کد مطلب: 7304 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
8 شهریور ، روز مبارزه با تروریسم (1360 ه ش)

8 شهریور ، روز مبارزه با تروریسم (1360 ه ش)

امروز هشتم شهریور، روز بزرگداشت شهادت دو اسوه دولتمردي و دو مومن به انقلاب و اسلام و امام(ره) است كه تا پاي جان در تحكيم آرمان‌هاي الهي ايستادند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

فاجعه انفجار دفتر نخست وزیری 2 ماه پس از فاجعه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و ترور ناموفق مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال 1360 صورت گرفت. از این پس ترورهای سریالی منافقین که از شهدای محراب تا مردم کوچه و بازار را در برمی‌گرفت، شروع شد.

این اقدام تروریستی که به دست عوامل ضد انقلاب وابسته به گروههای جاسوسی و اطلاعاتی غرب و با هدف مقابله با اراده انقلابی ملت ایران و فروپاشی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران انجام شد ، در میان سایر عملیات های تروریستی به دلیل شهادت نفرات اول و دوم دستگاه اجرایی یک کشور کاملا بی سابقه به شمار می آید.

تروریسم، از اساسی ترین معضلات جامعه جهانی و خطرناک ترین تهدیدها ضد حقوق ملت ها و ثبات بین المللی است. در طول تاریخ، به ویژه یک صد سال اخیر، تروریسم، ریشه مهم ترین تهدیدها بر ضد صلح و امنیت جهانی بوده است. وضعیت دردآور و فاجعه آمیز بیشتر ملت ها و کشورهایی که در آتش جنگ و خون ریزی می سوزند و از آوارگی و فقر رنج می برند، معلول اغراض سلطه گرانه و تروریستی است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «8 شهریور ، روز مبارزه با تروریسم (1360 ه ش)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?