کد مطلب: 35804 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مگر ما قیم دنیا هستیم که می‌خواهیم بینی همه را به خاک بمالیم.

مگر ما قیم دنیا هستیم که می‌خواهیم بینی همه را به خاک بمالیم.

به گزارش آسمونی:نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوریت یکی از مهم‌ترین ارکان...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوریت یکی از مهم‌ترین ارکان نظام است. جا دارد در برطرف کردن بسیاری از مشکلات داخلی و خارجی از آرای عمومی بهره ببریم.

غلامرضا حیدری در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت معیشتی مردم به ارزیابی روابط خارجی کشورمان و تاثیرات داخلی آن از ابتدای انقلاب تا امروز پرداخت و در بخشی از سخنانش ادامه داد: ما باید بپذیریم که منافع ملی کشورمان باید مورد اهتمام باشد. این منافع ملی را با تعامل مثبت در داخل و خارج کشور می‌توان به دست آورد.

وی با تاکید بر این‌که «ما باید با مردم با صداقت صحبت کنیم»، وضعیت ارزش پول ملی و قیمت‌ها را قابل نقد دانست و در عین حال با ابراز این عقیده که «مگر ما قیم جهان هستیم که می‌خواهیم بینی همه را به خاک بمالیم؟» گفت: باید واقع‌بین باشیم. خود را حق‌ مطلق ندانیم و آن‌چه که با فکر ما متفاوت است را باطل ندانیم.

وی هم‌چنین با انتقاد از ساختار اداری که اختیارات در یک قسمت و مسئولیت‌ها در جای دیگر باشد، گفت: این موضوع موجب کاهش بهره‌وری اداره کشور  و ضعف رییس جمهور و مجلس است.

این نماینده مجلس گفت: یکی از ارکان نظام جمهوریت آن است. این موضوع به گونه‌ای است که ارکان دیگر به آرای عمومی اتکا دارد جا دارد در حل بسیاری از مشکلات داخلی و خارجی از آرای عمومی بهره ببریم. در شأن کشور ما نیست که نتوانیم موضوع حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم زهرا رهنورد و ممنوع‌التصویری خاتمی و آزادی زندانیان سیاسی را حل کنیم.

حیدری تاکید کرد: به هوش باشید مافیای پشت پرده موسسات مالی، قاچاق، بدهکاران مالی، بازار سکه و ارز و ... کلیت نظام را به خفگی نیندازد.

منبع: ایسنا

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «مگر ما قیم دنیا هستیم که می‌خواهیم بینی همه را به خاک بمالیم.»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?