مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  5062 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سریال طنز شبکه خانگی شاهگوش

سریال طنز شبکه خانگی شاهگوش

داوود میرباقری که بتازگی سریال طنز «شاهگوش» را برای شبکه خانگی کلید زد، درباره‌ این‌ که چرا پس از ساختن...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

داوود میرباقری که بتازگی سریال طنز «شاهگوش» را برای شبکه خانگی کلید زد، درباره‌ این‌ که چرا پس از ساختن سریال «مختارنامه» به سراغ کار طنز رفته است، گفت: بعد از یک دوره‌ طولانی، احساس نیاز می‌کنم که کمی فضایم عوض شود؛ ما هر از گاهی به تنوع فضا نیاز داریم تا بتوانیم کار بعدیمان را بهتر بسازیم. او گفت : در حوزه فناوری و تجربه های دراماتیک تاریخی، «مختارنامه» را تجربه کردم و قبل از شروع «سلمان فارسی» احساس کردم ظرافت هایی در کار وجود دارد که حتما باید یک مدتی فضای دیگری را تجربه کنم تا آن کار پخته تر و کامل تر دربیاید.

او افزود: من در تئاتر با «دندون طلا»، «عشق آباد»، «زن کشی» و «معرکه در معرکه» کار را شروع کردم و در سینما هم «آدم برفی» را کار کردم، حال بعد از یک دوره زمانی طولانی حس می کنم خودم به تنوع فضا نیاز دارم.

این کارگردان درباره شبکه نمایش خانگی و فعالیت در این عرصه تأکید کرد: ما نباید شبکه نمایش خانگی را دست کم بگیریم، فرض کنیم که یک شبکه خصوصی در ایران فعال است، اگر این گونه به آن نگاه کنیم هم مسئولیت این شبکه بالاتر می رود و تعریفش قدرتمندتر می شود و هم وظیفه و مسئولیت ما در قبال چنین شبکه ای حساس تر می شود.

داوود میرباقری کارگردان برجسته ی سینما از بازیگران زیادی برای حضور در فیلمش استفاده کرده است بازیگرانی که بعضیهایشان در فیلم قبلی وی فیلم هیجان برانگیز و پر مخاطب مختارنامه حضور داشتند بازیگرانی که در فیلم تاریخی مختارنامه بعضی ها از نقشهای منفی و یا مثبتی که حالا در یک فیلم طنز ایفای نقش میکنند. شاهگوش اولین اثر میرباقری بعد از سریال مختارنامه است و شاید هم چندان عجیب نباشد که روابط دوستانه و عاطفی که در مختارنامه بین کارگردان و عوامل ایجاد شد، این بار باعث شود سریال طنز شاهگوش چهره های مختارنامه ای زیاد داشته باشد.

سریال «شاهگوش» به کارگردانی و نویسندگی سید داوود میرباقری و بازی اکبر عبدی، محسن تنابنده، مرجانه گلچین، طناز طباطبایی، فرهاد اصلانی، احمد مهرانفر، شهرام حقیقت دوست، سیروس گرجستانی و... برای پخش از شبکه نمایش خانگی ساخته می شود.

سیدمحمدداوود میرباقری ساخت سریال "شاه گوش" را در لوکیشن کلانتری ادامه می‌دهد که حدود نیمی از ماجراهای این مجموعه طنز در همین لوکیشین می‌گذرد.

حدود نیمی از ماجراهای 26 قسمت سریال "شاهگوش" در کلانتری می‌گذرد که این لوکیشن در یک هنرستان در شهرک قائم تهران قرار دارد. میرباقری درباره این لوکیشین و بازیگران این بخش اینگونه توضیح داده است: کلانتری لوکیشن اصلی ما است که رئیس آن فرهاد اصلانی، معاونش حمیدرضا آذرنگ و مهرانفر و حقیقت دوست سربازانی هستند که خدمتشان طولانی تر از یکی دو سال شده است. این چهار تن پرسنل اصلی کلانتری هستند که با همه حوادث ریز و درشت مجموعه و شخصیت‎ها ارتباط دارند. فرهاد اصلانی، حمیدرضا آذرنگ، احمد مهران فر و شهرام حقیقت دوست از بازیگران ثابت این لوکیشن هستند.   به گفته میر باقری سعی دارد اثری مردم‌پسند و متفاوت برای این مدیوم بسازد. ساخت رسمی این سریال، سوم مرداد با حضور سید محمد خاتمی، رییس جمهور اسبق کشور و جمعی از چهره‌های نام‌آشنا کلید خورد.

اولین قسمت از "شاهگوش"، 17 مهر روانه بازار شد.عظیم جوانروح، مدیر فیلمبرداری و عبدالله اسکندری طراح گریم این سریال هستند. سید محمد امامی و مهران برومند، تهیه کنندگی این سریال را برعهده دارند.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره سریال طنز شبکه خانگی شاهگوش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سریال طنز شبکه خانگی شاهگوش» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید