مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  52378 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
24 مارس ، روز جهانی حق آگاهی از واقعیت

24 مارس ، روز جهانی حق آگاهی از واقعیت

24 مارس ، روز جهانی حق آگاهی از واقعیت است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

24 مارس ، روز جهانی حق آگاهی از واقعیت است. مردم چه کاری انجام می دهند.

روز جهانی حق آگاهی از واقعیت - International Day for the Right to Know the Truth
روز جهانی حق آگاهی از واقعیت

سازمان ملل برای ترویج اهداف این روز، فعالیت های متنوعی در سطح جهانی انجام می دهد. همچنین با برنامه ها و اقدامات زیر دولت ها و ملت های سراسر جهان را به گرامیداشت این روز بین المللی دعوت می کند:

تجلیل از قربانیان نقض حقوق بشر و ترویج اهمیت حق آگاهی از واقعیت و عدالت

ادای احترام به افرادی که زندگی خود را وقف مبارزه برای ارتقاء و حفظ حقوق بشر کرده اند یا زندگی خود را در این راه از دست داده اند.

اشاره به کارهای مهم و ارزشمند اسقف اعظم، اسکار آرنولفو رومرو، از اهالی السالوادور، که در 24 مارس 1980 و پس از سالها تقبیح نقض حقوق بشر و دفاع از جان انسانها، حفظ کرامت انسانی و مقابله با خشونت، به قتل رسید.

زندگی عمومی

روز بین المللی آگاهی از واقعیات مربوط به نقض فاحش حقوق بشر و احترام به کرامت قربانیان، یکی از روزهای ثبت شده در تقویم سازمان ملل متحد بوده و تعطیل عمومی نیست.

پیش زمینه

در سال 2006، سازمان ملل اعلام کرد مردم حق دارند حقایق مربوط به نقض فاحش حقوق بشر و نقض جدی حقوق بشر را بدانند. علاوه بر آن، این حق به وظیفه و تعهد دولت ها برای حفاظت از حقوق بشر و تضمین آن، انجام موثر تحقیقات لازم و تضمین درمان موثر این معضل و پرداخت غرامت به قربانیان، پیوند خورده است.

در دسامبر 2010 و در تلاشی برای حمایت از حقوق بشر، سازمان ملل متحد 24 مارس را به عنوان “روز جهانی حق آگاهی از واقعیات مربوط به نقض فاحش حقوق بشر و احترام به کرامت قربانیان” نامگذاری کرد. این روز، به یاد قربانیان نقض حقوق بشر، از جمله اسقف اعظم رومرو، در تقویم سازمان ملل ثبت شده است. او کسی بود که سالها برای احترام به حقوق بشر تلاش کرد و نهایتا در سال 1980 به ضرب گلوله در محراب کلیسا کشته شد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 24 مارس ، روز جهانی حق آگاهی از واقعیت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «24 مارس ، روز جهانی حق آگاهی از واقعیت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید