کد مطلب:  45823 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فیروز آبادی از عدم تامین بودجه حمایت از پیام‌رسان‌ها خبر داد

فیروز آبادی از عدم تامین بودجه حمایت از پیام‌رسان‌ها خبر داد

رییس مرکز ملی فضای مجازی درباره حمایت از پیام‌رسان‌های بومی گفت: بودجه مورد نظر هنوز تامین نشده و به همین دلیل حمایت مرحله دوم صورت نگرفته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

فیروز آبادی از عدم تامین بودجه حمایت از پیام‌رسان‌ها خبر داد - Firoozabadi announced a lack of funding for the support of messengers

به گزارش آسمونی : ابوالحسن فیروزآبادی امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ درباره فاز دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی بیان کرد: قرار بود بودجه‌ ای برای این کار اختصاص پیدا کند و دیتاسنتری هم برای این مورد توسط وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است، اما متاسفانه بودجه مورد نظر این حمایت‌ها تامین نشده و حمایت مرحله دوم صورت نگرفته است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این‌که در شورای عالی فضای مجازی تعریف شبکه ملی اطلاعات تعیین شده، گفت: اما دیدیم این کفایت نمی‌کند و به همین دلیل سندی را به عنوان تببین الزامات شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تهیه کردیم تا پروژه توسط وزارت ارتباطات ادامه پیدا کند.

فیروزآبادی با بیان این‌که به دلیل طولانی بودن این فرآیند، نمی‌شد شبکه ملی اطلاعات متوقف شود، اظهار کرد: در دوره دوم شورای عالی فضای مجازی با دبیری من، جدول و نقشه راهی تهیه کردیم که در زمان دکتر واعظی انجام شد و به پایان رسید و مراسمی هم برای آن برگزار شد. برای دوره بعد آن هم جدولی به صورت نقشه راه تهیه کردیم و اکنون ما منتظر این هستیم که طرح و معماری نهایی شبکه ملی اطلاعات تهیه شود.

رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به تهیه معماری شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات گفت: در حال حاضر ما فاقد طرح و معماری نهایی مبتنی بر تببین الزامات هستیم. وزارت ارتباطات در حال تهیه این طرح و معماری است و امیدواریم سرعت بیش‌تری پیدا کند.

وی درباره‌ی روند پیشرفت شبکه ملی اطلاعات هم گفت: هر چند همین الان می‌شود شاخص‌هایی را ارایه کرد، از جمله اینکه میزان ترافیک داخلی، میزان اقتصاد فضای مجازی و میزان تعلق به پلت‌فرم خارجی، اما ما منتظر هستیم که طرح و معماری نهایی داشته باشیم. زیرا طرح معماری کنونی مربوط به پیش از تبیین الزامات است، اما اگر معماری مشخص شود، می‌توان عدد دقیق‌تری داد که چند درصد شبکه ملی اجرا شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره فیروز آبادی از عدم تامین بودجه حمایت از پیام‌رسان‌ها خبر داد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فیروز آبادی از عدم تامین بودجه حمایت از پیام‌رسان‌ها خبر داد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید