کد مطلب: 9989 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زیباترین سراب نیلوفر در کرمانشاه

زیباترین سراب نیلوفر در کرمانشاه

شهر : کرمانشاه استان : كرمانشاه آدرس :كرمانشاه - 30 كیلومتری شمال غربی كرمانشاه -  روستای كوزران توضیحات :از...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

Lily Mirage Kermanshah
Lily Mirage Kermanshah

شهر : کرمانشاه
استان : کرمانشاه
آدرس :
کرمانشاه - 30 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه -  روستای کوزران 

توضیحات :
از جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبای این استان می‌توان از سراب نیلوفر به عنوان فضایی مبهوت کننده نام برد که در فصل بهار با زیبایی مثال زدنی اش چشم هر بیننده ای را به خود خیره می‌کند. استان کرمانشاه یکی از زیباترین استان های ایران از نظر جاذبه‌های گردشگری است که در این میان سراب نیلوفر با ویژگی‌های خاصی که دارد به عنوان پهنه آبی منحصر به فرد و مبهوت کننده استان همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط ایران و جهان است.

Lily Mirage Kermanshah(1)
Lily Mirage Kermanshah(1)

سراب نیلوفر در 14 کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه، در ابتدای منطقه سنجابی و در دامنه کوه کماجار در ارتفاع 25 متری از سطح دریا و در مساحتی در حدود 1331هکتار واقع شده است. این سراب به صورت استخر وسیعی است که مملو از گل‌های نیلوفر است که غنچه‌ها و برگ‌های آن سر از آب برآورده و سطح وسیعی از سر آب را پوشانده است.

نیلوفر یکی از زیباترین گل هایی است که به دلیل تقدسی که دارد دارای جایگاه ویژه ای در بین سایر گل هاست.

Lily Mirage Kermanshah(2)
Lily Mirage Kermanshah(2)

زیباترین مجموعهاین گل را در سراب نیلوفر کرمانشاه می‌توان نظاره گر بود. نیلوفر مظهر صلح و صفا و هدیه ای شاهانه جهت پیشکشی برای شرفیاب شدن است. طبق افسانه‌های قدیمی‌ کرمانشاه گنجینه ای از خسرو پرویز شاه ساسانی در اعماق این سراب وجود دارد. عمق بعضی از جاهای این سراب به بیش از 32 متر ثبت شده و دارای غارهای زیر زمینی هم هست. سراب زیبای نیلوفر دارای چند چشمه جوشان است که آب این سراب را تامین می‌کند. آب سراب نیلوفر آنچنان زلال است که ساقه گل‌های نیلوفر از زیر آن به وضوح نمایان است و با وزش نسیم و حرکت آب، این گل‌ها به رقص در آمده و اوج آرامش را به انسان می‌بخشند.

Lily Mirage Kermanshah(3)
Lily Mirage Kermanshah(3)

: برای دریافت مشاوره درباره زیباترین سراب نیلوفر در کرمانشاه فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «زیباترین سراب نیلوفر در کرمانشاه» در کادر زیر بنویسید :

8 - 4 = ?