کد مطلب: 53906 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
14 ژوئن ، روز جهانی حمام

14 ژوئن ، روز جهانی حمام

14 ژوئن روز جهانی حمام است. این روز به یاد ریاضیدان یونانی ارشمیدس نام‌گذاری شده که در وان حمام «اندازه‌گیری حجم اجسام» را کشف کرد. حمام کردن غیر از بهداشت فردی، برای کاهش استرس نیز توصیه می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

14 ژوئن روز جهانی حمام است. این روز به یاد دانشمند و ریاضیدان یونانی ارشمیدس نام‌گذاری شده که درچنین روزی در حمام «اندازه‌گیری حجم اجسام» را کشف کرد.

14 ژوئن ، روز جهانی حمام

افسانه این ماجرا از آن قرار است که در 14 ژوئن ریاضیدان ، دانشمند یونانی ارشمیدس ، روش کشف حجم جسم را در حالی که در حال حمام گرفتن بود،کشف کرد ، او با مستغرق ساختن جسم دانست که می توان با دقت اندازه گیری حجم را انجام داد.

ارشمیدس قادر به غلبه بر هیجان خود در برابر این کشف نبود و در حالی که خیابان های سیراکیوز یونان می دوید فریاد " اوریکا " ، " اوریکا " سر کشید.

این روز 14 ژوئن بود که به مناسبت کشف ارشمیدس آن را روز جهانی ارشمیدس نام گذاری کرده اند.

افسانه های یونانی می گویند این واقعه دقیقا یک هفته قبل از آغاز تابستان بود ... . تابستان در 21 ژوئن آغاز شد و یک هفته قبل از آن روز 14 ژوئن بود و این تاریخ به عنوان روز حمام تعیین شد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «14 ژوئن ، روز جهانی حمام»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?