کد مطلب: 56565 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توصیه آلمان به بایدن برای بازگشت آمریکا به برجام

توصیه آلمان به بایدن برای بازگشت آمریکا به برجام

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که در صورت پیروزی به این توافق بین المللی بازخواهد گشت.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه در مصاحبه ای، با اشاره به تغییر رئیس ‌جمهوری در آمریکا، بر لزوم بازگشت این کشور به همکاری با اروپا بر سر توافق هسته‌ای ایران (برجام) تاکید کرد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایرنا، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان از دولت جدید ایالات متحده خواست در اجرای توافقنامه هسته ای با ایران به جامعه جهانی بازگردد.

وی روز (دوشنبه) در گفتگو با شبکه رادیویی آلمان (Deutschlandfunk) در خصوص لزوم همکاری دولت «جو بایدن» با جامعه بین الملل گفت: «ما باید دوباره به همکاری با هم برگردیم. در ایالات متحده قطعاً بحث در مورد پیوستن مجدد به توافق نامه یا احتمالاً توافق نامه گسترده ای وجود خواهد داشت.»

وزیر امور خارجه آلمان افزود: اگر ایالات متحده و اروپا استراتژی های کاملاً متفاوتی را دنبال کنند، نه در توافق هسته ای و نه در خصوص نقش منطقه ای ایران چیزی حاصل نخواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا برجام را به طور یکجانبه در سال ۲۰۱۸ فسخ کرد و کوشید با تحریم های شدید ایران را به یک توافق گسترده تر که شامل برنامه های موشکی این کشور نیز می شود وادارد که در این کار ناکام بود.

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که در صورت پیروزی به این توافق بین المللی بازخواهد گشت.

«هایکو ماس» نخستین سیاستمدار آلمانی بود که با استقبال از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا در پیامی توییتری نوشت:

«خوب است که بالاخره ارقام روشنی وجود دارد. ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت بعدی ایالات متحده هستیم. ما می خواهیم در همکاری های خود برای آغاز مناسبات جدید دو سوی آتلانتیک و یک معامله جدید سرمایه گذاری کنیم.»

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

02144704941

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «توصیه آلمان به بایدن برای بازگشت آمریکا به برجام»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?