مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  9526 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تخم مرغ های رنگی سفره هفت سین نشانه چیست ؟

تخم مرغ های رنگی سفره هفت سین نشانه چیست ؟

همه ایرانیان از دیر باز هنگام تحویل سال و شروع سال نو بر سر سفره هفت‌سین عید نوروزشان تخم‌مرغ‌های رنگی زیبایی قرار می‌دهند. این تخم‌مرغ‌های رنگی نشانه و ...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

همه ایرانیان از دیر باز هنگام تحویل سال و شروع سال نو بر سر سفره هفت‌سین عید نوروزشان تخم‌مرغ‌های رنگی زیبایی قرار می‌دهند. این تخم‌مرغ‌های رنگی نشانه و نماد باروری، رشد و زایش خوبی‌ها و سمبل شکوفایی و نمو در سال جدید است. در این بخش پورتال آسمونی نگاهی داریم به فلسفه استفاده از تخم‌مرغ در سفره هفت‌سین.

eggs Colored haft seen
تخم‌مرغ رنگی هفت‌سین

فلسفه‌ تخم مرغ رنگی

تخم‌مرغ رنگی معمولاً یک تخم‌مرغ طبیعی و گاه مصنوعی است که ایرانیان آن را با روش‌های گوناگون تزئین و در جشن‌ پوست انار، زردچوبه و … و یا رنگ‌های شیمیایی استفاده می‌شود.

انواع سفید و رنگین آن باید زینت‌بخش خوان نوروزی باشد. چون تخم و تخمه نمادی از نطفه و نژاد است و در روز جشن تولد دوباره زمین، تخم‌مرغ تمثیلی از نطفه باروری است که بزودی باید جان بگیرد تا زایش کیهانی انجام پذیرد. پوست تخم مرغ خود نمادی از آسمان و طاق کیهان است. میترا نیز بنا بر اسطوره از تخم کیهانی به وجود آمد.

در بعضی روستاها رسم بر این است که یکی از تخم مرغ‌ها را بر روی آیینه می‌گذارند و اعتقاد دارند که در هنگام تحویل سال وقتی که گاو آسمانی کره زمین را از شاخی به شاخ دیگر خود می‌افکند ، تخم‌مرغ بر روی آیینه خواهد جنبید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تخم مرغ های رنگی سفره هفت سین نشانه چیست ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تخم مرغ های رنگی سفره هفت سین نشانه چیست ؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید