مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  42342 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لاتزیو ، عقاب و رنگ آبی آسمونی

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لاتزیو ، عقاب و رنگ آبی آسمونی

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی لاتزیو ؛ عقاب و رنگ آبی آسمونیدر بین...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

لاتزیو ؛ عقاب و رنگ آبی آسمونی

در بین تیمهای فوتبال اروپا ، یکی از ساده ترین نشان های تیمهای فوتبال متعلق به باشگاه لاتزیو ایتالیا است . در لقب بیانکو سلستی ( bianco celesti ) به معنای « سفید و آبی آسمانی ها » و le aquile ( عقاب ها ) که باشگاه لاتزیو با این عناوین شناخته می شود ، از طرح و رنگ لباس و لوگوی باشگاه گرفته شده اند . نمادی که شامل یک سپر با رنگهای آبی آسمانی و سفید است و یک عقاب روی این سپر نشسته است . این علامتها شاید فوتبالی نباشند اما به خوبی هویت یک تیم 119 ساله را نشان می دهند . باشگاه لاتزیو ( با تلفظ صحیح لاتسیو ) در روز 19 ژانویه 1900 میلادی تاسیس شد و اولین بار با پیراهن راه راه آبی آسمانی و سفید و شورت سیاه در مسابقات شرکت کرد . آسمونی ، نسل اول لاتزیو این رنگها را از پرچم و نشان ملی کشور یونان گرفته بودند . یونان مهد بازیهای المپیک باستان بود و ورزشهای مختلف از این کشور به سراسر اروپا رسیده و در تمام جهان گسترش یافته بود . موسسین لاتزیو هم با انتخاب این رنگها ، دین خود را به کشور یونان و نهضت المپیک ادا کردند .

lazio-logo-during-time
lazio-logo-during-time

اما تأسیس کنندگان باشگاه ، تاریخ و هویت ایتالیایی خود را هم فراموش نکردند . لوییجی بیارلی یکی از موسسین باشگاه پیشنهاد کرد که یک عقاب به عنوان نماد باشگاه انتخاب شود . آسمونی ، انتخاب این پرنده برگرفته از نشان امپراتوری روم بود که قرنها قدرت اول اروپا و جهان بود و تمام سرزمینهای شمال و جنوب مدیترانه را تسخیر کرده بود . رومی های باستان هرگاه به میدان نبرد می رفتند ، نشان عقابی به نام Aquila را با خود حمل کرده و به میدان جنگ می بردند تا این عقاب به عنوان سمبل امپراتوری روم شناخته شود . به این ترتیب نماد باشگاه لاتزیو شکل گرفت و به جز تغییراتی جزئی ، هرگز دچار تغییراتی اساسی نشد . مثلاً به مرور زمان عبارت s.s.lazio به نماد اضافه شد . دو حرف s ، حروف ابتدایی عبارات سوسیاتا اسپورتیوا ( sociata sportiva ) هستند و این حروف را هنوز هم می توان در نماد باشگاه مشاهده کرد .

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لاتزیو ، عقاب و رنگ آبی آسمونی
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لاتزیو ، عقاب و رنگ آبی آسمونی

در دهه 90 نام باشگاه در بخشی از لوگو قرار گرفت که بنفش رنگ بود و راه راههای آبی و سفید شامل سه بخش آبی و دو بخش سفید بودند . اما اکنون نام باشگاه در بخشی سفیدرنگ دیده می شود و خبری از بخش بنفش در نماد نیست . راه راهها هم شامل دو بخش آبی و یک بخش سفید هستند و عقاب طلایی مثل همیشه در بالای لوگو خودنمایی می کند . عقابی که بهتر از هر چیز دیگر ، یک تیم فوتبال را به خاستگاه رومی آن ، مرتبط می سازد .   اختصاصی آسمونی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لاتزیو ، عقاب و رنگ آبی آسمونی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لاتزیو ، عقاب و رنگ آبی آسمونی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید