مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44158 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فیورنتینا ، زنبق قرمز و لباس بنفش

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فیورنتینا ، زنبق قرمز و لباس بنفش

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ فیورنتینا / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی فیورنتینا ؛ زنبق قرمز و لباس...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ فیورنتینا / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

فیورنتینا ؛ زنبق قرمز و لباس بنفش

فیورنتینا - Fiorentina یکی از علامتهایی که در نقاط مختلفی ار قاره اروپا در نمادها مورد استفاده قرار می گیرد ، علامت گل زنبق است که به رنگهای مختلف می توان آن را در پرچمهای گوناگون مشاهده کرد. در نمادهای پادشاهی فرانسه، بوسنی و صربستان چندین گل زنبق زرد رنگ مشاهده می شود و در ناد شهر فلورانس ایتالیا ، یک زنبق بزرگ و قرمز رنگ را می توان دید. آسمونی ، شهر فلورانس در سال 59 قبل از میلاد توسط ژولیوس سزار ساخته شد و هزارسال گذشت تا به یک جمهوری مستقل تبدیل شد. از همان زمان یعنی سال 115 میلادی ، از یک پرچم سفید با گل زنبق قرمز به عنوان پرچم جمهوری فلورانس استفاده شد و این علامت ، هرگز از نمادهای فلورانسی حذف نشد.

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فیورنتینا ، زنبق قرمز و لباس بنفش
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فیورنتینا ، زنبق قرمز و لباس بنفش

بعدها و زمانی که باشگاه آ. س. فیورنتینا در روز 29 آگوست 1926 تاسیس شد ، همین نماد را در یک لوزی قرارداد و از آن ، روی لباس خود استفاده کرد. حروف A و C مخفف عبارت Associazione Calcio  بود و همین حالا هم می توان این دو حرف را به همراه حرف F که ابتدای نام فیورنتینا است ، در لوگوی تیم دید. فیورنتینا ابتدا از پیراهن هایی استفاده می کرد که نیمی از آن قرمز و نیمی دیگرسفید بود تا رنگهای نماد شهر ، در لباس تیم هم به چشم بخورد. آسمونی ، اما در سال 1928 و زمانی که طبق یک سنت ، بازیکنان لباس های خود را در رودخانه ای شستند ، رنگ لباس ها از قرمز به بنفش تغییر کرد و همین تغییر رنگ ، باعث شد که مشهورترین لباس بنفش در فوتبال دنیا شکل بگیرد و تا امروز هم لباس اصلی فیورنتینا باقی بماند تا این تیم با لقب Viola ( بنفش ) شناخته شود. لقب I Gigliati هم دیگر لقب این تیم بود که معنای آن « زنبق ها » بود. بعدها تغییراتی اندک در نماد باشگاه به وجود آمد. مثلا در دهه 80 گل زنبق در دایره ای قرار گرفت که محیط دایره بنفش بود ، داخل آن سفید و گل زنبق قرمز هم به شکلی طراحی شده بود که حرف F را در آن می شد مشاهده کرد.

fiorentina-logo-during-time
fiorentina-logo-during-time

در طول این سالها فیورنتینا سه رنگ بنفش ، سفید و قرمز را در لباس و نماد خود حفظ کرد و عموما با لباس اول بنفش ، لباس دوم سفید و لباس سوم قرمز در مسابقات شرکت کرد. به جز یک استثنا در فصل 18-2017 که این تیم در طول یک فصل از پنج لباس استفاده کرد. البته هیچ کدام از این رنگها بدون دلیل مورد استفاده قرار نگرفت. لباس سراسر بنفش ، لباس اصلی بود و چهار رنگ دیگر ، نماد چهار بخش تاریخی شهر بودند. لباس سراسر آبی ( نماد منطقه سانتا کروچه ) ، لباس سراسر سفید ( نماد سانتا اسپیریتو )، لباس سبز ( نماد سن جووانی ) و رنگ قرمز ( نماد سانتا ماریا نوولا ). لوگوی امروزی تیم هم تفاوت چندانی با گذشته ها ندارد. با یک لوزی که بخش بالای آن سفید است و زنبق قرمز در آن قسمت قرار گرفته است. قسمت پایین آن نیز بنفش است و سه حرف A، C و F در آن جای داده شده اند. نمادهایی که به بهترین شکل یادآور شهر فلورانس و باشگاه 92 ساله فیورنتینا هستند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فیورنتینا ، زنبق قرمز و لباس بنفش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فیورنتینا ، زنبق قرمز و لباس بنفش» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید