کد مطلب:  56019 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
1 اکتبر ، روز جهانی قهوه

1 اکتبر ، روز جهانی قهوه

روز جهانی قهوه مناسبتی است براتی نرویج قهوه به عنوان یک نوشیدنی که در آن رویدادهایی در سراسر جهان برگزار می گردد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

روز جهانی قهوه جهانی

تاریخ: 2021/10/01

تبلیغ قهوه به عنوان یک نوشیدنی بین‌المللی و دومین نوشیدن پرمصرف دنیا بعد از آب

 

روز جهانی قهوه در 1 اکتبر در واقع فرصتی است که برای تبلیغ و جشن قهوه به عنوان یک نوشیدنی بین‌المللی و دومین نوشیدن پرمصرف دنیا بعد از آب. اولین تاریخ رسمی 1 اکتبر به عنوان روز قهوه در سال 2015 بود، که طبق توافق سازمان بین‌المللی قهوه و در میلان راه اندازی شد. این روز همچنین برای تبلیغ تجارت عادلانه قهوه و افزایش آگاهی برای وضعیت تولیدکنندگان قهوه استفاده می‌شود. در این روز، بسیاری از مشاغل فنجان‌های قهوه رایگان یا تخفیف‌دار ارائه می‌دهند. برخی از مشاغل از طریق شبکه‌های اجتماعی کوپن و تخفیفات ویژه را با دنبال‌کنندگان و مشترکان وفادار خود به اشتراک می‌گذارند. برخی از شرکت‌های طراحی کننده کار تبریک و کارت پستال هم کارت تبریک روز قهوه و همچنین کارت الکترونیکی با این عناوین را به صورت رایگان می‌فروشند.

تاریخچه روز ملی قهوه در کشورهای مختلف دنیا

در جلسه 3 تا 7 مارس 2014، تصمیم سازمان بین‌المللی قهوه برای راه‌اندازی اولین روز رسمی بین‌المللی قهوه در میلان به عنوان بخشی از نمایشگاه 2015 تصویب شد. رویدادهای مختلفی به نام روز قهوه یا روز ملی قهوه برگزار شده است که بسیاری از آن‌ها در تاریخ 29 سپتامبر یا حوالی آن برگزار شده‌اند. منشأ دقیق روز قهوه مشخص نیست. یک رویداد برای اولین بار در سال 1983 توسط انجمن قهوه ژاپن (All Japan Coffee Association) در این کشور در قالب یک ایونت برگزار شد. در ایالات متحده «روز ملی قهوه»از اوایل سال 2005 به صورت عمومی معرفی شد.

نام «روز جهانی قهوه» اولین بار توسط موزه غذا و آشامیدنی استفاده شد، که در 3 اکتبر 2009 یک کنفرانس مطبوعاتی را برای بزرگداشت آن و اعلام اولین جشنواره قهوه نیواورلئان برگزار کرد. این روز در چین توسط سازمان بین‌المللی قهوه تبلیغ شد، اولین بار در سال 1997 جشن گرفته شد و در اوایل آوریل 2001 جشن سالانه برگزار شد. تایوان اولین بار روز ملی قهوه را در سال 2009 جشن گرفت. نپال هم برای اولین بار روز ملی قهوه را در 17 نوامبر 2005 جشن گرفت. اندونزی که اولین بار روز ملی قهوه را در 17 آگوست 2006 جشن گرفت، این روز را حالا در همان روز استقلال اندونزی جشن می‌گیرد.

: برای دریافت مشاوره درباره 1 اکتبر ، روز جهانی قهوه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «1 اکتبر ، روز جهانی قهوه» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید