کد مطلب: 20702 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اینجا استقلال است نه یک تیم محلی/ پاسخ رویانیان به من بر خورد

اینجا استقلال است نه یک تیم محلی/ پاسخ رویانیان به من بر خورد

به گزارش آسمونی، علیرضا اکبرپور از بازیکنان شاخص استقلال در دهه هفتاد بود که خاطره بازی‌های او در ذهن...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

esteghlal

به گزارش آسمونی، علیرضا اکبرپور از بازیکنان شاخص استقلال در دهه هفتاد بود که خاطره بازی‌های او در ذهن هواداران استقلال ماندگار شده است. اکبرپور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت این فصل آبی پوشان و به خصوص بازی روز گذشته این تیم توضیحاتی ارائه داد.

 

* کم کم دارم از این فصل ناامید می‌شوم
بازی خیلی بدی را از استقلال مقابل استقلال خوزستان شاهد بودم. این بازی اصلا به دل من نچسبید. تیم اصلا زور گل زدن و بردن نداشت. شاداب بازی نکرد و طراوت نداشت. من خودم فردی بودم که از ابتدای فصل همیشه از این تیم حمایت کردم و البته تا آخرش هم حمایت خواهم کرد. اما راستش را بخواهید این بازی استقلال تا حدودی مرا ناامید کرد. 

نمی‌دانم آیا جباروف و آندرانیک تیموریان می‌توانند مشکل استقلال در میانه میدان را حل کنند یا خیر. عمده مشکل استقلال آن وسط است که هیچکس را ندارند گره بازی را باز کند. حالا دلگرمی به این است که این دو بازیکن باتجربه بیایند و مشکل تیم را در وسط میدان حل کنند.

* بازیکن گره گشا در  استقلال نداریم
تا اینجای کار هیچ بازیکن گره گشایی در تیم استقلال ندیده‌ام. اینجا استقلال است نه تیم محلی. در تیمی مثل استقلال باید لااقل چهار، پنج بازیکن بزرگ داخلی زمین باشند در مواقعی که کار تیم گره می خورد و تاکتیک جواب نمی دهد، با خلاقیت فردی بتوانند کار تیم را در بیاورند. متاسفانه چنین بازیکنانی که در استقلال نداریم هیچ، خیلی از بازیکنان این تیم هم نمی‌دانند کجا بازی می‌کنند. نمی‌دانند پیراهن چه تیمی را بر تن کرده‌اند. نمی‌دانند قبل از آنها این پیراهن بر تن چه بازیکنانی بوده است. قدر و منزلت تیمی که در آن هستند را نمی‌دانند. 

* همه خطوط مشکل دارد
این روزها استقلال در همه خطوطش مشکل دارد. در هر سه خط و حتی در درون دروازه اما بیشترین مشکل این تیم در خط میانی‌اش است و جایی که هافبک های این تیم حضور دارند. خلاء هافبک طراح و خلاق در استقلال به وضوح به چشم می‌خورد. 

* شاید مربی بدنساز استقلال کار بلد نباشد
یکی از عمده مشکلات آبی پوشان بدنسازی این تیم است. با این که مربی بدنساز خارجی در این تیم کار می‌کند اما مشکل بدنی تیم در بازی ها مشهود است. از اولین بازی این تیم مشکل بدنی داشت و این مشکل بدنی تا الان هم دیده می‌شود. باید قدرت بدنی تیم بالا باشد تا توان اجرای خواسته‌های تاکتیکی مربی را داشته باشد. وقتی تیمی نمی‌تواند بدود، چطور می‌تواند اجرای تاکتیک کند؟ نمی‌دانم ولی شاید این مربی انگلستانی کار بلد نباشد. بهرحال استقلال دچار مشکل بدنی است و باید ریشه یابی شود که این مشکل بدنی از کجا نشات گرفته است.

* باید جواب کری پرسپولیسی ها را هم بدهیم
در این گیر و دار ما باید پاسخ مردم را هم بدهیم. باور کنید الان بیشتر از زمانی که بازیکن استقلال بودم به مردم در کوچه و خیابان پاسخگو هستم. آن زمان لااقل خودمان بازی می‌کردیم و در زمین زورمان می‌رسید کار خودمان را پیش ببریم. اما الان چه؟ ما هم مثل مردم حرص می خوریم تازه باید پاسخ آنها را هم بدهیم. پاسخ دادن به استقلالی‌ها یک طرف، باید پاسخ پرسپولیسی‌ها را هم بدهیم! کری‌هایی که می‌خوانند و... مثلا چندشب پیش در یک مراسم بودم که هم علی آقای پروین بودند و هم آقای رویانیان. مجری برنامه در جمع به من گفت آقای اکبرپور استقلال می‌بازد شما ناراحت می‌شوید؟ آقای رویانیان بلند گفت: ما خوشحال می‌شویم! خیلی به من برخورد و خواستم پاسخ آقای رویانیان را بدهم اما رعایت ادب و بزرگتر کوچکتری را کردم و نتوانستم جواب ایشان را بدهم.

* اگر پرسپولیس دو بار قهرمان آسیا می شد چه بلایی سر ما می‌آوردند؟
پرسپولیسی‌ها جوری برای ما کری می‌خوانند که انگار آنها دو بار قهرمان آسیا شدند و ما هیچی نشدیم. انگار قهرمانی‌های آنها بیشتر از ما است و دربی‌های بیشتری را آنها برده‌اند. واقعا این سئوال برای من پیش آمده که اگر آنها دو سال قهرمان آسیا شده بودند چه بلایی سر ما می‌آوردند؟!

* انگار آنها استقلال هستند و ما پرسپولیس
حالا خوب است 9 سال است استقلال همیشه بالاتر از پرسپولیس بوده و حال و روز تیم آنها خوب نبوده. یک سال وضعیت برعکس شده اینطوری برای ما کری می‌خوانند. اگر به آمارها نگاه کنیم می‌بینیم استقلال هم در دربی‌ها بیشتر برنده شده است، هم قهرمانی بیشتر از پرسپولیس آورده است و در آمارهای لیگ برتر هم در همه آیتم ها نسبت به آنها برتری دارد. (با خنده می گوید) دوستان پرسپولسی طوری برای ما کری می‌خوانند که انگار تیم آنها استقلال است و تیم ما پرسپولیس.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «اینجا استقلال است نه یک تیم محلی/ پاسخ رویانیان به من بر خورد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 7 = ?