کد مطلب:  7301 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مقاومت مردم غزه عامل پیروزی بود

مقاومت مردم غزه عامل پیروزی بود

1393/06/08 به گزارش آسمونی سه روز از مسجل شدن سومین شکست اشغالگران صهیونیست در برابر مقاومت فلسطین پس از جنگ...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/06/08

به گزارش آسمونی سه روز از مسجل شدن سومین شکست اشغالگران صهیونیست در برابر مقاومت فلسطین پس از جنگ 22روزه و جنگ هشت‌روزه می‌گذرد، اما نکته قابل توجه ادامه جشنهای ملت فلسطین و سرخوردگی و آشفتگی اردوگاه صهیونیست‌ها و حامیانشان است.

جنگ 51روزه‌ای که رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه به راه انداخت، سرانجام در غروب روز سه‌شنبه 26 آگوست 4 شهریور با اعلام آتش‌بس رسمی و موافقت اشغالگران با خواسته‌های ملت و مقاومت، شکست تلخ دیگری را بر دشمن مغرور و متجاوز تحمیل کرد.

نکته حیرت‌آور در جنگ 51روزه، ایستادگی جانانه مردم و مقاومت فلسطین در برابر حملات تمام‌عیار هوایی، دریایی و زمینی ارتش مجهز و قدرتمند رژیم صهیونیستی بود. مقاومت با امکانات و سلاح‌هایی که در اختیار داشت و روحیه مبارزاتی و ایستادگی منحصر به فرد، پیش از دوستان، دشمنان را غافلگیر کرد، رزمندگانی که بی‌شک لایق دریافت نشان شجاعت و لیاقت هستند.

سه‌شنبه شب، شبی خاطره انگیز و فراموشی نشدنی برای مقاومت و مردم غزه بود که محصول 51 روز ایستادگی شجاعانه و درخشش اسطوره‌ای خود بود که موازنه‌های قوا را دگرگون کرد و با تحمیل شکست دیگری بر دشمن متجاوز مغرور رو کردند، این موفقیت بزرگ هرگز به دست نمی‌آمد اگر شجاعت و اقتدار مقاومت و پشتوانه عظیم مردمی آن نبود.

مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری و کشورهایی که آوارگان فلسطینی را در خود جای داده‌اند، تا بامداد چهارشنبه پنجم شهریور به‌سبب پیروزی بزرگ مقاومت در جنگ اخیر به شادمانی و ابراز احساسات پرداختند، جنگ وحشیانه‌ای که حدود دو ماه طول کشید.

در حالی که مردم فلسطین به‌ویژه در غزه با وجود تقدیم هزاران شهید و مجروح در راه آرمان‌های خود و ویران شدن هزاران منزل، مسجد، مدرسه و بیمارستان و خسارت‌های اقتصادی به زیرساخت‌های غزه، همچنان استوار و مقاوم مانده و با وجود از دست دادن عزیزترین کسان خود، همچنان به شادمانی خود از پیروزی مقاومت ادامه می‌دهند، در آن سوی میدان یعنی در مناطق اشغالی، حالتی از سرافکندگی و ناامیدی به‌سبب شکست ارتش مجهز صهیونیستی در شکست مقاومت سایه افکنده است.

پیام همبستگی جهانی با ملت فلسطین و مقاومت و انزوای بی‌سابقه غاصبان قدس، بیشتر متوجه آمریکا و دیگر حامیان رژیم صهیونیستی بود که به‌زعم خود گروه‌های مقاومت ضدصهیونیست را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار داده بودند و این همبستگی جهانی نشان دهنده بی‌اعتنایی به چنین فهرست‌های ساختگی غربی‌ها و تروریسم ادعایی آنها و افزایش محبوبیت مقاومت بود.

اعتراف سران رژیم صهیونیستی به شکست ناپذیر بودن مقاومتی که از حمایت جبهه مقاومت به‌رهبری ایران برخوردار است، از نکات قابل توجه جنگ 51روزه به شمار می‌رود، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس که به‌سبب شکست در این جنگ زیر فشار سنگین افکار عمومی و سیاست‌مداران صهیونیست قرار دارد، در اظهاراتی که نشان دهنده اعتراف آشکار به شکست در جنگ 51روزه است، تأکید کرده است نابود کردن مقاومت کار آسانی نیست زیرا کشور بزرگی مانند ایران از آن حمایت می‌کند.
نکته آخر اینکه، بزرگ‌ترین دستاورد جنگ 51روزه، ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و مصمم شدن فلسطینی‌ها برای نبرد سرنوشت‌ساز و نهایی یعنی نبرد آزادسازی فلسطین و قدس شریف از چنگال اشغالگران است، نکته‌ای که در سخنان رهبران مقاومت همچون اسماعیل هنیه و خالد مشعل به‌خوبی نمایان شد، جایی که اسماعیل هنیه از آماده شدن رزمندگان مقاومت برای نبرد بزرگ‌تر یعنی آزادسازی قدس و متمرکز شدن تلاش‌ها بر این هدف و تهیه طرحهای هجومی در مقابل غاصبان قدس خبر داد.

نظر خود را درباره «مقاومت مردم غزه عامل پیروزی بود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید