کد مطلب:  9034 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 24 دقیقه
نتایج هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1393/11/18 تراکتورسازی 1 ـ پدیده 3پدیده مشهد سومین پیروزی متوالی خود مقابل تراکتورسازی را این بار با نتیجه ای...
زمان مطالعه: 24 دقیقه
league-14-iran-week-19
league-14-iran-week-19

1393/11/18

 تراکتورسازی 1 ـ پدیده 3

پدیده مشهد سومین پیروزی متوالی خود مقابل تراکتورسازی را این بار با نتیجه ای قاطع تر به دست آورد.

به گزارش آسمونی در روز پایانی هفته نوزدهم رقابتهای لیگ برتر فوتبال از ساعت 16 دیروز دو تیم تراکتورسازی و پدیده به مصاف هم رفتند که در نهایت بازهم شاگردان مرزبان شاگردان رسول خطیبی را شکست دادند.

داور : سید احمد صالحی، کمک ها: عباس قلی زاده، یعقوب حجتی

اخطار : اندوی (21) احمدزاده (59) نریمان جهان (89) از تراکتور، صادقی (38) حقیقی (54) نژادمهدی (74) یووانویچ (84) از پدیده

تراکتور :

عیسی اندوی (46 لک)، فرشاد احمدزاده، مهدی قریشی، حبیب گردانی، شاهین ثاقبی، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، احمد کامدار (57 بایرامی)، میرهانی هاشمی (60 دلیر)، سامان نریمان جهان و ادینهو

سرمربی : رسول خطیبی

پدیده :

مجتبی روشنگر، ایگور پراهیچ، رضا حقیقی، اکبر صادقی، محمد غلامی، محمدرضا ناصحی (79 یووانویچ)، محمد نژاد مهدی، بهادر نسیم اف (80 غریبی)، مسعود نظرزاده، مهدی نظری (26 خیری)، زوران کنزوویچ

سرمربی : علیرضا مرزبان

تراکتور در مسابقه امروز از مهدی قریشی و میرهانی هاشمی در قلب دفاع استفاده کرده و سه هافبک دفاعی تخصصی در جمع یازده بازیکن امروز دارد. البته کامدار به جای ایرانپوریان در پست دفاع راست بازی می کند. همچنین محسن دلیر از ترکیب بیرون رفته و بار تهاجمی تیم برعهده ثاقبی، ادینهو، نریمان جهان و احمدزاده است. این در حالیست که علیرضا مرزبان سرمربی پدیده محمد غلامی، رضا حقیقی و مهدی نظری خریدهای جدیدش را در ترکیب ثابت استفاده کرده است.

شرح گل :

0 - 1 پدیده : بهادر نسیم اف مهاجم ازبک پدیده از قلب دفاع تراکتور به سمت دروازه اندوی رفت و پس از زدن ضربه، به اندوی برخورد کرد که داور این صحنه را در کمال تعجب پنالتی تشخیص داد. پنالتی را هم رضا حقیقی به گل تبدیل کرد.

1 - 1 تراکتور : پراهیچ روی ضربه ایستگاهی آندرانیک تیموریان به اشتباه دروازه خودی را گشود تا کار به تساوی کشیده شود.

1 - 2 پدیده : باز هم بهادر نسیم اف مهاجم ازبک تراکتور پاس قطری ارسالی از جناح راست را با یک ضربه دقیق پای چپ از گوشه محوطه جریمه به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

1 -3 پدیده : رضا ناصحی چپ پای باتجربه پدیده سومین گل تیمش در زمین یادگار امام را با ضربه ای تماشایی به ثمر رساند. آندرانیک تیموریان خرید جدید تراکتور، روی این گل اشتباه مسلمی داشت.

شرح بازی :

پنجمین پیروزی پدیده مقابل تیم های تبریزی در شرایطی رقم خورد که این بار تراکتوری ها به قضاوت احمد صالحی داور این بازی اعتراض شدیدی داشتند. آنها علاوه بر اینکه پنالتی منجر به گل پدیده را نادرست می‌ دانند، عقیده داشتند مهرداد بایرامی نیز در نیمه دوم باید یک پنالتی برای تیمش به دست می‌ آورد. با این حال پدیده در مسابقه امروز دست بسته نبود و حتی می‌ توانست 3 بار دیگر هم دروازه تراکتورسازی را باز کند.
تراکتوری ها که چند وقتی است خوب نتیجه نمی‌ گیرند، امروز هم با وجود فشار روی دروازه پدیده کمتر قادر به خلق موقعیت بودند اما بازی تهاجمی آنها فرصت های بیشماری را نصیب شاگردان مرزبان می‌ کرد و اگر بی دقتی مهاجمان نبود، تعداد گل های پدیده به مراتب بیش از این می‌ شد.

شکست امروز تراکتورسازی این تیم را در رده پنجم جدول نگه داشت آنها که در ابتدای مسابقات شروع فوق العاده ای داشتند و تنها یک بار شکست خوردند، در 8 هفته گذشته 4 باخت را تحمل کرده اند. در شرایطی که ذوب‌آهن به لیگ بازگشته، رسول خطیبی باید هر چه سریع تر نسبت به نمایش ضعیف تیمش واکنش نشان دهد.

بهترین بازیکن : بهادر نسیموف مهاجم ازبکستانی پدیده در نیمه اول یک پنالتی گرفت و یک گل زد تا بهترین بازیکن زمین باشد.

دقایق حساس :

دقیقه 10 : پاس بلند آندو با فرار فرشاد احمدزاده همراه بود و با یک پاس می توانست ادینیو را در موقعیت تک به تک قرار دهد ولی نتوانست توپ را به او برساند.

دقیقه 13 : ارسال توپ به روی دروازه تراکتور با ضربه سر محمد غلامی همراه بود که در یک موقعیت خطرناک از کنار تیر دروازه توپ به اوت رفت.

دقیقه 65 : مجتبی روشنگر با یک حرکت استثنایی دروازه پدیده را از خطر فروریختن نجات داد. او ضربه کیانی را از فاصله نزدیک دفع کرد.

دقیقه 71 : اشتباه عجیب حامد لک در دفع یک توپ ساده، در دقیقه 71 می‌ توانست دروازه تراکتور را با خطر مواجه کند که این اتفاق رخ نداد.

دقیقه 74 : نفوذ نریمان جهان از جناح راست و ضربه محکم او به دهانه دروازه به شکل خطرناکی بیرون رفت.

دقیقه 75 : مهدی خیری موقعیت عالی تک به تک با حامد لک را به اوت زد.

دقیقه 80 : پاس ادینهو در دهانه دروازه با ضربه ناقص مهرداد بایرامی به اوت رفت.

اتفاق ویژه :

دو بازیکن هم پست تیم ملی ایران در جام جهانی امروز برای اولین بار برای تیم های جدیدشان در ورزشگاه یادگار امام به میدان می روند. رضا حقیقی که به پدیده پیوست در بازی های قبلی تیمش به خاطر مصدومیت حضور نداشت اما امروز با پیراهن پدیده به میدان می رود. در سوی دیگر میدان هم آندو با پیراهن قرمز تراکتورسازی در میانه زمین بازی می کند.

در حالی که به نظر می‌ رسید این شکست خانگی تاثیر خود را روی روح و ذهن هواداران تراکتور بگذارد، آنها در پایان مسابقه با شعار «عیبی یوخ» از تیمشان تشکر کردند.

حواشی :

رسول خطیبی سرمربی تراکتورسازان برای اولین بار با شال گردن تراکتور در کنار زمین حضور دارد .

گل اول تراکتور با ضربه سر پراهیچ رقم خورد ولی بلندگوی استادیوم آندارنیک تیموریان را بعنوان زننده گل معرفی کرد.

فراز کمالوند سرمربی گسترش فولاد بعد از بازی با پیکان امروز به ورزشگاه یادگار امام رفت تا از نزدیک بازی تیم اول تبریز برابر پدیده را تماشاکند.او قصد داشت از جایگاه بازی را ببیند اما این اجازه از سوی مسوولان ورزشگاه به او ندادند و از سکوها بازی را تماشاکرد.

پس از گل تساوی تراکتورسازی، تیموریان که زننده گل بود به سمت عکاس ها رفت و با حرکت دست خود یک صلیب را ترسیم کرد.تیموریان باز هم از ضربه ایستگاهی گل کاشت و به نشانه شکرگذاری صلیب را نشان داد.

 در نیمه اول شاهین ثاقبی در صحنه ای با آرنج به صورت نظری زد که این بازیکن پدیده مصدوم شد و مرزبان او را تعویض کرد.

رضا حقیقی که در یک صحنه روی پای تیموریان رفت تا توپ را از وی بگیرد، بعد از اعلام خطا توسط داور برآشفت و با مشت به زمین کوبید که این حرکت از طرف داور جریمه شد تا حقیقی کارت زرد بگیرد.

رسول خطیبی در دقیقه 60 میرهانی هاشمی دفاع وسط تیمش را بیرون کشید و محسن دلیر را وارد بازی کرد تا آرایش تراکتور را کاملا تهاجمی کند.

حامد لک هم مثل عیسی اندوی با پیراهن زرد به کار ادامه می‌ دهد.

تراکتور در اواسط نیمه دوم با حملات پیاپی دروازه پدیده را تهدید می کند که این حملات با همراهی هواداران این تیم همراه شده است.

لوسیانو ادینهو مهاجم برزیلی تراکتور از فرم خوب قبل از تعطیلات به دور است اما هواداران هنوز منتظرند تا این بازیکن برای قرمزپوشان گل بزند.

عده محدودی از هواداران تراکتورسازی شروع به شعار علیه عباسی مدیرعامل جدید تراکتور کردند.

عده ای از هواداران تراکتور در دقیقه 80 در اعتراض به نمایش این تیم اقدام به خروج از ورزشگاه کردند.

در دقیقه 83 حرکت پراهیچ روی بایرامی به گمان هواداران خطا بود اما داور خطای بایرامی را اعلام کرد. این در حالی بود که به نظر پراهیچ دست چپ بایرامی را کشیده بود.

یک ترقه مهیب در دقیقه 84 در گوشه ای از زمین منفجر شد.

  پرسپولیس 0 - ملوان 1

به گزارش آسمونی در روز پایانی هفته نوزدهم رقابتهای لیگ برتر فوتبال از ساعت 17:05 دیروز دو تیم پرسپولیس و ملوان به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود ملوان به پایان رسید.

داور : محسن ترکی

اخطار : امید عالیشاه (23) علی عسگری (50) از پرسپولیس، آبشک (73) زارع (80) از ملوان

اخراج : صادقی (86) از ملوان

پرسپولیس :

سوشا مکانی، محمدرضا خانزاده (30 علی عسگر)، مایکل اومانیا، محسن بنگر، بابک حاتمی، احمد نوراللهی، مهرداد کفشگری (73 نوروزی)، گابریل فرناندو، امید عالیشاه، رضا خالقی فر و تادو (57 علیپور)

سرمربی : حمید درخشان

ملوان :

ایمان صادقی، ابوالحسن جعفری، مازیار زارع، محمد آبشک (84 آقایی)، صادق محرمی (57 اعتمادی)، وحید مختاری، عزیز معبودی، پژمان نوری، حسین کنعانی زادگان، محسن یوسفی (72 یوسف زاده)، فرزاد حاتمی

سرمربی : فیروز کریمی

شرح گل :

پرسپولیس صفر ملوان یک (دقیقه 17 پژمان نوری): ارسال به بیرون محسن یوسفی از داخل محوطه جریمه با ضربه سرضرب مازیار زارع و دفع بچه گانه سوشا مکانی همراه بود که در برگشت پژمان نوری به راحتی دروازه را باز کرد تا نتیجه به نفع ملوان شود.

شرح بازی در نیمه اول :

شاگردان حمید درخشان بعد از ناکامی در سه بازی گذشته خود در لیگ برتر به دنبال این بودند تا ملوان ته جدولی را در استادیوم آزادی با شکست بدرقه کنند اما اسیر اشتباهات همیشگی خود در خط دفاع و درون دروازه شدند تا با ضربه نوری، بازی را در نیمه اول با یک گل واگذار کنند و چشم به 45 دقیقه باقی مانده داشته باشند.

حمید درخشان در این بازی با توجه به محرومیت دو بازیکن تاثیرگذار خود در فاز هجومی با مشکل مواجه است تا اینجای بازی نتوانسته از مثلث خالقی فر، عالیشاه و تادو سودی ببرد و بازی را در نیمه اول واگذار کرده است و در این نیمه بیشتر ناهماهنگی موجود بین بازیکنان پرسپولیس باعث ارائه این بازی نه چندان مطلوب از شاگردان درخشان شده است.

در سمت مقابل هم فیروز کریمی با استفاده درست از بازیکنان جوان خود در کنار باتجربه ها توانسته میانه میدان را از آن خود کند و پرسپولیس را مجبور به استفاده از بازی مستقیم کرده است. فیروز کریمی و شاگردانش بعد از زدن گل برتری به دنبال استفاده از ضد حملات بودند که در این بین سوشا مکانی در یکی دو صحنه موفق شده پشت مدافعان تیمش را پوشش دهد.

شرح نیمه دوم :

پرسپولیسی ها علیرغم واگذاری بازی در نیمه اول، نتوانستند موقعیت زیادی روی دروازه شاگردان فیروز کریمی در نیمه دوم ایجاد کنند و در نهایت چهارمین شکست خود در نیم فصل دوم را تجربه کردند.
ملوان با بستن فضاهای بازی توانست بازی را تحت اختیار خودش در بیاورد و در نهایت با سه امتیاز شیرین تهران را ترک کند.

اوج کار ملوان در تهران، دریافت پنالتی توسط مازیار زارع بود که بعد از اخراج ایمان صادقی درون دروازه تیمش قرار گرفته بود.

پرسپولیس با این شکست در همان رده دهم باقی ماند و ملوان در قعر جدولی با 15 امتیاز امیدوار به بازی های آینده برای فرار از سقوط می جنگدد.

دقایق حساس :

دقیقه 3 : اولین خطر این بازی برای پرسپولیس توسط نورالهی خلق شد که هافبک دفاعی جوان پرسپولیس با ضربه ای بد این فرصت را از دست داد.

دقیقه 12 : ضربه ایستگاهی مازیار زارع در محوطه جریمه با تاثیر بازیکن ملوان می رفت فرصت گل خوبی برای این تیم ایجاد کند که در دهانه دروازه بنگر توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 14 : اشتباه بازیکنان پرسپولیس فرصت را در ضد حمله برای ملوان ایجاد کرد که طی یک رفت و برگشت شوت سر ضرب پژمان نوری با اختلاف کمی از کنار دروازه سوشا مکانی به بیرون رفت.

دقیقه 35 : بعد از مدت ها پرسپولیسی فرصت پیدا کردند تا روی دروازه ملوان خطر ایجاد کنند؛ پاس تادو به نوراللهی و حرکت این بازیکن درون محوطه جریمه با شوت به سمت دروازه همراه بود که در ادامه مسیر توپ با پای مدافع حریف یک کرنر را نصیب سرخ پوشان کرد.

دقیقه 38 : شوت ضرب سر رضا خالقی فر از پشت محوطه جریمه را ایمان صادقی به خوبی دفع کرد تا بازی همچنان با یک گل به نفع ملوان در جریان باشد.

دقیقه 42 : حرکت امید عالیشاه که در این بازی به جناح راست تیمش تمایل داشت درون محوطه جریمه و پاس رو به بیرون او درون محوطه شش قدم را خالقی فر نتوانست درون دروازه ملوان بفرستد و مدافع ملوان آن را دور کرد.

دقیقه 55 : فرزاد حاتمی بازیکنی که در نیم فصل به جمع ملوان اضافه شده است، شوت محکمی را از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه سوشا زد که باز هم گلر پرسپولیس آن را جمع کرد.

دقیقه 60 : کرنر ارسالی محسن یوسفی را فرزاد حاتمی به سمت دروازه پرسپولیس زد که توسط محسن بنگر این خطر دفع شد.

دقیقه 63 : پرسپولیسی ها در حالی که با یک گل از مهمان خود عقب هستند، اولین خطر را بعد از گذشت 18 دقیقه از نیمه دوم روی دروازه ملوان ایجاد کردند و ضربه محکم گابریل با اختلاف کمی از بالای دروازه ایمان صادقی به بیرون رفت.

دقیقه 64 : با اعلام خطا روی گابریل پشت محوطه جریمه ملوان، این بازیکن پشت توپ قرار گرفت و ضربه اش را از فاصله 30 متری به بدترین شکل ممکن به بیرون فرستاد.

دقیقه 72 : شوت امید عالیشاه از پشت محوطه جریمه را ایمان صادقی به خوبی دفع کرد و توپ برگشتی را هم علی پور به بیرون زد تا سرخ پوشان همچنان در حسرت گل بمانند.

دقیقه 77 : روی یک ضد حمله ملوانی ها صاحب فرصت گلزنی شدند که این موقعیت خوب را سوشا مکانی از ملوانی ها گرفت.

دقیقه 89 : ارسال روی دروازه ملوان را محسن بنگر قطع کرد و ایمان صادقی را مجبور به خطا روی خودش کرد. داور در این صحنه دروازه بان ملوان را از زمین مستقیما اخراج کرد تا مازیار زارع نقش ناجی تیمش را با دفع پنالتی گابریل ایفا کند.

 فولاد 3 ـ اس.خوزستان 0

فولاد خوزستان با یک نمایش برتر دربی اهواز را به سود خود تمام کرد و به صدرجدول لیگ‌برتر رسید.

به گزارش آسمونی در آخرین دیدار هفته نوزدهم لیگ برتر دو تیم فولاد خوزستان و استقلال خوزستان دیروز از ساعت 17:15 به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان اسکوچیچ با سه گل به پیروزی رسیدند.

داور : اشکان خورشیدی

اخطار : مومنی (9) بیات (70) از استقلال خوزستان؛ وکیا (40) چاگو (90) از فولاد

اخراج : موسی کولیبالی (5) از استقلال خوزستان، مساریچ (91) از فولاد

فولاد :

علی سلیمی، مهرداد جماعتی، یوسف وکیا، مساریچ، مهرداد جماعتی، ساسان انصاری، مهدی بدرلو، آلویز نونگ (89 بهمن جهان تیغ)، چاگو، اسماعیل شریفات، محسن مسلمان، محمد قاضی

سرمربی : دراگان اسکوچیچ

استقلال‌خوزستان :

پرویز کریمی، محمدابراهیم خسروی، موسی کولیبالی، محسن بیات، میثم دورقی، میثم مجیدی، محمدرضا مهدوی، ایمان باصفا، عبدالهادی خنیفر، سیدمهدی سیدصالحی، مهدی مومنی

سرمربی : عبدالله ویسی

شرح گل :

1 ـ صفر(فولاد) : مهدی بدرلو هافبک دفاعی سرخپوشان در دقیقه 8 با یک ضربه پای راست ضربه کاشته فولادی ها را به گل اول بازی تبدیل کرد.

2 ـ صفر (فولاد) : آلویز نونگ مهاجم کامرونی فولاد سانتر یوسف وکیا را با ضربه ای تماشایی به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

3 ـ صفر(فولاد) : آلویز نونگ روی پاس محسن مسلمان در شرایط تک به تک سومین گل فولاد هم به ثمر رساند.

شرح بازی  :

اخراج موسی کولیبالی در دقیقه 5 همان چیزی بود که فولاد می‌خواست. آنها با یک یار بیشتر و یک گل زده زودهنگام بازی را در دست گرفتند بدون آنکه فشار چندانی به خود بیاورند، روند بازی را به جلو بردند و در نهایت برای صدرنشینی لیگ‌برتر یک نیمه زمان می‌ خواهند. فولاد اگرچه موقعیت های چندانی روی دروازه حریف خلق نکرد، اما تیم بهتری بود و این احتمال وجود دارد که یک پیروزی دیگر در دربی اهواز برای قرمزپوشان رقم بخورد.

دقایق حساس :

10 : ضربه پای راست محسن مسلمان از بالای دروازه استقلال به خارج رفت.

13 : ضربه سر میثم دورقی رهی به دروازه فولاد خوزستان پیدا نکرد.

30 : ضربه میثم مجیدی از پشت محوطه جریمه در آغوش علیرضا سلیمی آرام گرفت.

51 : ضربه محمد قاضی از گوشه محوطه جریمه توسط پرویز کریمی رها شد.

54 : پرویز کریمی در شرایط تک به تک با پا ضربه نانگ را مهار کرد.

66 : ضدحمله فولادی ها و پاس شریفات به چاگو، موقعیت خوبی را نصیب قرمزپوشان کرد که پرویز کریمی این توپ را به کرنر فرستاد.

67 : احمد آل‌نعمه در دقیقه 67 جانشین محمد قاضی شد تا مشخص بشود دراگان اسکوچیچ به دنبال حفظ نتیجه دربی اهواز است.

70 : حرکت تماشایی مسلمان با ضربه خودخواهانه چاگو پس از برخورد با مدافعان استقلال اهواز بیرون رفت.

71 : گل تماشایی نونگ مهاجم فولاد توسط داور آفساید تشخیص داده شد.

72 : فرار و سانتر عالی شریفات با دفع سرآسیمه مدافعان استقلال اهواز همراه شد.

73 : یک بار دیگر اسماعیل شریفات از سمت راست فرار کرد که سانتر او پس از برخورد به میثم مجیدی به بیرون رفت. شریفات در این صحنه اعتقاد به پنالتی داشت.

حواشی :

ورود هواداران به ورزشگاه غدیر با مشکلات زیادی همراه بود و این احتمال وجود دارد که مسابقه با اندکی تاخیر همراه بشود.

هواداران دو تیم در ابتدای مسابقه با پرتاب صندلی از خجالت یکدیگر درآمدند.

بعد از گل فولاد، قرمزپوشان حاضر در ورزشگاه به شادی پرداختند و بدرلو، قاضی و سایر بازیکنان به سمت آنها رفته و جشن کوتاه مدتی را برگزار کردند.

پخش مستقیم دربی خوزستان در دقیقه 20 با اختلال مواجه شد.

سیدمهدی سیدصالحی در دقیقه 50 اعتراض شدیدی به اشکان خورشیدی داور این مسابقه کرد و عقیده داشت خطای بازیکن فولاد روی او باید با کارت زرد جریمه می‌ شده است.

پرویز کریمی دروازه‌بان استقلال‌خوزستان که واکنش اش در بازی مقابل سپاهان به عنوان یکی از برترین سیوهای نیم فصل انتخاب شده بود، در این بازی روی هر دو گل فولاد واکنش خوبی نداشت.

دراگان اسکوچیچ در دقیقه 50، 5 بازیکن تیمش را برای گرم کردن پشت دروازه استقلال‌خوزستان فرستاد.

محسن بیات بازیکن سابق صبا که با سر بانداژ شده در سمت راست خط دفاع استقلال اهواز بازی می کرد، در دقیقه 69 به دلیل خطای مشهود روی مهرداد جماعتی اخطار گرفت و به داور اعتراض کرد.

خطای چاگو روی مومنی در دقیقه 90 بازی را به تشنج و درگیری کشاند. میثم مجیدی بازیکن استقلال با چاگو درگیر شد و داور برای ختم قائله مساریچ را اخراج کرد.

league-14-iran-week-19(1)
league-14-iran-week-19(1)

 راه‌آهن 0 – ذوب‌آهن 3

قاسم حدادی فر با سه پاس گل ستاره بازی بود و تیم خود را به رده ششم جدول رساند.

به گزارش آسمونی، در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر و از ساعت 15:30 پنجشنبه دو تیم راه آهن و ذوب آهن به مصاف هم رفتند و شاگردان یحیی گل محمدی با سه گل راه اهن را در هم کوبیدند.

داور : شاهین حاج بابایی،کمک ها: سجاد طوری، ایوب غلام زاده

اخطارها : از راه آهن محسن میرابی (37)،بهادر عبدی (41)، محمد ستاری (44) و از ذوب آهن: اسماعیل فرهادی(41) مهدی پور (79)

راه آهن :

امیر عابدزاده، احمد موسوی (64 عظیمی)، میلاد محمدی، محسن ایران نژاد، محسن میرابی، عباس محمد رضایی (46 حسین پور)، بهادر عبدی، امین منوچهری، محمد ستاری، عادل کلاه کج (46 شیری) و رامین رضائیان 

سرمربی : علی لطیفی

ذوب آهن :

رشید مظاهری، مرتضی تبریزی، قاسم حدادی فر، مسعود حسن زاده (76 رجب زاده)، علی همام، کاوه رضایی، کارلوس سانتوز، اسماعیل فرهادی (77 پهلوان)، هادی محمدی، مهدی مهدی پور و مهرداد قنبری (90 اسماعیل) 

سرمربی : یحیی گل محمدی

شرح گل :

0-1 (ذوب آهن) : قاسم حدادی فر پاس در عرض به مسعود حسن زاده که او تک گل بازی در نیمه اول را به ثمر رساند.

0-2(ذوب آهن) : قاسم حدادی فر باز هم پاس گل داد و این بار کاوه رضایی را صاحب توپ کرد که او هم گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

0-3(ذوب آهن) : قاسم حدادی فر پا به توپ سه بازیکن راه آهن را را دریبل کرد و به تبریزی پاس داد و او هم گل سوم را به ثمر رساند.

شرح بازی :

ذوب آهن با سرمربی جوانش یحیی گل محمدی دومین پیروزی بزرگ متوالی خود را در حالی بدست آورد که خوش بین ترین طرفداران فوتبال هم فکر نمی کردند تیم یحیی بتواند در تهران با 3 گل به پیروزی برسد.

ذوبی ها که در نیمه اول با گل مسعود حسن زاده از حریف پیش افتاده بودند این برتری را در نیمه دوم دو برابر و سه برابر کردند تا با ذوب آهن با بردی قاطع به رده ششم جدول صعود کند و در طرف مقابل راه آهن با دومین شکست متوالی و دریافت 5 گل در 2 بازی کاملا در منطقه سقوط قرار بگیرد. البته راه آهن قبلا هم دو شکست سنگین مقابل تراکتور و پدیده داشته و این اتفاق در این تیم چیز تازه ای است اما این اولین باخت سنگین آنها در تهران بود آن هم در شرایطی که علی لطیفی سرمربی تیم مدام از شرایط خوب فنی تیمش گفته است.

در بازی امروز برای ذوب آهن قاسم حدادی فر ستاره بی چون و چرای زمین بود و با 3 پاس گل به مثلث تهاجمی ذوب سرنوشت بازی را رقم زد.

بهترین بازیکن :

قاسم حدادی فر هافبک طراح ذوب آهن در بازی امروز 3 پاس گل به مهاجمان تیمش داد تا معمار برد پرگل تیمش باشد.

اتفاق ویژه :

کاوه رضایی، مسعودحسن زاده و مرتضی تبریزی 3 مهاجم خوش آتیه ذوب آهن دوباره کیفیت خود را به نمایش گذاشتند و نشان دادند که می توانند برای هر تیمی خطرساز باشند.

دقایق حساس :

دقیقه 20: مهدی مهدی پور کرنر زد که کارلوس سانتوز ضربه سر زد و بیرون رفت.

دقیقه 35: مسعود حسن زاده توپ را ارسال کرد که تبریزی ضربه سر زد اما گل نشد.

حاشیه بازی :

در دقیقه 41 اسماعیل فرهادی و بهادر عبدی در یک صحنه درگیر شدند. این درگیری آن قدر بالا گرفت که یحیی گل‌محمدی و چند نفر از مسئولان 2 تیم وسط زمین رفتند و این 2 بازیکن را آرام کردند. حاجی‌بابایی دا ور بازی به هر 2 نفر اخطار داد.

 نفت مسجد سلیمان 1 - صبا 0

در دومین روز از رقابتهای هفته 19 لیگ برتر نفت م.سلیمان میزبان صبا بود و در پایان میهمان خود را با شکست بدرقه کرد.

به گزارش آسمونی، در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر و از ساعت 15:30 پنجشنبه دو تیم نفت م.سلیمان و صبای قم به مصاف هم رفتند و در نهایت شاگردان بهروز مکوندی با یک گل شاگردان تارتار را شکست دادند.

داور : حمید حاج ملک، کمک ها:علیرضا ایلدروم ،محمد راهی

اخطار : علی آبادی (12) از صبا

نفت م.سلیمان : گئورگی گئورگیف، سعید سالارزاده، حمید بوحمدان، حمزه حدادی، الکساندر پاشنکو (57 تیغ نورد)، رضا درویشی (75 محمدی)، حسین ملکی، میلاد جعفری (58 امرایی)، کیومرث چراغی، رسلان سرزدینف و کارلوس سانتوز

سرمربی : بهروز مکوندی

صبا : مهرداد طهماسبی، قاسم اکبری، حسین بادامکی، روزبه چشمی، محمد امین آرام طبع، وحید علی آبادی (46 ابراهیمی)، جلال علی محمدی، پیروز قربانی، سعید مهدی پور، جواد کاظمیان (20 باقری) و حسین کوشکی

سرمربی : مهدی تارتار

شرح گل :

1-0 (نفت مسجد سلیمان) : کارلوس سانتوز فرار زیبایی کرد و پاس عالی به فرزاد محمدی داد که او هم دروازه باز کرد.

شرح بازی :

نفت مسجدسلیمان در حالی بعد از تعطیلات لیگ برتر به مصاف تیم پیکان رفت که همچنان مشکلات مالی اش پا برجا بود اما بعد از یک تساوی با پیکان ، سرمربیشان به دلیل شکایت از مسائل مالی استعفا کرد اما این استعفا پذیرفته نشد ، تصمیمی که دور از انتظار نبود .البته می توان این استعفا را تلنگری هم به مسئولان و هم به بازیکنان دانست.مسئولان این تیم بعد از این تلنگر با یک اسپانسر توافق کردند ، 5 میلیارد ریال به نفت کمک مالی شد و از آن سو بازیکنان که مربی خود را حامی خود دیدند از جان برای برد تیمشان مایه گذاشتند.نفتی ها بعد از این مسائل بازهم در مسجدسلیمان این بار میزبان صبای قم بودند و توانستند با تک گل تعویض ظلایی مکوندی ، فرزاد محمدی پیروز شوند.این پیروزی برای نفت و مکوندی بسیار حیاتی بود و تیم مسجدسلیمانی با این برد چندین بالاتر از گسترش و راه آهن قرار گرفت و از منطقه خطر کمی فاصله گرفت.

دقایق حساس :

دقیقه 2: جواد کاظمیان شوت زمینی محکمی زد که با اختلاف کمی بیرون رفت.

دقیقه 20:رضا درویشی توپ را برای پاشنکو فرستاد که شوت محکم او را مدافعان صبا برگشت دادند.

دقیقه 37: بوحمدان شوت سنگینی زد که با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد.

دقیقه 89: پیروز قربانی در محوطه جریمه و تک به تک روی امرایی بازیکن صبا خطا کرد که نفتی ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

اتفاق ویژه :

جواد کاظمیان مهاجم صبا در صحنه ای با سعید سالارزاده یار حریف درگیرد شد که بعد از این برخورد کاظمیان نتوانست به بازی ادامه دهد و تعویض شد. اما سالارزاده به بازی برگشت.

league-14-iran-week-19
league-14-iran-week-19

1393/11/16

 پیکان 1 - گسترش فولاد 1

به گزارش آسمونی دیروز و در آغاز هفته نوزدهم لیگ برتر از ساعت 14:30 پیکان و گسترش به مصاف هم رفتند و در نهایت تلاش دو تیم با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

داور : بیژن حیدری، کمک ها:حمید غمزه،یعقوب سخندان

اخطار : ابراهیمی (30) حسینی (42) میرشفیعیان (92) از گسترش فولاد، جمشیدیان (67) از پیکان

اخراج : ابراهیمی (82) از گسترش فولاد

پیکان :

سیدمهدی رحمتی، سیاوش یزدانی، محمدصادق بارانی، سیدعلی حسینی (85 مقانلو)، سعید دقیقی، حمیدرضا دیوسالار، جی لوید ساموئل، سید احمد مهدی زاده، سیامک نعمتی، اولبک چینیچوف و سیاوش اکبرپور (65 جمشیدیان)

سرمربی : صمد مرفاوی

گسترش فولاد :

داود نوشی صوفیانی، محمد ابراهیمی، مرتضی اسدی، لئوناردو پیمنتا، جابر انصاری (93 سیدی)، مگوند باتیستا، محسن حسینی، محمد امین درویشی(89 میلاد جهانی)، دیه گو دی اولیویرا، علیرضا لطیفی(90 علیرضا میرشفیعیان) و سیدامید نظامی پور

سرمربی : فراز کمالوند

شرح گل :

0-1 (گسترش) : گسترش کرنر زد که اولیویرا ضربه سر زد و توپ جلوی پای باتیستا افتاد که با یک بغل پا توپ را گل کرد.

1-1(پیکان) : پیکانی ها ضربه ایستگاهی زدند که سعید دقیقی با ضربه سر گل زد و دروازه گسترش را باز کرد.

شرح بازی :

بازی بین دو تیم پایاپای بود و در همان نیمه اول دو تیم گلد زدند و در نیمه دوم نتوانستند گلی بزنند. پیکانی ها به خاطر اینکه زودتر به گل برسند و. پیروز شوند عصیبی بازی می کردند. اواخر بازی هم.صمد مرفاوی در کنار زمین حاضر شده بود و نسبت به عملکرد بازیکنانش معترض بود که با فریادهایی هم نسبت به قضاوت داور و هم به بازیکنانش این اعتراض را نشان داد. در نهایت دو تیم امتیازات را تقسیم کردند و نتوانستد بعد از هفته ها 3 امتیاز کامل را بگیرند.

دقایق حساس :

دقیقه 30: در محوطه جریمه پیکان محمد ابراهیمی سرنگون شد که داور به خاطر تمارض به این بازیکن کارت زرد نشان داد.

حاشیه های بازی :

پیکانی ها برای نخستین بار در لیگ برتر در ورزشگاه تجهیزشده شهدای شهرقدس میزبان گسترشی ها بودند.

برای نخستین بار از اسکوربورد ورزشگاه قدس در این بازی استفاده خواهد شد.

محمود شیعی، مدیرعامل باشگاه پیکان، برای دیدن بازی در ورزشگاه حضور پیدا کرده است.

پس از آنکه بازیکنان شب گذشته برای مهدی رحمتی تولد گرفتند امروز نیز در رختکن تولد وی را به او تبریک می گفتند.

 سایپا 0 - استقلال 1

استقلال با پیروزی یک بر صفر برابر سایپا در هفته نوزدهم لیگ‌برتر موقتا به رده سوم جدول رده‌بندی صعود کرد.

تک گل استقلال را سجاد شهباززاده ای زد که فصل گذشته را در سایپا سپری کرده بود و حالا سایپا چوب کمبود بودجه اش را می‌ خورد که نتوانست این بازیکن را حفظ کند.

داور : علیرضا فغانی، کمک ها:محمدرضا ابوالفضلی،حسن یوسفی

اخطار : صادقی (73) از سایپا، کرار (84) از استقلال

اخراج : کرار (84) از استقلال

سایپا :

محمدرضا اخباری، مجید ایوبی، مهدی ترابی (55 صادقی)، روزبه شاه علی دوست، میلاد میداودی، حکیم نصاری، حامد شیری، ابراهیم شکوری، مجتبی رمضانی، وحید محمدزاده و مسیح زاهدی

سرمربی : مجید جلالی

استقلال :

محسن فروزان، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، میلاد نوری (60 محمدرضا خرسندنیا)، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، جاسم کرار، سجاد شهباززاده، آرش برهانی (88 بیک زاده) و رضا عنایتی

سرمربی : امیر قلعه نویی

شرح گل :

روی سانتر زیبا از جناح چپ سجاد شهباززاده موفق شد با یک ضربه ی سر استقلال را پیش بیندازد.

دقایق حساس :

دقیقه8 : سانتر کرار با ضربه سر ابراهیمی مماس شد و با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه12 : سانتر خسرو حیدری از میانه زمین را عمران زاده در حالی که با گلر سایپا تک به تک شده بود با ضربه سر به بیرون زد.

دقیقه 35 : حرکات ترکیبی بازیکنان استقلال در سمت راست و پاس کرار به پشت محوطه به شهباززاده رسید اما شوت او با بی دقتی به بیرون رفت.

دقیقه 39 : پاس در عمق بازیکنان سایپا به مجتبی رمضانی رسید و ضربه ی او به آسانی در اختیار محسن فروزان قرار گرفت.

دقیقه43 : میلاد میداوودی در سمت چپ دفاع استقلال را به هم ریخت و با یک ضربه ی چیپ می رفت که دروازه استقلال را باز کند اما واکنش خوب فروزان با کمک تیر دروازه مانع گلزنی وی شد.

دقیقه 50 : ضربه ایستگاهی خسرو حیدری در حالی که از خط اوت گذشته بود با ضربه محکم رضا عنایتی به پشت تور دروازه اخباری برخورد کرد.

دقیقه 51 : اشتباه مدافعان تیم سایپا خطر جدی روی دروازه این تیم ایجاد کرد که اخباری پیش از برهانی توپ را به بیرون زد.

دقیقه 75 : بعد از دقایق زیادی که دو تیم موفق نشده بودند خطری روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند، پاس کرار به برهانی و ارسال مهاجم استقلال روی محوطه جریمه با ضربه ای از سوی عنایتی همراه نشد تا این فرصت خوب گلزنی برای آبی پوشان از دست برود.

دقیقه 90+3 : در حالی که سایپا به شدت به دنبال رسیدن به گل تساوی بود، پرتاب اوت سایپایی ها با واکنش محسن فروزان این فرصت را از آنها گرفت تا استقلال به سه امتیاز شیرین کرج را ترک کند.

