زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی رالف کرِیگ

بیوگرافی رالف کرِیگ

با قامتی 182 سانتی متری و وزن 72 کیلوگرم، رالف کریگ اندامی مناسب برای حضور در مسابقات سرعت دوومیدانی داشت.

رالف کرِیگ طی سه سال آماری عجیب به جای گذاشت و 5 مسابقه مهم دوی سرعت را فتح کرد؛ در این رقابتها او دو مدال طلای المپیک کسب کرد و دو بار هم با رکورد جهان مساوی کرد.

Ralph Cook Craig (1889-1972) - Find a Grave Memorial

کریگ که روز 21 ژوئن 1889 در دیترویت متولد شده بود، به نمایندگی از دانشگاه میشیگان در رقابتهای دانشگاهی ایالات متحده شرکت کرد. او که در رقابتهای دانشگاهی IC4A در سالهای 1910 و 1915 قهرمانی دوی 200 متر را از آن خود کرد. در حالی که در مسیر مستقیم 200 متر رکورد 21.2 ثانیه را برجای نهاد. کریگ در سال 1911 قهرمان دوی صد متر کشور شد. در حالی که باز هم رکورد مسابقات دانشگاهی را به نام خود ثبت کرد.

در تمرینات پیش از المپیک، هارولد دریو از دوی صدمتر از کریگ پیشی گرفت و رکوردهای بهتری برجای نهاد. اما در گرماگرم یک مسابقه دچار کشیدگی تاندون پا شد و به این ترتیب شانس حضور در فینال المپیک را از دست داد. در حالی که کریگ در فینال صد متر شرکت کرد و با رکورد 10.8 ثانیه قهرمان بازیها شد.

Ralph Craig1a.jpg

او در دوی 200 متر المپیک هم زمان 21.7 ثانیه را برجای نهاد و دومین مدال طلای المپیکی خود را تصاحب کرد.تیم 100×4 متر آمریکا در این رقابتها دیسکالیفه و از جدول مسابقات اخراج شد. در حالی که پیش از مسابقه هم عدم حضور کریک در لیست ایالات متحده ملموس بود و شاید حضور او می توانست زمینه ساز مدال دیگری برای آمریکا شود.

Ralph Craig1.jpg

پس از المپیک کریگ از رقابتهای دوومیدانی کناره گرفت. در حالی که  ارتباط خود را با ورزش قطع نکرد و سالها بعد و در روز افتتاحیه المپیک 1948 لندن، او پرچمدار ایالات متحده در این مسابقات بود. کریگ 59 ساله در آن سال به عنوان یکی از نفرات ذخیره تیم قایقرانی بادبانی آمریکا در المپیک شرکت کرده بود.

او در 21 جولای 1972 از دنیا رفت. محل درگذشت او لیک جورج نیویورک بود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی رالف کرِیگ» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.