار است.

5- دل تکنولوژیز
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 92.2 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 4.6 میلیارد دلار
ارزش بازار: 31.2 میلیارد دلار
این شرکت رایانه‌های رومیزی و لپ تاپ، راهکارهای ذخیره سازی، نصب جدید و سنتی و محصولات شبکه را نیز عرضه می‌کند. همچنین راهکارهای مدیریت ابری و پلتفرم ابری را می‌فروشد. دل برای محصولات رایانه شخصی خود بیشتر شناخته شده است.

6- سونی
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 79.3 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 6 میلیارد دلار
ارزش بازار: 80 میلیارد دلار
این شرکت محصولاتی نظیر رایانه‌های شخصی، تلفنهای همراه، کنسولهای بازی ویدیویی، نرم افزار و دوربینهای ویدئویی را می‌فروشد. تولید کننده و فروشنده کنسول بازی ویدیویی محبوب پلی استیشن است.

7- اینترنشنال بیزنس ماشین (IBM)
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 76.5 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 9 میلیارد دلار
ارزش بازار: 106.8 میلیارد دلار
این شرکت راهکارهای فناوری اطلاعات و نرم افزار را برای استفاده های مختلف از جمله خدمات بهداشت و درمان و مالی، اینترنت اشیا، هواشناسی، امنیت و همچنین خدمات رایانش ابری را عرضه می‌کند.

8- اینتل کورپ
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 75.7 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 22.7 میلیارد دلار
ارزش بازار: 247.2 میلیارد دلار
شرکت اینتل یک تولید کننده جهانی تراشه های رایانه بوده و فراهم کننده راهکارهای رایانش، شبکه یا نتورکینگ، ذخیره سازی داده و ارتباطات است. این شرکت محصولات پلتفرم برای بازارهای ابری، سازمانی و زیرساخت ارتباطات عرضه می‌کند. اینتل همچنین فلش مموری، نیمه رسانا های قابل برنامه‌ریزی برای نوت بوکها و دستگاه‌های موبایل و رایانه‌های رومیزی عرضه می‌کند.

9- پاناسونیک کورپ
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 70.4 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 2.6 میلیارد دلار
ارزش بازار: 17.4 میلیارد دلار
شرکت پاناسونیک یک سازنده، تولید کننده و خدمات دهنده محصولات الکترونیکی ژاپنی برای بازار مصرفی، رایانه‌های شخصی، تبلتها و پروژکتورها است. پاناسونیک همچنین دستگاه‌هایی مانند تهویه هوا، تلویزیون یخچال و ماشین لباسشویی نیز تولید می‌کند.

10- شرکت HP Inc
درآمد (در 12 ماه گذشته) : 58.7 میلیارد دلار
درآمد خالص (در 12 ماه گذشته) : 3 میلیارد دلار
ارزش بازار: 21.3 میلیارد دلار
شرکت اچ‌پی سازنده و فروشنده محصولات مورد استفاده در رایانش شخصی، تصویر و چاپ و همچنین فناوری ها، راهکار ها و خدمات مرتبط است. این شرکت رایانه‌های شخصی، ورک استیشن ها و دستگاه‌های قابلیتی تجاری عرضه می‌کند و بیشتر برای چاپگرها و دستگاه‌های اسکن که توسط شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان سراسر جهان استفاده می‌شود، شناخته شده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بزرگترین شرکت ‌های فناوری جهان را بشناسید» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.