کد مطلب:  5895 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مجموعه تلویزیونی  خط

مجموعه تلویزیونی خط

خلاصه داستان سریال خط :آسمونی : مجموعه تلویزیونی خط به نویسندگی عباس رنجبر کاری از گروه اجتماعی شبکه سه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

خلاصه داستان سریال خط :

آسمونی : مجموعه تلویزیونی خط به نویسندگی عباس رنجبر کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که داستان جوانی پرخاشگر به نام سیاوس را روایت می کند که دارای خصایص ناهنجار است اما برای رسیدن به معشوق، پای در وادی ‏خودسازی می نهد. این فرد در جریان آشنایی با حاج رئوف و علاقه مندی به دختر او دچار تغییر و تحول شخصیتی می شود.این مجموعه دارای 15 قسمت 45 دقیقه ای است و پخش آن از23 فروردین ساعت 20.45 دقیقه از شبکه سه سیما شروع شده و باز پخش آن 14:30 روز بعد می باشد .

بازیگران :

کامران تفتی، آشا محرابی ،محمود پاک‌نیت، لیلا برخورداری، سیاوش طهمورث، فریبا جدی‌کار، ایمان صفا ، جمال اجلالی، محسن افشانی، مجید جعفری، بهنام قربانی و …

 

نویسنده و کارگردان :

عباس رنجبر، نویسنده و کارگردان مجموعه تلویزیونی "خط" که از شنبه 23 فروردین ماه از شبکه سه سیما روی آنتن می رود، این مجموعه را در نکوداشت صفات نیک انسانی دانسته و معتقد است: صفات نیک نیازمند تلنگری برای پاسداشته شدن است و در خط هم بر این مسائل تاکید کرده ایم.

 

صحبت های عباس رنجبر درباره مضمون این سریال :

عباس رنجبر درباره مضمون این سریال و خط سیر داستانی آن گفت: "خط" در نگاه اول نکوداشت صفات نیک انسانی است که در ذات هرکس نهفته است و تلنگری برای شکوفا شدن می خواهد و یک عشق می تواند نوازشگر سرانگشتان آن باشد.

وی ادامه داد: این روند در خصوص چند کاراکتر اصلی این قصه مصداق دارد. شخصیت سوگند در این داستان مانند گلی است که از ریشه ای اصیل برخواسته است. بنابراین اگر اکنون به شهرت پشت می کند علت آن داشتن پدری منطقی، نیکوصفت و اخلاق مدار است که پیش از این خود نیز زندگی مشابهی با زندگی سیاوش داشته است.

وی درهمین رابطه ادامه داد: در واقع "خط" داستان جوانی است که به دلیل عدم اشتغال و تنهایی به سمت و سوی کار خلاف کشیده می شود. بنابراین سوگند می تواند در کنار اینکه در اجتماع هم حضور فعالی دارد، به سیاوش در تحول اخلاقی اش کمک کند.

 

کارگردان سریال "بال های خیس" درباره مفاهیم دیگری که حین روایت داستان اصلی در این اثر مطرح می شود، ادامه داد: توجه به مقررات شهری، رعایت حقوق شهروندی، حفظ کیان خانواده و... مسائل دیگری است که در این کار بر آنها تاکید می شود.

وی با شبیه دانستن قصه سریال خط به متل ها و افسانه های قدیمی و اصیل افزود: همانطور که در افسانه ها و متل ها عنوان می شود قصه سریال خط دارای مراحل مختلفی است و شخصیت ها با رد شدن از منزلگاه های مختلف در هر مرحله یک رذیله اخلاقی را جا می گذارد. قصه خط در واقع نشان می دهد که انسان ها چطور به سمت کمال گام بر می دارند.

به گفته رنجبر؛ در این مجموعه ساده زیستی هم مطرح می شود. در جامعه ای که تکنولوژی نقشی اساسی پیدا کرده است و همین مساله توجه مردم به مسائل اخلاقی را کم می کند وظیفه ما و اهالی رسانه است تا به سراغ احیای این ارزش ها و اخلاقیات برویم و به مردم کمک کنیم تا از این معیارها فاصله نگیرند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره مجموعه تلویزیونی خط فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مجموعه تلویزیونی خط» در کادر زیر بنویسید :

9 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید