کد مطلب:  20716 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اولین ایستگاه آتش نشانی در ایران

اولین ایستگاه آتش نشانی در ایران

شاید برای شما هم سوال باشد که اولین ایستگاه آتش نشانی در ایران در کدام شهر تاسیس شده است، اگر می خواهید پاسخ...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

firefighters
firefighters

شاید برای شما هم سوال باشد که اولین ایستگاه آتش نشانی در ایران در کدام شهر تاسیس شده است، اگر می خواهید پاسخ این سوالتان را بیابید این بخش آسمونی را حتما مطالعه فرمایید چرا که علاوه بر ارائه مطالبی در همین مورد، اولین عکس از ایستگاه آتش نشانی را برای شما خوبان منتشر می کنیم.

نخستین شهر کشور که به تجهیزات و سازمان آتش‌نشانی مجهز شد، شهر تبریز بود. در سال 1221 خورشیدی، روسها در این شهر نخستین سازمان آتش‌نشانی ایران را تأسیس نمودند که برج آتش‌نشانی تبریز از یادگارهای آن دوران است.

دومین و سومین واحدهای آتش‌نشانی رسمی در جنوب کشور و در شهرهای مسجد سلیمان و آبادان برای حفظ تأسیسات ایجاد شده در پالایشگاه آن شهرها تأسیس شد. سپس با توجه به ایجاد زیر ساختهای اقتصادی در اقصی نقاط کشور، ایجاد واحدهای اطفایی در مناطق مختلف کشورآغاز گردید که می‌توان به احداث واحدهای آتش‌نشانی (اطفائیه) در بلدیه آنروز نام برد که در قطبهای اقتصادی و صنعتی کشور ایجاد شده و بطور مثال احداث پایگاه‌هایی در تهران 1303، قزوین 1303، اهواز 1304، بندر انزلی 1305، شهر رشت 1305، مشهد مقدس 1312، شهر زنجان 1327، شهر اصفهان 1328 و شهر شیراز 1329 نام برد.

firefighter-history
firefighter-history

عکس اولین ایستگاه آتش نشانی ایران

اولین ایستگاه آتش نشانی در تهران

در تهران نیز اولین‌بار، یک ژنرال روس در محل سه‌راه امین‌حضور، اقدام به تأسیس اولین ایستگاه آتش‌نشانی نمود و بعدها با گسترش همین واحد و انتقال آن به چهارراه حسن‌آباد، واحد اطفائیه بلدیه تأسیس گردید.

به تدریج با افزایش نیازهای شهر تهران این واحد به دو ایستگاه تهران و شمیرانات توسعه پیدا کرد. در سال 1326 این ایستگاه‌ها به پنج ایستگاه افزایش یافت و امروزه تعداد ایستگاه‌های حریق تهران در حال رسیدن به 125 مورد است.

سازمان آتش‌نشانی نام سازمانی دولتی و یا خصوصی است که وظیفه مقابله با آتش و برخی دیگر از سوانح و حوادث را بر عهده دارد.

firefighting-engine
firefighting-engine

: برای دریافت مشاوره درباره اولین ایستگاه آتش نشانی در ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اولین ایستگاه آتش نشانی در ایران» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید