کد مطلب:  47397 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ارزان شدن دوباره مسکن در تهران

ارزان شدن دوباره مسکن در تهران

شهریورماه 1398 میانگین قیمت مسکن شهر تهران به 12 میلیون و 969 هزار تومان در هر متر مربع رسید که 1.7 درصد نسبت به ماه قبل کاهش نشان می دهد؛ مردادماه نیز قیمتها 3.1 درصد افت کرده بود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ارزان شدن دوباره مسکن در تهران - House in Tehran Gets cheap again
ارزان شدن دوباره مسکن در تهران - House in Tehran Gets cheap again
ارزان شدن دوباره مسکن در تهران - House in Tehran Gets cheap again

به گزارش آسمونی : شاخص قیمت مسکن شهر تهران برای دومین ماه پیاپی منفی شد. بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن، در شهریورماه 1398 متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران به 12 میلیون و 969 هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل 1.7 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 59.7 درصد افزایش یافت.

تعداد معاملات نیز افت محسوسی پیدا کرده است. در شهریورماه 1398 بالغ بر 2855 قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران به امضا رسیده که از کاهش 15 و 73 درصد به ترتیب نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل حکایت دارد.

ارزش ریالی این تعداد از معاملات 2940 میلیارد تومان بوده که نشان دهنده افت 20 و 61 درصدی به ترتیب نسبت به مردادماه امسال و شهریورماه سال گذشته است.وضعیت بازار مسکن در شش ماهه نخست امسال

گزارش تجمیعی وضعیت بازار مسکن شهر تهران طی شش ماهه نخست سال 1398 گویای آن است که در مدت مذکور متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی آپارتمانی در شهر تهران 12 میلیون و 886 هزار تومان بوده که نسبت به شش ماهه ابتدایی سال گذشته 90.5 درصد افزایش یافته است. در شش ماهه نخست امسال همچنین 33 هزار و 58 قرارداد خرید و فروش در تهران به امضا رسیده که از افت 57 درصدی نسبت به شش ماهه نخست سال 1397 حکایت دارد.

ارزش ریالی معاملات مسکن پایتخت در نیمه نخست امسال 32 هزار و470 میلیارد تومان بوده که کاهش 12.5 درصدی را نسبت به شش ماهه اول سال 1397 نشان می دهد.

تعداد واحد مسکونی در پروانه های ساختمانی صادره نیز طی نیمه اول سال جاری 27 هزار و 384 مورد بوده که نشان دهنده کاهش 21 درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل است.دومین افت پیاپی قیمت مسکن

افت 1.7 درصدی ماهیانه قیمت مسکن شهر تهران بر اساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن در حالی رقم خورده که مردادماه نیز قیمت ماهیانه 3.1 درصد کاهش یافته بود و چشم انداز قیمتها را نزولی کرد. کارنامه شهریورماه از بازار مسکن، دومین افت پیاپی قیمتها را پس از 20 ماه  که بازار در مسیر صعود قرار داشت نشان می دهد. گزارشهای میدانی از دفاتر املاک نشان می دهد تمایل به فروش افزایش یافته و در مقابل با توجه به پایین آمدن قیمتهای پیشنهادی و رسمی، اقبال برای خرید کاهش یافته است.

واسطه های ملکی می گویند متقاضیان موثر در انتظار کاهش قیمت بیشتر هستند و به همین دلیل معاملات خود را به تعویق انداخته اند. بعضی کارشناسان معتقدند اواخر سال جاری قیمتها به ثبات می رسد و معاملات اندکی بهبود پیدا می‌کند.

: برای دریافت مشاوره درباره ارزان شدن دوباره مسکن در تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ارزان شدن دوباره مسکن در تهران» در کادر زیر بنویسید :

4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید