کد مطلب: 42323 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لیست خرید خانه

لیست خرید خانه

داشتن لیست خرید خانه یک هنر است. لیست خرید منظم و هدفمند برای هر خانه ای نیاز است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

خرید کردن یکی از لذت بخش ترین کارها و بخش جداناپذیر زندگی ماست، اما اینکه بدانید چه چیزهایی واقعا نیاز دارید و باید بخرید، بخش مهم تری است. آسمونی در این بخش لیست خرید خانه که هر خانواده ای باید بداند را منتشر می کند.

عدم برنامه ریزی و مشخص نکردن اقلام ضروری که باید خریداری شوند باعث می شود تا کالا هایی که نیاز ندارید را بخرید و سبد خرید شما با اقلام غیرضروری پر شود. افراد با توجه به نیازشان، مواد غذایی خود را انتخاب می‌کنند. با این حال شما ممکن است تا به حال لیستی از مواد مورد نیازتان تهیه نکرده باشید اما داشتن لیست خرید مواد غذایی مناسب به شما کمک می‌کند تا کالاهای مورد نظرتان را خریداری کنید. لیست خرید ماهیانه منزل به چند قسمت تقسیم می شود. مواد خوراکی روزانه شامل موارد زیر می شود.

لبنیات

چک لیست خرید مواد غذایی

لبنیات شامل شیر،پنیر، ماست،کره، خامه و … می باشد به دلیل اینکه لبنیات باید تازه مصرف شود و به دلیل تارخ مصرف محدود این محصول خرید یکباره این محصول برای یکماه کار مناسبی نیست و بهتر است برای مصرف حداکثر یه هفته خریداری شود.

روغن

روغن یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی در سفره خانوار های ایرانی است. روغن انواع مختلفی دارد که شامل روغن پخت و پز ، روغن سرخ کردنی ، روغن سالاد و… می باشد. بهترین روغن برای  مصرف روغن زیتون، روغن کانولا، روغن هسته انگور ، روغن حیوانی و… می باشدکه به وفور یافت می شود. روغن اگربرای مصرف یک یا چند ماه خرید شود مشکلی ندارد . تاریخ مصرف روغن معمولا چند ماه می باشد و فاسد نمی شود.

برنج

برنج را به صورت ماهانه خرید کنید تا از لحاط اقتصادی هم به صرفه باشد. سعی کنید راه های تشخیص برنج خوب را بلد باشید تا برنج مناسبی خرید کنید.

حبوبات و غلات

چک لیست خرید مواد غذایی

این محصولات شامل طیف وسیعی از خوراکی ها می شود. ولی باید توجه داشت فصلی که در آن هستیم خرید را انجام دهید. خرید حبوبات وغلات برای چند ماه به دلیل خشک بودن و فساد پذیری کم مناسب است به شرطی که در جای مناسب نگهداری شود.

حبوبات وغلاتی که پر مصرف شامل این موارد می شود: نخود، لوبیا، عدس، لوبیا سفید، لوبیا چیتی، لپه، ماش، جو پرک ،گندم پوست کنده، سویا و…

انواع ماکارونی و رشته

اصولا خرید محصولاتی که بصورت خشک و در بسته بندی مناسب عرضه می شود بسیار راحت است. ماکارونی ، رشته و انواع لازانیا از این نوع محصولات می باشد که می توان بصورت ماهانه خرید کرد و برای مدتی نگهداری کرد.

چای، قند و شکر

بهتر است این محصول را به صورت عمده وبرای مصرف یک یا چند ماه خرید کنید تا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد. معمولا  با خرید عمده این محصولات می توان تخفیف مناسبی دریافت کرد.

انواع کنسرو

بیشتر مواد غذایی را میتوان به صورت کنسرو خریداری کرد خرید برای مصرف چند ماه این محصولات مشکلی ندارد، اما بهتر است بدانیم که یک کنسرو سالم چه ویژگی دارد تا دچار مشکل نشویم.

این محصول طیف وسیعی را شامل می شود که پر مصرف ترین آن ها: کنسرو نخود سبز،ذرت شیرین، لویا، رب گوجه ، انواع کنسرو ماهی و...

انواع سس و رب

شامل انواع سس سالاد ، سس گوجه و کچاپ، رب گوجه کنسروی و شیشه ای  و … می شود که جز اصلی یک لیست خرید سوپرمارکتی می باشد.

پروتئین ها

چک لیست خرید مواد غذایی

مواد پروتئینی را می توان بصورت تازه خرید و مصرف کرد. البته در صورت خرید برای یک ماه آن را بصورت فریزری در یخچال نگهداری کرد. قارچ نیز شامل این دسته می شود که مصرف آن بصورت تازه توصیه می شود. البته می توان آن را بصورت اسلایس شده در فریزر نگهداری کرد.

  • گوشت قرمز: مثل پوشت گوساله و گوسفند و...
  • گوشت سفید مثل مرغ ، ماهی، بلدرچین و…
  • سبزی: سبزی های خوراکی دارای انواع محتلفی است که شامل: سبزی خورشتی ، سبزی آش، سبزی کوکو، سبزی دلمه و … که بصورت تازه و یا منجمد مصرف میشود.

محصولات شوینده و بهداشتی

  • پودرها و مایع های لباسشویی و ظرفشویی
  • شامپو و صابون و محصولات شوینده ی بدن
  • محصولات شوینده ی دهان و دندان
  • محصولات پنبه ای مثل دستمال کاغذی و پد بهداشتی و دستمال مرطوب و …
  • محصولات پلاستیکی مثل کیسه ی زباله و کیسه ی فریزر و انواع وسایل یکبار مصرف

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «لیست خرید خانه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 8 = ?