کد مطلب: 39700 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خبرنگاران با پرداخت هفتاد هزار تومان در ماه خود را بیمه کنند

خبرنگاران با پرداخت هفتاد هزار تومان در ماه خود را بیمه کنند

به گزارش آسمونی:مدیر خانهٔ مطبوعات استان قزوین گفت: خبرنگاران می‌توانند تنها با پرداخت ماهیانه 70 هزار...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خبرنگاران با پرداخت هفتاد هزار تومان در ماه خود را بیمه کنند
خبرنگاران با پرداخت هفتاد هزار تومان در ماه خود را بیمه کنند

به گزارش آسمونی:مدیر خانهٔ مطبوعات استان قزوین گفت: خبرنگاران می‌توانند تنها با پرداخت ماهیانه 70 هزار تومان خود را بیمه کنند.

هادی درزی رامندی که به‌تازگی به‌عنوان مدیر خانهٔ مطبوعات استان قزوین منصوب‌شده است در رابطه با برنامه‌های خود برای اعضای خانه گفت: برنامه‌هایی که برای اعضای خانهٔ مطبوعات استان در نظر گرفته‌ایم بیشتر در زمینه‌های آموزشی و خدماتی رفاهی است.

درزی رامندی افزود: برگزاری مسابقات، جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی ازجمله مواردی است که در برنامه‌های ما قرار دارد که لازم است در رابطه با جزئیات این برنامه‌ها با هیئت‌مدیرهٔ خانهٔ مطبوعات به جمع‌بندی نهایی برسیم.

مدیر خانهٔ مطبوعات استان قزوین ادامه داد: اولین برنامه‌ای که در نظر داریم انجام دهیم این است که یک کارگاه آموزشی است برای عکاسان استان داشته باشیم، اگر بتوانیم اسپانسر این برنامه را پیدا کنیم به‌زودی این برنامه عملی خواهد شد.

درزی رامندی در رابطه با بیمهٔ خبرنگاران که به نظر می‌رسد در حال حاضر از بزرگ‌ترین مشکلات خبرنگاران استان است، گفت: مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که متأسفانه اکثر خبرنگاران اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارند، امیدوارم شرایط مهیا شود و بتوانیم برنامه‌ای در خصوص بحث بیمهٔ خبرنگاران برای اصحاب رسانهٔ استان بگذاریم و در این زمینه آنان را راهنمایی کنیم، زیرا خبرنگاران در این زمینه اطلاعات لازم را ندارند.

وی تصریح کرد: عزیزانی که در حال حاضر در رسانه‌های استان تحت عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت هستند به‌سادگی می‌توانند تنها با پرداخت ماهیانه 70 هزار تومان خود را بیمه کنند.

درزی رامندی در ادامه خاطرنشان کرد: البته این موضوع نیز مانند تمام امور نیازمند طی یک پروسهٔ قانونی و اداری است که لازم است خبرنگاران با ورود به سایت e-rasaneh و ثبت‌نام در آن، مدارک موردنیاز را بارگذاری کنند و پس از شرکت در آزمون و تکمیل مراحل اداری، می‌توانند از بیمهٔ اصحاب رسانه استفاده کنند.

وی عنوان کرد: متأسفانه به دلیل این‌که خبرنگاران در این زمینه اطلاعات دقیقی ندارند، از بحث بیمهٔ خبرنگاری در ذهن خود غولی ساخته‌اند و همواره در تمام محافل از آن شاکی هستند، این در حالی است که به‌راحتی می‌توانند از حق قانونی خود در این زمینه استفاده کنند.

مدیر خانهٔ مطبوعات استان گفت: حتی خبرنگارانی هم که بیمه هستند می‌توانند در سایت مذکور ثبت‌نام کنند و جدیدترین آثار خود را که طی 6 ماه اخیر منتشرشده بارگذاری کنند و از مزایایی مانند بیمهٔ تکمیلی استفاده کنند.

درزی رامندی در رابطه با بزرگ‌ترین مشکل خبرنگاران استان در حال حاضر گفت: به نظر بنده بزرگ‌ترین مشکل خبرنگاران استان در حال حاضر درآمد بسیار اندک این عزیزان است، زیرا درآمد یک خبرنگار که شبانه‌روز فعالیت می‌کند از حقوق قانونی اداره کار بسیار پائین تر است.

وی تأکید کرد: ما تمایل داریم حداقل دریافتی خبرنگارانی که به‌صورت شبانه‌روزی برای این کار وقت صرف می‌کنند، حقوق اداره کار باشد، زیرا بحث مالی یکی از بزرگ‌ترین معضلاتی است که در حال حاضر خبرنگاران استان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

مدیر خانهٔ مطبوعات استان ادامه داد: اگر خبرنگاران از منظر مالی تأمین نشوند ناچارند به شغل دوم روی‌آورند، یا چنان‌که بایدوشاید به حرفهٔ خبرنگاری نپردازند و درنهایت این شغل را ترک کنند.

وی در رابطه با اعضای خانهٔ مطبوعات استان گفت: یکی دیگر از برنامه‌هایی که داریم این است که ان‌شاءالله با کمک هیئت‌مدیرهٔ خانه، پالایشی در تعداد اعضای خانه داشته باشیم، زیرا برخی از افرادی که اکنون عضو خانهٔ مطبوعات استان هستند در این کسوت باقی نمانده‌اند و این باعث شده خبرنگارانی که اخیراً در رسانه‌های استان مشغول به فعالیت شده‌اند نتوانند عضو خانه شوند، بنابراین لازم است در آمار ثبت‌شده پالایش مستمر و دقیقی صورت گیرد تا این مشکل مرتفع شود.

پایان پیام/

منبع: فارس

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «خبرنگاران با پرداخت هفتاد هزار تومان در ماه خود را بیمه کنند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?