کد مطلب:  24316  درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 30 تیر 96

خطبه های نماز جمعه تهران 30 تیر 96

به گزارش آسمونی:آخرین نماز جمعه تیر ماه در تهران به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی اقام شد. آیت الله احمد...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

خطبه های نماز جمعه تهران 30 تیر 96
خطبه های نماز جمعه تهران 30 تیر 96
به گزارش آسمونی:آخرین نماز جمعه تیر ماه در تهران به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی اقام شد.

آیت الله احمد خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه تهران اظهارداشت: دهه کرامت را پیش رو داریم. ابتکاری ستودنی است. فصل ارزشمندی است که جایگاه امامت تبیین شود.

وی با اشاره به هفته حج گفت: مسئله حج از واجباتی است مثل نماز و روزه. قصه اعزام حجاج هم تصمیم وزارت خانه و یک نهاد نیست. تصمیم نظام اسلامی که حجاج امسال به حج مشرف شوند. کشور میزبان باید شایسته‌ترین پذیرایی‌ها را از ضیوف الرحمان داشته باشد و باید به گونه ای عمل کنند که دیگر شاهد فجایع سختی که اتفاق افتاد در مسجد الحرام نباشیم.

وی خطاب به حجاج ایرانی گفت: حرف دومم نیز در مورد حجاج ایرانی است. آنها نماینده یک ملت انقلابی هستند، آنجا به گونه‌ای عمل کنند که مایه فخر ایران اسلامی و انقلابی باشند.

حطیب نمازجمعه تهران با اشاره به روز 5 مرداد سالگرد اقامه اولین نماز جمعه در تهران به امامت عالم مجاهد آیت الله طالقانی گفت: ایشان عالمی خستگی ناپذیر مانند کوه مقاوم بود و بعد از انقلاب نیز همراه امام راهش را ادامه داد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه نماز جمعه، نماز جمعه شخص نیست، گفت: نماز جمعه تابلوی نظام اسلامی است، امیدواریم در سراسر کشور آن بهای شایسته‌ای که باید به این نماز عبادی سیاسی داده شود، داده شود.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به روز 5 مرداد سالگرد عملیات مرصاد گفت: در این عملیات منافقان جنایتکار به عنوان سربازان صدام وارد صحنه شدند و به خیال کودکانه‌شان می‌خواستند بیایند کرمانشاه و از آنجا همدان و تهران را بگیرند، اما شتر در خواب بیند پنبه دانه. رزمندگان قهرمان ما آنان را به روز سیاه نشاندند.

وی با اشاره به همایش منافقین در فرانسه گفت: نفس اجازه دادن به اینکه این جنایتکاران در آنجا همایش بگیرند، این حمایت علنی از تروریسم است. متاسفانه فرانسه با استفاده از این مهره‌های سوخته و نیز موضع گیری های دیگرش نشان داد که در عرصه سیاسی عقب مانده است، استفاده از عناصر خائن و آدم کشی که مانند داعش عمل کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: داعش امروز همان منافقین سال 60 بودند که 17 هزار بیگناه را ترور کردند. این همایش یعنی عملا مُهر امضا بر این ترورها گذاشتند.

وی افزود: برخورد با اینها و کندن کلک منافقین از کشور از فرمان ارزشمند امام (ره) بود و آنهایی که فرمان امام (ره) را عمل کردند، باید به آنان مدال داد، نه اینکه بیایند در سایت‌هایشان جای جلاد و شهید را عوض کنند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: امروز اگر سپاه پاسداران موشک به دیرالزور و داعش زد همه می گویند بارک الله. آنهایی که در سایت شان جای جلاد و شهید را عوض کرده اند، توبه کنند.

وی با بیان اینکه 31 تیر یادآور قیام 31 تیر سال 1331 است، گفت: قبل از 30 تیر شاه قوام السلطنه را سر کار آورد تا وحشیانه بر انقلابیون بتازد. مرحوم آیت الله کاشانی قسم خورد که اگر تا 31 تیر قوام کنار نرفت، کفن پوش به صحنه می‌آید. آمدند سراغ مرحوم کاشانی که 6 وزیر به تو می‌دهیم و ساکت باش، اما آیت الله کاشانی این موضوع را رد کرد. به هر حال قیام پیروز شد و مصدق سر کار آمد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: از زمان سر کار آمدن مصدق تا کودتای ننگین 32، 13 ماه کشید، ولی حقیقت این است که مصدق قدرنشناسی کرد، نه قدر اسلام را دانست و نه قدر روحانیت را. با مرحوم آیت الله کاشانی درافتاد و این سبب شد زمینه سقوطش فراهم شود.

وی گفت: آیت الله کاشانی چند روز قبل از کودتا پیام داد که بوی کودتا به مشام می رسد. مصدق گفت من مستحضر به پشتیبانی ملت هستم، اما کودتا رخ داد.

وی با اشاره به انتخاب کابینه گفت: در عرصه سیاسی داخلی همه در انتظار این هستند که ببینند کابینه چه شکلی پیدا خواهد کرد. قانون همه چیز را روشن کرده است. رئیس جمهور وزرا را معرفی می‌کند و مجلس هم انتخاب می کند. این مسیر قانونی کار است.

آیت الله خاتمی در توصیه ای به رئیس جمهور و مجلس افزود: ما کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند نه حاشیه سازی. مردم از شعار خسته شده اند، مردم مشکل دارند، مشکلات مردم را حل کنید، قرآن وروایات به شما می گوید دو معیار را در نظر بگیرید. یک: تعهد، دو: لیاقت و توانمندی. مردم یک کابینه متعهد، متخصص و کارا می خواهند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به کویت گفت: بازی که اخیرا این کشور با نظام جمهوری اسلامی ایران شروع کرده است، یک کلمه می‌گویم که مانند آفتاب روشن است، لابی آمریکایی صهیونیستی تمام تلاشش این است که روابط ایران را با همسایگان تیره کند. این حرف پنهان و خبر سیاسی تازه آشکار شده نیست.

وی افزود: در این صحنه ما به وضوح لابی آمریکا و صهیونیست‌ها را می‌بینیم، ولی به همسایگانمان دو کلمه می‌گوییم، شما چه بخواهید، چه نخواهید، ایران اسلامی قدرتمندترین کشور منطقه است. نفع خودتان در این است که روابط دوستانه با جمهوری اسلامی داشته باشید؛ چرا که به آن نیاز دارید.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: ایران نشان داده است همسایگانی که روابط دوستانه با ایران داشته باشند، بهترین برخورد را با آنها خواهد داشت و بدانید دوستی با ایران برای شما مفید است، اما دوستی با آمریکا آخر و عاقبت ندارد. تا وقتی از شما استفاده می‌کنند که سودش را می‌برند، وقتی مدت مصرفتان تمام شد، مانند صدام با شما رفتار می‌کنند.

منبع: همشهری آنلاین

: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 30 تیر 96 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 30 تیر 96» در کادر زیر بنویسید :

9 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید