در این مطلب می خوانید : [بستن]

بازی‌های MOBA در سراسر جهان بسیار محبوب شده‌اند و در حال حاضر میلیون‌ها دلار در سال در صنعت مسابقات الکترونیکی معامله می‌شوند. مسابقات بازی MOBA دارای بالاترین جوایز در صنعت بازی هستند. و حتی در سال 2017 در مسابقات قهرمانی Dota 2 نزدیک به 25 میلیون دلار توزیع کرده اند.

بازی های MOBA اکثرا اهداف یکسانی دارند،قبل از شروع بازیکنان باید شخصیت ها یا قهرمان هایی را انتخاب کنند و هر قهرمان مزایا و توانایی های خاص و معایبی را دارا هستند.بنابراین قبل از انتخاب شخصیت باید استراتژیک عمل کنید.

تیم ها معمولا از 5نفر تشکیل میشوند و هدف اصلی آنها نابود کردئن پایگاه دشمن است، بازیکنان باید به صورت استراتژیک روی نقشه پیشروی کنند، حمله و دفاع را متعادل کنند.بنابراین، در طول مسابقه، بازیکنان با کشتن دشمن یا واحدهای خنثی (که متعلق به هیچ تیمی نیستند، معمولاً در جنگل‌ها یافت می‌شوند)، شخصیت‌های خود را تکامل می‌دهند، آیتم‌ها را خریداری می‌کنند و ساختارهای دشمن را نابود می‌کنند.

مسابقات زمانی به پایان می‌رسد که یکی از تیم‌ها به اندازه کافی پیشروی کند و بتواند سازه اصلی دشمن واقع در پایگاه را نابود کند.

محبوب ترین بازی‌های MOBA در حال حاضر

بازی League of Legends

League of Legends با نام مستعار LoL برای ویندوز و مک در سال 2009 توسعه داده شد. Defense of the Ancients یا DotA مستقیماً از آن الهام گرفته است.

Riot Games در توسعه بازی بسیار فعال است. حتی لیگ eSports خود را نیز برگزار می‌کند: زمان بازی متفاوت است، گاهی اوقات تا 45 دقیقه طول می‌کشد، اما بازیکنان توافق دارند که طول آن به 30 تا 35 دقیقه نزدیک‌تر است.

League of Legends دارای یک پس‌زمینه پرجزئیات است. با یک محیط فانتزی اصلی که پیرامون قهرمانان مختلف نوشته شده است. شما باید راه خود را از طریق طیف گسترده و وحشیانه‌ای از انواع شخصیت‌ها با جنگیدن بپیمایید.

در حال حاضر، 159 قهرمان در بازی وجود دارد که به 7 کلاس کنترلر، جنگنده، ماج، تیرانداز، قاتل، تانک و متخصص تقسیم می‌شوند.

بازی Dota 2

مگر می‌شود گیمر باشید و نام بازی‌های وارکرفت یا Dota را نشنیده باشید، دو بازی در سبک استراتژیک با بخش چندنفره جذاب و درگیر کننده، سازنده این بازی‌ها یعنی شرکت Valve Corporation که توانایی خاصی در ساخت بازی‌های اعتیادآور دارد در سال 2013 اقدام به انتشار نسخه دوم بازی Dota 2 کرد.

Dota 2 در سال 2013 بر روی رایانه‌های شخصی، لینوکس و OS X منتشر شد. این فقط یک پوشش زیبا روی یک موتور موجود نیست. این یک ارتقاء عظیم با استفاده از موتور منبع 2 است. در آن، بازیکنان “قهرمان” یا شخصیت منتخب خود را کنترل می‌کنند و با بازیکنان دیگر، معمولاً در دو تیم 5 نفره روبرو می‌شوند، چیزی که در MOBA ها بسیار رایج است.

جذاب‌ترین بخش Dota 2 بی‌شک گیم پلی اعتیادآور آن است. جایی که مکانیزم ها و استراتژی که در پیش بردن نبرد به کار می‌برید بسیار در برد یا باخت تیم شما تأثیرگذار هست. بازی دارای 103 هیرو بوده که این تعداد به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند و هر گروه قابلیت‌ها و نوع مبارزه خاص خود را دارند

همانند سایر بازی‌های مشابه،هدف شما شکست دادن سایر بازیکنان و جمع آوری غارت در طول مسیر است. از Dota 2 به عنوان یکی از بهترین MOBA ها و بهترین بازی‌های تمام دوران نام برده می‌شود. عنوانی که نمی‌توان آن را ساده انگاشت. می‌توانم دلیل آن را بفهمم، زیرا گیم پلی بازی بسیار ارزشمند و کاملاً اعتیاد آور است.

نفرات اول در مسابقات بین المللی Dota 2، تیم OG بودند که سهم خود را از این جایزه بزرگ – 11,234,158 دلار بین 5 عضو آن به خانه بردند. مسابقات می‌تواند تا 45-50 دقیقه طول بکشد.

بازی Smite

این بازی در سال 2014 منتشر شد، همچنان در سال 2022 ادامه دارد. Smite که توسط Hi-Rez Studios توسعه داده شده است، به بازیکن اجازه می دهد تا نقش یک خدا یا الهه را در منظر سوم شخص بازی کند. سپس درگیر نبرد با بازیکنان دیگر شود.

قرعه کشی بزرگ برای این MOBA حالت Conquest است، که در آن 2 تیم با 5 بازیکن وارد دنیای بازی می‌شوند. به بازیکنان اجازه داده می‌شود تا قبل از شروع بازی، اسلحه‌ها و سایر ارتقاء‌ها را خریداری کنند. و هر دو تیم دور را در پایگاه خانگی تیم‌شان آغاز می‌کنند. هدف این است که تیم‌های دیگر “ققنوس” و “تیتان” را بکشند.

قهرمانان بازی در SMITE، خدایان مختلف از دنیا‌های متفاوت هستند و برای مثال خدایانی مانند ثور و زئوس در بازی وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید. تعداد زیادی از خدایانی که در بازی وجود دارند، خدایان اسکاندیناوی، یونانی، مصری و شرقی هستند که توسط بازیکنان شناخته‌شده‌تر هستند.

یکی از ویژگی‌های Smite سطح سفارشی سازی است. شما می‌توانید از میان نزدیک به صد شخصیت، اسطوره خود را انتخاب کنید. تمامی این شخصیت‌ها از اسطوره‌های فرهنگ‌های مختلف سرچشمه می‌گیرند.

آن‌ها حتی پانتئون دیگری از قهرمانان داستان‌های شاه آرتور را اضافه می‌کنند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بهترین بازی ها به سبک Moba برای کامپیوتر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.