شرح بازی :

این برد در حالی به دست آمد که شاگردان امیر قلعه‌نویی در 10 هفته آخر نیم فصل اول نتوانسته بودند نتایج خوبی بگیرند و خیلی ها از قهرمانی این تیم ناامید بودند. اما امیر قلعه‌نویی نشان داد که روی خریدهایش در تعطیلات نیم فصل حساب ویژه ای باز کرده است. بازیکنانی که هر کدام توانستند بخشی از مشکلات تیم در نیم فصل دوم را حل کنند. استقلال در کمتر از 5 روز موفق شد سپاهان و سایپا را شکست دهد تا حالا کاملا لباس یک تیم مدعی را برتن کند. با توجه به اینکه نفت‌تهران با شروع نیم فصل دوم نتوانسته نتایج خوبی بگیرد، آبی ها بیش از پیش امیدوارند که با پیروزی در بازی های بعدی بتوانند به صدر جدول برسند. اتفاقی که هفته هاست از آن دور هستند.

حاشیه های بازی :

میلاد میداوودی بازیکن سایپا به درخواست بازیکنان استقلال در عکس دسته جمعی این تیم حضور داشت و مورد تشویق هواداران قرا گرفت. او با امیر قلعه نویی هم دست داد.

مارکار آقاجانیان و مهرداد خانبان دو عضو کادر فنی تیم ملی از جایگاه ویژه بازی را تماشا می‌کنند.

سجاد شهباززاده، خسروحیدری، آرش برهانی و جاسم کرار به سمت مجید جلالی رفته و از او رخصت گرفتند همچنین ابراهیم شکوری هم به سمت قلعه نویی رفتند.

با وجود اینکه ابراهیم صادقی باتجربه ترین بازیکن سایپا به عنوان یار تعویضی به میدان آمد، مجید ایوبی کاپیتان دوم این تیم همچنان بازوبند را بسته بود. گویا صادقی گرفتن بازوبند را از هم تیمی خود قبول نکرده و بدین ترتیب تا پایان بازی ایوبی در سایپا میدان داری می‌ کرد.

 سپاهان 1 – نفت تهران 1

در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال، سپاهان میزبان نفت تهران بود که در پایان این بازی برنده ای نداشت.

دیروز و در آغاز هفته نوزدهم لیگ برتر سپاهان و نفت تهران به مصاف هم رفتند و پس از 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک دست یافتند.

داور : تورج حق وردی، کمک ها:مهدی الوندی،اسد حاج ملک

اخطار : بیرانوند (10) آرش رضاوند (42) حاج محمدی (61) بوعذار (79) از نفت تهران؛ احمدی (38) غفوری (79) از سپاهان

اخراج : حاج محمدی (63) از نفت تهران

سپاهان :

رحمان احمدی، عبدالله کرمی، علی احمدی، هادی عقیلی، وریا غفوری، رسول نویدکیا، فزیل، حسین پاپی، احسان حاج صفی، شیمبا (65 سوکای) و مهدی شریفی

سرمربی : حسین فرکی

نفت تهران :

علیرضا بیرانوند، لئوناردو پادوانی، حاج امین حاج محمدی، مهدی شیری، وحید حمدی نژاد، علیرضا عزتی، مرتضی پورعلی گنجی، آرش رضاوند (79 کامیابی نیا)، غلامرضا رضایی، حسین ابراهیمی (76 بوعذار) و لوسین دنوان (54 مطهری)

سرمربی : علیرضا منصوریان

شرح گل :

1-0 (سپاهان) : احسان حاج صفی از میانه میدان نفوذ کرد و وارد محوطه جریمه شد که با پریرا پاس کاری کرد و این بازیکن در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار گرفت که بیرانوند خطای پنالتی کرد. هادی عقیلی هم با یک ضربه چیپ توپ را وارد دروازه کرد.

1-1 (نفت تهران) : عباس بوعذار یار تازه نفس نفت تهران ضربه ایستگاهی زد که مستقیم وارد دروازه شد.

دقایق حساس :

دقیقه 5 : شریفی پاس عالی به حاج صفی داد که او از زاویه بسته شوت سنگینی زد که بیرانوند توپ را دفع کرد.

دقیقه 18 : حسین ابراهیمی از جناح راست ضربه ایستگاهی زد که پادوانی ضربه سر زد که به شکل خطرناکی رحمان احمدی توپ را دور کرد.

دقیقه 22 : آرش رضاوند توپ را سانتر کرد که حاج محمدی ضربه سر زد اما از کنار دروازه خارج شد.

دقیقه 43 : احسان حاج صفی ضربه ایستگاهی زد که بیرانوند توپ را باز هم دفع کرد.

حواشی :

پس از گل سپاهان صدای غرش شیر در ورزشگاه پخش شد.

 جایگاه خبرنگاران ورزشگاه فولادشهر به تازگی به دو قسمت تقسیم شده است که امروز در جریان مسابقه تیم‌های سپاهان و نفت عوامل تیم سپاهان دری که این بخش را به دو قسمت تقسیم کردند، بستند تا خبرنگاران فقط قسمت منتهی الیه جایگاه را برای استقرار داشته باشند. در نهایت این موضوع با اعتراض خبرنگاران و باز شدن این در همراه شد.

اتفاق ویژه :

در دقیقه 61 ابراهیمی سانتر کرد که حاج محمدی مدافع پیش تاخته نفت توپ را با دست زد و کارت گرفت. اما دو دقیقه بعد حاج محمدی روی مهدی شریفی مهاجم سپاهان خطای پنالتی کرد و بعد از دریافت کارت زرد دوم اخراج شد.

 

  مشاهده آخرین نتایج جدول لیگ برتر

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نتایج هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید